Anakart Degisiminden Sonra Ortaya Çıkan Sorun

aydn55

New member
m3A anakartlarda açılışda donma sorunu var ama daha M2N de raslamadım sen biosdan onbord eternet kartını kapa bide öyle kullanmayı dene bide ekran kartının güncel driverini yükle aynı modelle denediysen ama asus un bazı amd modellerinde sorun var bunların sebebide on bord eternet kartı

µ.CastieL

New member
hocam driverlarını guncelle...

bios update kontrol et bu tur problem cok yasayan falan olmussa anakart uretıcılerı bu tur sorunlar için bios update'leri cıkarabılıyorlar...

birde işletim sitemini minimum donanım ile çalıştır,bu sorunları yasayıp yasamadıgına bak..

şöyleki vga onboard erkan kartını kullan bu sırada işletim sisteminin calısması için gereklı donanımlar kalsın pcde sadece,,kısacası sadece işletim sistemini çalıştırıcak minimum bileşenler kalıcak.. bu seklde calıstırmayı dene...

birde format gibi bir olayı göz onune alabılırsın format atmayı deneyebılırsın.. sorunu xp de yasıyorsan vista deneyebılırsın... işletim sistemi kaynaklı bır problemde gözardı edilmemeli diye dusunuyorum... kolay qelsın umarım denıyecekleırn işe yarar kolay qelsn...

Zeytin

Zeytin&Limon
abicim anakart %100 çalışıyor diye bir kaide yokki
dün asustan 2 anakart çekmiştim 2 side arızalı geldi
gönderdim çizgiye bakalım ne olacak..
bence aldığın yere götür bu aralar anakart uyuzlukları fazla oldu
ama denemek isterim dersen bios update dene =)

Zeytin

Zeytin&Limon
Athlon 64 X2 5000+ (CZ),1MB,rev.F3,65W,SocketAM2 ALL 0702

Athlon 64 X2 5000+ (CZ),1MB,rev.F3,89W,SocketAM2 ALL 0312

once 89W olanı kur diyorum ben

F3 serisi olduğunu gördüm ama kaç W onu bilemiyorum tavsiyem 89W

zoece

New member
hocam donma sorunlarının yüzde doksanı ram' ile alakalıdır.. Ayrıca Ram'lerinin mhz degerleri birbiri ile aynımı ve anakartın bu mhz degerlerini kaldırabliyormu dikkat et bunlara.

igese

New member
olmuyor ya hepsini yaptım bu arada birsey daha dikkatimi cekti. boot'tan acronis ture image 11 i acmaya calıstıgımda acronis in full ekran resmi cıkıyor ve sonra kararıyor ekran ve kitliyor pc yi. bu kartta bir sorun var sanırım.

HTML