Anzeli .....

maybe_

New member
iki derin göldü gözlerin
damlada deniz
demli çay kıvamında..
saçları menekşe kokan kadın
mavi uçlu kalemin ve sen
işveyle.. nazla kıvranmadan
üç tuğla senden beş tuğla yârdan
ömrünün sırça sarayını yaptın

iki derin göldü gözlerin
taştı taşacak....
bekledin..hep..bekledin
dağ başında kalmışçasına
oturup güneşin yedi rengine
geceyi bekledin sevdâ ile dolmayı
şu durmadan küçülen dünyada
koş....sarıl ona

iki derin göldü gözlerin
aylardan temmuz..
düşmüş ıslak saçlarım alnıma
alnındaki aklığı gördüm
acını sağ dedin..yaşamak yağma
o günlerde çoğaldım..pembesi bol düşler gördüm
sen de göresin diye
yaşayıp kalmak için ayakta

ateş
duman
ferman
isyan
ve
tek başına

(alıntı)

maybe_

New member
suskun sevdamın katili aşkım peşini bırakmayacak ve o da senin celladın olacak...

Susmak içindeki fıtrtınaları ateşler hiç şüpesiz,
bazen azgın su olur,
bazen sis olur yazdığın,
bazen tuşlara değer efkarı,
o kadar uzaktırki yokluğu dağıtamassın,
bir andan sonra köreltmeli insan,
ona dair ne varsa söküp atmalı yüreğinden,
sen bir yolcunun ardından ağlarken,
o zaten uzakları sevda bellemişitir,
bu kadar seni sevseydi gidermiydi?
sebepler sebepler sebepler,
hepsi bahane,
sen onu bu kadar sevseydin,
susarmıydın hiç,
bunu diyen densizde kim diyebilirsin,
o benim ve benim sustuğum kadar,
sessizlik bile susamaz...

sana konuşmaya yeltenirken söyleyeceğim sözlerin bir bir boğazıma dizildiğini biliyor muydun... yutkunurdum ! iç çekerdim ! sana konuşmaya yeltendiğimde sözcüklerim dizilirdi boğazıma susardım... bu hep sana konuşacağım zaman olurdu... ilahi bi gücün vardı konuşmaya yeltendiğimde susuşumu seyrederdin... susmalarıma sevdalıydın belkide... ama ben konuşmalarımda sevmeliydim seni... sana bi kez dahi seni seviyorum diyemeyişimin sebebi sendin... susuşumun aşinalığı kapladığında seni konuşmak istesemde konuşamıyordum artık... tılsımınla büyülenmiştim bi falcının müşterisiydim sanki... artık susmalarında sevdiğin... artık susmalarında seviştiğin ben olmadığımda başladım konuşmaya... tılsımın bozulmuştu... artık durduramazdın beni... ve hiç susmamak üzere konuşuyorum şimdi... sana bi kez dahi seni seviyorum diyemeyişim susuşum senin yüzündendi...

Keşke konuşmalarımın başlangıcıda bu sözler olsaydı... seni seviyorum diyerek konuşabilseydim ilk sözlerimde... ama yüzüne haykırışımda bu sözler değildi bunca zamandır susuşlarımın çığlıkları arasında yankılanan... değmezmişsin bunca susuşlarımda yaşattığım, yüreğimi paylaştığım engin denizlerinde, fırtınalı zamanlarda sığındım limanım değmezmişsin... suskunluğum sevişimdendi seni... susukunluğumu bozan ihanetindi... değmezmişsin.... şimdi yokluğun acımasız bi hançer olup saplansada yüreğime... geceler azılı bi katil gibi dolansada peşimde... kelebekler yerine zebaniler gezinsede başımın çevresinde... değmezmişsin üzülmeye... değmezmişsin bi zerre gözyaşı değerine...

Yüreğim seni suskun sevdamın katili ilan etti... aşk celladım oldun... cezan ömür boyu sevgiden yoksun kalmak olacak... taa ki ıssız bi köşede hiç kimsenin uğramadığı bir viranede sonsuz ızdırabının ve ihanetinin korkunç yalnızlığıyla son nefesini verene dek... suskun sevdamın katili aşkım peşini bırakmayacak ve o da senin celladın olacak...
(alıntı)

theozy

Kadim Dost
yazılar güsel.. yakamoz resmi ayrı güsel..yere çakılmış aşk meleği resmide idare eder...

karizma_5

karizmatik
iki derin göldü gözlerin
damlada deniz
demli çay kıvamında..
saçları menekşe kokan kadın
mavi uçlu kalemin ve sen
işveyle.. nazla kıvranmadan
üç tuğla senden beş tuğla yârdan
ömrünün sırça sarayını yaptın

çok güzel bir paylaşım
emeğine sağlık kardeşim