Arkadaşlar, Abiler MÜNAZARA var acil yardım lütfen

Genelll

New member
Değerli arkadaşlarım saygı değer abilerim 12.Sınıf Öğrencisiyim.
Pazartesi benim için çok önemli bir yarışma var.
Konumuz Başarı için zeka ve yetenek önemlidir bunu savunan bir yazı lazım
Karşı tarafın konusu başarı için çalışmak önemlidir netten biraz araştırdım ama sizde bu işten biraz anlıyorsanız bana yardımcı olurmusunuz?Kendi düşünceleriniz de benim için önemli şimdiden teşekkür ederim.

GameOver

»¿GaMeOveя™¿«
Aynısı oldu bizdede

1 Örnek vereyim aslında çok düşünülecek birşey yok ama

Başarı için zeka ve yetenek önemlidir çünkü ; Yetenekli , Azimli , Çalışkan ve Zeki Olduğumuz zaman önümüze çıkan tüm engelleri aşabilir ve başarının yolunu bulabiliriz !

Yardımcı olabildiysem ne mutlu , bu arada biraz düşün ve sabırlı ol yaratıcılığını kullan güzel cümleler kurarsın ..

Pzrts günü münazaranda başarılar , bizde senle aynı tarafta ve oy farkı ile kazanmıştık :)

RdwN.

New member
Bende buna benzer bir münazaraya gitmiştim
orda calısmak vs şans vardı şansı savunanlar kazanmıştı

şunu söyliyim yetenek ve zekayı savunanlar iyi örnekler bulur ve iyi sorular sorar
muhtemel sorulara çalışın derim.

h.yilmaz

New member
senin için yazılı bir belge mi yoksa konu hakkındaki düşüncelerimiz mi gerekli tam olarak anlayamadım ama ben yine de buraya bildiğim kadarıyla bir şeyler karalayayım:
zeka, kavramlar arasında bağ kurabilme kabiliyetidir diyebiliriz. dolayısıyla içinde her türlü düşünsel faaliyeti barındıran eylemlerin gerçekleşmesi için olmazsa olmazımızdır. örneğin: bir matematik veya fizik problemini çözerken bu işi bilgi ve zeka yoluyla halledebiliriz.
yetenek, ise adından da anlaşılacağı gibi (yetmek, kafi gelmek) bir işi gerçekleştirebilmek için gerekli olan donanım. bir konuda yetenekli olmak demek o konunun veya alanın gerektirdiği bir ya da daha fazla özelliğe sahip olmak demektir. örneğin: müzik yeteneği olan birsinin asgari düzey sahip olduğu şunlardır: zeka, müzik kulağı, enstrüman çalıyorsa fiziksel yapının uygunluğu (el, parmak, kol gibi), müzikalite.
müzisyen örneğinde olduğu gibi bazı alanlarda birden fazla özellik bir alanda yeterliliği getiriyor. zeka da bunlardan bir tanesi.
bazı alanlarda bazı özellikler ortak olabilir, ancak bu ortak özelliklerin gereklilik miktarı-derecesi aynı olmayabilir. örnek: futbolcu (fiziksel uygunluk, kondisyon, zeka), antrenör (zeka ve tecrübe). zeka ikisi için de gereklidir ancak antrenörün (tüm takımı koordine ettiğini düşünecek olursak) işi zeka anlamında biraz daha zordur.
yani her alanın yetenek paketi farklıdır, zeka bu paketlerin içinde bulunması gereken temel unsurdur ve içinde bulunduğu alana göre önem sırası değişebilir. roman yazarıyla maratoncuyu kıyaslayabiliriz.
neyse yoruldum!!!
bilgisayardan örnek verecek olursak: zeka-işlemci, yetenek-tüm yazılım ve donanım. bilgisayarının yeteneği nedir? güncel oyunları rahat oynayabiliyor musun? internete ne kadar hızlı bağlanabiliyorsun?
son olarak; bir işi başarmak için gerekli olan ön koşul zeka ve yetenektir, ancak tek koşul değildir. azim ve çalışma olmazsa başarılı olamazsın. bu ikisini ayrı düşünmek mümkün değil.
tersini düşün: olmayı isteğin şey için gerekli olan zeka ve yetenek yoksa, o zaman boşu boşuna çalışmanın da bir anlamı yok. çünkü zaten ön koşul gerçekleşmemiştir.

Genelll

New member
Öncelikle İlginiz İçin çok teşekkür ederim. bana yazılı belgede olur sizin düşüncelerinizde olur farketmez.Yazdıklarınızı not ediyorum.

aduger

New member
arkadaş geçen yıl bende münazaraya katıldım münazarada iyi savunmadan cok münazara kurallarına uymaya puan verdiler bizde. sizde öyle olur mu bilmem ama dikkat etmen gerek olay süreni tam kullanacaksın, kağıda bağımlı kalma hatta mümkünse kağıda hiç bakma, konuya hakim ol yani konusmaların ve verdiğin örneklerin konu dışına sızmasın, tutarlılık çok önemli bir kelimen çelişirse bitirirler adamı, konun saçmada olsa ona inanırsan ve hayatım bu gibisinden rahat tavırlarla savunursan kazanmaman elde değil, jürinin suçu olur. bunları değerlendirmeye al derim biz ilçe 1. si olduk bu taktiklerle

HTML