araba alırken dikkat ettikleriniz..

akustigris

New member
iyi günler arkadaşlar ben yeni araba alacağım fiesta dizel düşünüyorum.ama nelere dikkat etmeliyim.siz neler önerirsiniz.birde km sinin ne kadar olması normal sayılabilir.teşekkürler

djann

New member
arkadasim aslinda gunumuzde benzinli araclar cok yakmiyor ve tamiri daha ucuz. Bana sorarsan dusuk motorlu mesela 1.4 benzinli arac al. Anladigim kadari ise 2. el alacaksin ve kmsi 60.000-75.000 olmasi lazim tabi daha dusuk olursa senin yararina olur.Motorun sesi cok onemli bir tamircin varsa beraber bakin yada anlasmadan once o onay versin, tabi birde boya isi var, arabanin boya yememis olmasi lazim yani kazasiz onuda sen muhtemelen anlamazsin ustana goster. Yine soyluyorum kendine benzinli arac al bana sorarsan zaten benzin fiyati ile dizel fiyati nerede ise ayni oldu.

:victory

BIZLER ATATURKCU GENCLERIZ.

OBARAKUS

New member
100 000 km geçmiş yeni tip enjeksiyonlu dizeller ölü olabiliyor...ve bu tür motorların dışarda yapılan rektefiyesi ise sahte...ve göstermelik gerçek rektefiyede motor bloğunun değişmesi lazım oda 4000 liraya çıkıyor en az tutar olarak....en ideali benzinli lpg li bir araç sıralı sistem lpg olursa yemede yanında yat :))

kuzay

Pesimist
dizel araba alacaksan kesinlikle enjektör ve turbosuna baktır enjektör masrafı çok fazla tutuyor

ozan_srht

New member
tek nokta weya çok nokta enjektör mü daha ii onu iice arastır.. motoruna we yürüyen aksamına KESİNLİKLE baktır.. bilgisayarlı motor testine de soktur.. min 80 alması lazım dikkat et ona.. we alman arabalarından şaşma derim.. km si o kadarda önemli değil alman arabalarının.. motor we yürüyen aksamı ii olursa sorun yok.. kolay gelsin sana dostum

akustigris

New member
alman arabası derken sanırım audi mercedes bmw yi kastediyorsunuz.ama benim alacağım araç 13000-15000 dolayları.bu fiyata o araçlar zor.yanlışmı düşünüyorum.birde getz,fiesta,corsa ve clio yu karşılaştırabilirmisiniz.teşekkürler

yok mu arkadaslar bana su saydıgım arabaları kıyaslayacak.yardım

selflose

New member
günümüzde çogu araba bilgisayara baglanyor en iyisi sevise git çıkan vidaya kadar söylüyor.
verdigin rakamada temiz bi opel astra,corsa alabilirsin.

ManUtd

Nevşehir Lee
arkadaşım sana 15000-18000 arasına çıkabilirsen 2006 50000-70000km arasında sağlam bir accent era tavsiye ederim. biz buluyoruz ve gayet temiz araçlar.

benzinli araçlar ne kadar az yakıyor gibi gözükse de herzaman dizelden az yakar ve dizele oranla performansı düşüktür.

1.5 cdi bi accent era işini görür gibime geliyor. hemde 2.elde zararı azdır.

can604

New member
Arkadaşım Araba Alırken Kaportaya Baktır Araç Hasarlı Olmasın
Ayrıca Arabanın Boyasına da baktır sonradan boyanan parçalar ilerde sorun çıkarabilir
Lastikler Önemlidir bugün 4 lastik en kötü ihtimalle 500 TL Civarındadır.
Çok Binen Biriysen Dizel al Az Bineceksen Benzinli alırsan kar edersin
Ayrıca Bazı Arabaların Kilometresi Üzerinde oynama yapıyorlar.Zaten Çok Kilometre giden araba kendini belli eder ama sen araba alırken Fren ve Gaz Pedallarını Kontrol Et. Eğer Yüzeyleri aşınmışsa Araba Çok Kilometre gitmiştir. ve içteki detaylara dikkat et Ör:Kapı Kolları keşermiş olabilir vs.:victory

kurtfero

New member
fiestalar güzel alacak olduğun arabayı üç beş lira expertiz ücreti verip yetkili servisinde baktır a-z nesi var ne kadar masrafı var cıkarırlar dizel alacaksan km düşük olamalı

caca_sinan

New member
arkadaşım 15e kadar corolloda alabilirsin ama sen ufak bişey istiyo gibisin ozaman opel ama corsa alcana astra da alabilirsin.bendede şahin var ama dizeller yanında zor duruyo bide motor düşükse gitmiyo masraflarıda fazla oluyo motor ömrüde benzinli araç gibi değil daha az.zaten benzinle mazotun fiyatları birbirine çok yakın oldu artık.enjeksiyonlu olcak zaten senin araban o fiyata bide istediklerine göre sıralı istem tüp taktırırsın işin hallolür.tüp taktırrırken 500lira vercene 1500 ver sıralı olur ömrüne ömür katar arabanın.sende hep gezersin

zaferdipi

New member
Durun size bugün yaşadığımız ve şikayetvar.com a yazdığım yazıyı aktarayım okuyun.

Araba.Com' da yaşanan büyük dolandırıcılık....
Bir kaç gündür araba almaya karar verdik Afyon da oturduğumuz için bir türlü araba bulamadık. Malum küçük yer ve küçük olduğu için insanları kirlenmemiş ve temiz.
Neyse işte bizim gibi dolandırılmaya müsait insanların başvurduğu yer olan internet bir kez daha yüzünü ak çıkarmadı.
Neyse Mevzuya gelelim;
Biz dün bir araba gördük öyle büyük bir paramızda yok zaten piyasası 13-14bin olan bir arabayı bir üçkağıtcı arkadaşımız 11bin liraya satıyordu. Bizde abartı bir fiyat farkı olmamasından ve piskolojik olarak profesyonelce hazırlanan tezgaha giriverdik ve sonuç olarak kapora gitti. Ve bizim gibi bir çok sazanı, arasında milyarlarını yatırmış insanlar var aynı adreste toplayacak ve aradığımda benim yüzüme ekibiyle birlikte pişmiş kelle gibi sırıtarak dalga geçecek kadarda cesur olan bu arkadaşlarımızı piyasaya yayan Araba.Com dan şikayetciyim.Buradan ve diger tüm forum sitelerinden bu siteden alışverişin ne kadar güvensiz olduğunu avazım çıktığı kadar bağıracağım.
Şimdi bana diyeceksiniz eeee Araba.Com ne yapsın?
öncelikle kalpazanın çalıştığı Fortis banka Sahte kimlikle adresinin ne olduğunu bilmediği bir adama hesap açtığı için teşekkür ediyorum. Bankalarımız öyle bir konuma geldi ki neredeyse ölüye bile hesap açıp kredi kartı verecekler. İlk önce bu sistemi güvenli hale getirelim.... Sonra; Sayın, Araba.Com; Size soruyorum? 1.Siz neden ilan verecek adamın T.C. kimlik numarasını isteyip bunu sistemden teyid etmiyorsunuz? 2.Siz neden bir ilan için verilen aracın ruhsat numarasını istemiyorsunuz? 3.Siz neden sahibinden ilan veren kişinin ruhsat sahibi mi değil mi sorgulamasını yapmıyorsunuz? Bakın bende Kod yazıyorum bunlar zor şeyler değil. 4.Siz neden bir ilanın gösterim sayısını altta göstermiyorsunuz? Söyleyeceklerim bu kadar benim bugun 100 liram gitti, gitsin ama yarın Araba.Com un bu çarpık sisteminden bir çok kişinin alın teri hiç olur gider. Araba.Com un güvenlik sistemide sadece IP adresi kaydetmekten başka bir işe yaramaz. Ne olacaksa o IP adresi. Adamlar telefon sinyalinden bulamadılar. Neyse Sonuç olarak Araba.Com üzerinde bakteri gibi bir mikrop gibi kalpazan barınıyor.Bilğinize... Umarım bu yazıya kulak verirsiniz.

HTML