anlayan warmı acaba

dogu36

New member
arkadaşlar bende 1000 watt jbl subwoofer bide aria 10watt elektro gitar amfsi war amfiyi pc ye jbl yide amfiye bağlasam aria amfiyi weya jbl subwooferi yakarmıyım yada pc yi demek istediğim 10watt lık bir gitar amfisi 1000 watt subwooferi kaldırırmı?

muratyumuk

New member
kaldırır ve hiç bir şey olmaz. Fakat hoparlörünün üzerindeki değerde ses çıkışı alamazsın Ampfilikatörünün gücü kadar çıkış alırsın. Aslında bakarsan JBL dahi olmuş olsa senin hoparlörün 1000 w değildir ne bu çamarşır makinesi mi canım :) o sadece anlık olarak maximum güç seviyesidir. anfinin çıkış empedansı ile hoparlörün aynı olsun (2, 4 , 6 , 8 ohm şeklinde değerleri olur) eğer değilse bir sürücü trafo kullanırsan ampfilikatörünün çıkış katına zarar verme riskin 0 a iner.

muratyumuk

New member
senin jbl her ne kadar ben 1000 w ım desede yaklaşık olarak 50 - 60 w lık bir hoparlör. Bu sisteme bağlarsan kendi fikrime göre kesinlikle hiç bir şeye zarar vermezsin. Keşke hoparlörünün tüm özelliklerini bilseyim ama tahminime göre bence istediğin gibi olmasada isteğine yakın bir kalite elde edersin. Bence Problem yok :) hiç bir şey yakmayacağın kesin :):)

dogu36

New member
çok saol üstad

sorduğum herkes 2+1 i yakarsın dedi bennde gitar amfisi almaya karar werdim ama o 2+1 de bişe olmazsa kesinlikle onu alcam

menejer66

New member
arkadaşında dediği gibi yanma falan kısa vadede bişey olmaz ama uzun vadede ( bankacı gibi konuştum be :D ) zarar verecektir yani 3-10 yıl arasında çünkü zamanla ses kartın yıpranacaktır o kadarıda önemli değil diyosan dewam et bencede önemli değil :D aynısı araç ses sisteminde başıma geldi

HTML