Apple'da, patlayan ipod touch için mahkemede !

//:U.N.G.O.O.D

Müdavim
Katılım
26 Ara 2006
Mesajlar
7,590
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
[20] DENİZLİ

Yanınızda taşdığınız minik elektronik cihazların, ne olursa olsun, üstünüzdeyken patlamasını istemezsiniz. Ama maalesef geçtiğimiz yıllarda bu tür olaylar gördük ve bazı şanssız kullanıcılarda ciddi yaralanmalar olmuştu.

Taşınabilir cihazlarda kullandığımız bataryaların, düşük ihtimalle de olsa aşırı ısınmadan dolayı "patlama" ihtimali var. Özellikle geçtiğimiz yıllarda Sony'nin ürettiği hatalı li-iyon pillerden dolayı bir çok dizüstü ve cep telefon üreticisinin başı ağrımıştı. Bu tür vakalar çok nadir meydana gelse de, kullanıcıları korkutmak ve firmaya dava açması için yeterli bir sebep oluşturuyor.

Sony'nin batarya hadisesini saymazsak, taşınabilri cihazlarda bu tür sorunun meydana gelme sebebi, kuallnılan bataryanın "yan-sanayi" ürünü olmasından kaynaklanıyor. ABD'de gelen iPod Touch patlama haber ise biraz önemli, zira iPod Touch'ın kullanıcı tarafından değiştirlebilen bir bataryası bulunmuyor. (Aslında değiştrilebiliyor ama çok zor bir işlem).Bu olayı yaşayan ise bir çocuk ve bacaklarında ikinci derecede yanıklar oluşmuş. Açılan davada Apple'dan milyonlarca dolar istenmiyor. Çocuğun açı çekmesinin yanında, ruhsal dengesinin bozulduğu ifade edilmiş. Eh, ufak bir çocugun cebinde patlayan iPod Touch'ın vereceği ruhsal zarar, fiziksel zarardan daha fazla olabilir.

Açılan davada ise Apple çalışanları da suçlanıyor. "Bu cihazların patlama riskinin olduğunu bize satın alırken söylemeliydiler" diyor çocuğun annesi.

Bazı iPod Touch ve iPhone kullanıcıları, zaman zaman cihazlarının aşırı ısınmasından forumlarda bol bol şikayet ediyordu.

 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst