Analitik Erkek,Plancı kadın...

SAHRANİL

Altın Üye

Erkekler analitik, kadınlar uzun ömürlü planlar yapıyor...
Bu cümle iş dünyasının kadınlara daha çok ihtiyaç duyduğunu düşünen antropologist Helen Fisher'a ait.

Rutgers Universitesi’nden antropoligist Prof. Helen Fisher, BBC editörü Tim Weber’e şirketlerin, kadınlara erkeklerden çok daha fazla ihtiyacı olduğunu savundu.

"Erkekler daha analitik, kadınlar ise daha uzun dönemli planlar yapıyor" diyen Fisher sözlerinin araştırmalara ve beyin taramalarına dayalı olduğuna dikkat çekti. Kadınlar ve erkeklerin beyninin çok fakrlı çalıştığına dikkat çeken Fisher, "Anne karnında yaşananlar bile olaylara bakışını ve çalışma biçimini derinden etkiliyor. Farklılıkların nedeni testesteron hormunu" dedi.

Fisher’a göre yüzük parmağı orta parmağından uzun olan insanlar yüksek testosteron alanlardan oluşuyor. Bu tip insanların çoğunlukla analitik düşünceye sahip olduğunu savunan Fisher "Eğer bu durumu yaşıyorsanız bu sempattik bir kişiliğiniz olduğunu gösteriyor. Bazı meslekler var ki, hiç bir erkek bir kadın kadar başarılı olamaz. Örneğin film sektöründe kadınların yazdığı senaryolar daha karmaşıktır" dedi.

lucian

Stay Away
tabi daha karmaşık senaryolar yazarlar bi trip atıolar annamak için canımız çkıo be=) yannz bu öneriyi getirende bi abla olduuna göre en büük kadınlar hiç bir şekilde taraf tutulmadan verilmiş bi tez eheheheheh :p

NeCcko

Altın Üye
Bence genelleme yapmak uygun olmaz diye düşünüyorum ama ben bi şirket sahibi olsam büyük konuşmayım ama yönetimde kadınlara yer vermem.
Cünkü hayatım boyunca calıstıgım tüm işler hep kadınlarla ilgili oldu ve beraber çalıştıgım insanların çoğu kadındı.Gördüklerim ve yaşadıklarım bana böyle sölüo =)

BaLaTLy

New member
araştırma gerçeği yansıtmış doğru bende bir pratisyen doktor olarak katılıyorum haklılar

okyanusy@

New member
Rutgers Universitesi’nden antropoligist Prof. Helen Fisher, BBC editörü Tim Weber’e şirketlerin, kadınlara erkeklerden çok daha fazla ihtiyacı olduğunu savundu.
bu adam kafayi yimiş

halepci

New member
tamamen yanlış bilgiler çünkü en başarılı sektörlerin ceo ları hep erkeklerdir ve bu şirketleri kuranlarda erkeklerdir temizlikçiler hariç onlar bayan :)

HTML