Arkadaşlar ingilizcesi iyi olan varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

y_umit

New member
KONU SİLİNEBİLİR HALLEDİLDİ
Sayın ve sevgili Hackhell üyeleri
Benim Sabaha kadar cevirmem gerken Yarım Sayfa bi ödevim var çeşitli sözlüklerde denedim fakat pek verimli olamadılar yardımcı olabilece arkadaş varsa mesaj atsın makaleyi göndereyim Şimdiden teşekkür ederim

ayrıca hertelden bölümünede açtım yol açtığım kirlilikten dolayı özür dilerim...

Isparta burdur fay hattının kinamatiği ile etkin derinliği hesaplama jeofizikle alakalı ama o kadar çok terim yok

Türkçeden ingilizceye cevirelecek

Güneybatı Anadolu ve Batı Toroslar içinde yer alan, Isparta Büklümü olarak bilinen coğrafik yapı, birçok yerli ve yabancı araştırmacının yanı sıra MTA Genel Müdürlüğü elemanları tarafından değişik amaçlarla araştırmalar yapılmıştır.Bu araştırmacılar tarafından daha çok bölgenin yapısal ve stratigrafik özelliklerinin ayrıntılı biçimde araştırılmasını amaçlayan çalışmalar yapılmıştır.
Ancak bölgede henüz çözüme kavuşmamış pek çok jeolojik sorun bulunmaktadır. Yapılan bölgesel çalışmalarda Neojen yaşlı çökel birimler ile Kuaterner yaşlı kaba kırıntılı tortulların çökelme özellikleri ve bunların genç tektonik deformasyonları yeterince incelenmemiş ve ayrıntılı haritalanmamıştır. Ayrıca bölgenin yapısal sorunları ve aktif faylarının depremsellik üzerine etkileri ile Neojen yaşlı çökelme havzalarının gelişimi henüz çözümlenmemiş sorunlardandır. Burdur fayının oluşum yaşı, geometrik özelliği, yanal ve düşey atım miktarı ve bölgedeki diğer fay sistemleri ile olan ilişkileri şimdiye dek detaylı biçimde ele alınmamıştır.
Bu çalışma , yukarıda sözü edilen coğrafik yapının ve fay sistemlerinin sismoloji ve sismik prospeksiyon yöntemlerle incelenmesi ve fay kinematiği analizi yapılarak etkin gerilme durumlarının araştırılmasını amaçlar.Öngörülen bu araştırma ile Miyo-Pliyosen’den günümüze kadar egemen olan tektonik rejimlerin durumları saptanacaktır; Tektonik rejimlerdeki zamansal ve konumsal değişimleri ve günümüze kadarki gelişimi saptanacaktır; Bölgesel tektonik – jeodinamik evrimin yorumlanabilmesi için tüm bulgular bir araya getirilecektir; deprem potansiyeli yüksek bu çalışma alanında detaylı diri fay haritalaması yapılacaktır; bölgenin derin ve sığ kabuk yapısı ve özellikleri incelenecektir; günümüz deformasyonuna neden olan jeodinamik konum hakkında önemli bilgiler sağlanacaktır ve en önemlisi bu tüm bulguların bölgeye ait sismik kesitlerle ilişkilendirerek birlikte yorumlanacaktır.

makele bu arkadaşlar

KONU SİLİNEBİLİR HALLEDİLDİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML