Aramalar sıkıntılı

DİAMOND

New member
Merhaba. Öncelikle böyle bir site yaptığınız için teşekkürler. Sitenizde pek çok programı bulmak mümkün, oldukça geniş, faydalı. Fakat aramalar sıkıntılı. Tırnak işareti kullanılmıyor. Yani ben örneğin "windows media player" yazdığımda aradığım dışında pek çok program çıkıyor. (windows ve player ile ilgili ayrı ayrı)

Sanırım bu sorunun siz de farkınızdasınızdır. En kısa zamanda düzeltilmesi dileğiyle...

SickDreTh

Altın Üye
İyi dileklerin için tesekkur ederiz..
fakat tırnak işareti kullanmadığın zaman aynı sonuçları almaman lazım.
veyahut aradıgın yanı senın ornegınle ''windows media player'' araması sonucunda cok sayıda konu çıkıyorsa karşına bu
arama motorunda birr sıkıntı mevcut oldugundan değil ''windows media player'' adı altında yada adı gececek şekilde bir veya birden fazla konu paylasımı bulundugundandır..

iyi forumlar...

jangofet

Downloader Team Leader
Arama yaptığında çok sonuç bulmanın nedeni "windows" ya da "player " gibi ayrı ayrı bulması değil örnekte olduğu gibi "windows media player" tabirinin kullanıldığı tüm konu ve mesajları göstermesidir.

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
sitenin içinde belki binlerce yerde windows kelimesi geçiyo, bu arama motorundan değilde aramak için seçtiğiniz kelimelerden kaynaklanıo biraz da..

DİAMOND

New member
Evet sanırım haklısınız. Ben tırnak işareti kullandığımda cümleleri ararım diye düşünmüştüm, oysa her kelime konu içinde ayrı ayrı da olsa gösteriyor.

Mesela böyle bir durum olduğunda nasıl arama yapmamı önerirsiniz? Yani ben "windows media player"ı aramak için ne yapmalıyım? Windows ile ilgili konular çıkıyor, diğer media oynatıcılarla ilgili konular çıkıyor...

ByPaRaDoX

New member
ayrıntılı arama seçeneğinin olması gerekiyor. Açmak ada görmek istediğin konuyu bölümü üzerinde aramak en sağlıklı sonuçları verecektir. Yada konu başlığına göre İçeriğe göre opsiyonel aramalar paylaşımcılara kolaylık sağlayacaktır.

Arama butonunu kullanmak sıkca öneriliyor fakat karşına aradığın kelimeyle ilgili 100 lerce konu içerik çıkınca Hönk diye kalıyorsun. Sonra açılan konular tekrar açılıyor vs vs..

Kısaca Arama Kısmının genişletilmesi gerektiğini düşünüyorum

DİAMOND

New member
Bir de çok sayfalı konularda aradığımız madde ne olursa olsun 1. sayfa çıkıyor. 50 sayfalık bir konuda, aradığımız şey için 50 sayfa dolaşmak çok zahmetli oluyor.

react

Admin
Süper Moderatör
http://www.hackhell.com/search.php kısmından ayrıntılı arama yapabilirsin. Sadece ilgili mesajı görmek için yine bu linke girerek ayrıntılı arama yaparkan sol alttan " mesajlar " seçeneğini seçmelisin.

HTML