analog tv kartından ses gelmiyor

gazolay

New member
akadşlar elimde 10 sne önce aldığım win98 zamanından bir tv kartım var modeli şu fly video ben buna xp dirveri indirdim sorunsuz kurdu ses ve görüntü driverleri oldu aygıt yöneticisinde sorun yok ama tv açtığımda görüntü var ama ses yok ses kartından tv kartına bir kaplo var onuda atkıyorum olmuyor sesi kompile tv kartına takıyorum gene ses yok...more tv kurdum ondanda sonuç alamadım tek çarem sizsiniz

zercx

New member
Yanlışsam düzelt,
1. Ses TV kartın tarafından oluşturulur ve mevcut anakartında bulunan asıl ses kartının Line İn girişine takılarak aynı ses kartının Line Out kısmından (mevcut hoparlörlerinden) sen alırsın.
2. TV kartındaki ses girişi sadece dışardan Video ve ses sinyali ile PC ye analog kayıt yaparken kullanılabilir. (bazı kartlarda sadece ses çıkışı vardır)
3. Mevcut hoparlorlerin için kullandığın kabloyu TV kartına takarakta direkt olarak ses almış olursun.
kolay gelsin...

gazolay

New member
ok bu dediğini denedim direk tv karına taktım gene olmadı..tek seçenek var driverde yada kartta sorun var şu resme bir bakarmısın
birde sizi düzeltmek acısından şunu söylemeliyim...zaten ben konuda direk tv kartındaki audıo aut girişine hoporleri taktığım söledim olmadı ama bunu bu şekil bırakırsak oldu diyelim bu sefer winapdan ses alamazsın nerdenmi biliyorum dedin :) bildiğimden değil denediğimden bir ara çalışıyordu ve direk karta takınca tv kartı hariç diğerlerinden ses gelmiyordu bunu şöle aşardık bir kaplo gelirdi resimdede göreceksin mono veya strio onu bir tarafı tv bir tarafı ses kartına takardım sonra tüm medialardan ve tv kartından çalışırdı ama şunada şahit oldum digital tv kartı aldım pegasus phılıps cipsetli o direk anakarttan sesi alıyor bir kaplo kullanmaya gerek yok kartı tak driveri kur turkcatı tara sonra izle bildiklerim bundan ibaretdir tşk ederim ilgine ve bilgine

zercx

New member
O dediğin dijital :p bu kullandığın analog :)) Bendede o kartdan var. XP'yi kurup sadece driverları tanıtıyorum ve çalışıyor! Tabii bu arada şunu gözden kaçırmayalım, malum kart bozukta olabilir!
Alıntı: ''bende aynı tv kartından var kasanın arkasında tv kartının ses çıkışından çıkan kabloyu hoparlör girişinin yanındaki pembe girişe bağladığımda hem bilgisayardan hem de tv'den ses geliyor Tabi taktığım girişin, ses ayarı denetiminde de sessiz seçeneğini kaldırıyorum''
http://www.iftrontech.com/images/Cable 3.5mm x 3.5mm x 4.jpg
Birde bu driverları dene...
Sayfa 2 - Tv Kartı Driver
+ kendi driver'ım - http://rapidshare.com/files/340962331/LaConteV3.rar

gazolay

New member
bir deniyeyim diyorum ama benim kurduğum denetim masasında yokki kaldırayım...üzrine kurdum olmadı nasıl bir öncekini kaldırayım

gazolay

New member
bir format atım senin programı kurdum gene ses yok gelmedi...şimdi dedim kart herhalde bozuk boş verdim..şimdi şunu yapıyorum bu kartta svhs çıkışı var birde ekran kartında svhs çıkışı var
ikisi arasınadki kaployu taktım şimi ne olacak ben tv kartından xp görüntüsümü alacağım bu birinci sorum

birde bende recever var bu receverden çıkış aldım tv karındaki v-ın girişine taktım senin verdiğin programdan av-ın bastım receverin görüntüyü aldım bu analog tv kartından ama gene ses yok bu sesi nasıl alırım şimdi varmı bir yolu kendi soruma cevap buldum
receverden görüntüyü tv kartına receverden sesi kolonlara vereceğim ama benim kolon çıkışlarım recevere olmuyor arada bir aparatmı olması lazım dönüştürü veya o şekilde ses alırmıyım

ok şimdi oldu...ses çıkışından kaployu kolonlara kestim bağladım ses geldi..ama son durum şöle analog tv kartımdan digital yayın izliyorum seside direk receverden kolonlara verdim...ama programdan analog tv geçiyorum ses kesmiyor görüntü analog oluyor buraya kadar oldu güzelde oldu..evet sonunda şunuda yaptım ekran kartımdan görüntüyü direk tv kartına yolluyorum svideoya tıklayınca görüntü xp oluyor yani tv kartının tüm özellkilerini kullanıdım artık rahatladım şimdi çıkarabilirim kartı tşk ederim :)

zercx

New member
O kartla aynen dediğin gibi kullanıyorum zaten, seside ses kartının line in'e alıp speaker'lara veriyorum.
Bu arada AV in ile çalışıyor ve çözünürlüğü RGB ve DVD gibi seçeneklere ayarlarsan en yüksek görüntü kalitesine analogda ulaşırsın. Kayıt destekli yani capture programlarıyla Dijital karttan yaparmış gibi yaparsın. Bide video kablonu kaliteli kullan görüntüdeki tozlanma min. olur, kolay gele :)

gazolay

New member
ben zaten digital izliyorum analog tv kartından analoga digital recever bağladım v-ın girişine programdan av-ın basınca direk digital recverin görüntüsü alıyorum bak sana tam ekran görüntüsü yolluyorum ..senin dediğin yere baktın orada seçeneklerden en güzeli dvd zannerdesem ama bunda fazla belli olmuyor yada kayıt yaparkenmi güzel oluyor dedin anlamadım :) neyse seside çeviri ile crewtıve 5+1 ses yolluyorum çok güzel oldu tşk ederim kardeşim ilgine ve bilgine

http://img145.imageshack.us/img145/3613/atv.png

gazolay

New member
bu konuyu açmamın sebebi var...şimdi elime başka bir analog tv kartı geçti..bununda sesi sorunlu ama bu yeni nasıl oldu anlamadım ama bunun ses çıkışına colonu bağlıyorum ses geliyor ama ses kartı ile kendi ses çıkışına o kaployu bağlıyorum ses gelmiyor

HTML