An disk read error occurred hatasi icin yardim

ondskan

New member
An disk read error occurred

arkadaslar merhaba uzun arastirmalarim ve cebellesmelerim sonucu buraya yazarak sizden yardim istemeye karar verdim...

simdi bir arkadasin makinasi bozulmasi ve yapmami rica etmesi uzerine hikayemiz basladi.
baktim hicbirsey acilmiyor, siyah beyaz ekran gidip gidip geliyor sonra acilan windows giris yapmadan kendiliginden kapaniyordu, neyse cektim formati yolladim makinayi...
2 gun sonra geri geldi bu defada yukarda dedigim hata vardi:
An disk read error occurred,
press ctrl + alt + delete restart
bunun uzerine format cektim yine
ama bu defada hersey yapiliyor windows simdi yeniden baslatilacak diyor kurulumun devam etmesi icin
ozamanda ntldr missing hatasi aldim...
hemen aklima eksik olanlar dosyalarin kopyalanmasi geldi ama zaten hdd bos neyi nereye kopyalacagim ki?

neyse atladim dosa, chkdsk, fixboot, fixmbr, fdisk, acronis disk director boot cd ve benzerleri ile allah ne verdiyse defalarca denedim ama yine ayni sonuc cikti karsima...
bios ayalarini degistirme, pilini cikarma ve daha neler neler yaptim ama nafile...
hdd yi baska makinaya takmamda ise taninamiyor...

simdi makina acildiginda An disk read error occurred..... diye hata veriyor eger xp kurmak istersem kuruluyor, dosyalar kopyalandikta sonra xx saniye sonra otomatik yeniden baslatilacak diyor ve kapanip acildiginda ise ntdrl missing oluyor.

yani kalakaldim...:Sopa

denemedigim yada bilmedigim baska birsey varsa yapabilecegim, yardimci olmanizi cok isterim

hdd: 80 gb samsung, SP0812N
makina bir cd rw birde dvd okuyucu var ve floopy var
kendi evimde yapmaya calistigim icin birde calisir durumda bilgisayar var
ve elimde istemediginiz kadar xp mevcud (pro, home, media center, katilimsiz kurulum, gözetimsiz kurulum, fiesta xp, xp live...)
ve elbette linuxler (pardus, turkix, knappix, ubuntu, mandriva)
ayrica emergency boot cd, ultimate boot cd (bu nedense calismiyor). acronis disk director boot cd

simdiden cok tesekkurler...

arkadaslar sorunu yeni bir hdd alarak cözdum ama simdide makina kendini surekli yeniden baslatiyor
denetim masasina girip bir kurcalayayim diyorum ama yetisemiyorum bile
kendini kapatmasi sadece bir kac saniye aliyor, yani windows aciliyor hersey tamamlaniyor
tam birseye tiklayacam hemen kapanip aciliyor
surekli böyle kapanip aciliyor

yardimci olursaniz sevinirim

tesekkurler

arkadaslar sorunu yeni bir hdd alarak cözdum ama simdide makina kendini surekli yeniden baslatiyor
kendini kapatmasi sadece bir kac saniye aliyor, yani windows aciliyor hersey tamamlaniyor

tesekkurler

tesekkurler

tesekkurler

altuga

New member
hard diskinde bad sector varmısmıs ve care yeni bir hard diskti sende degiştirmişsin ama şimdide yeni bir sorun la karsı karsıya kalmısın, nasıl cozebilirsin bilmiyorum ama ilk once guvenli modda baslatmayı dene ondan bilgisayarım ozellliklere gir ,gelişmiş sekmesinde baslangıc ve kurtarma ya gir asagıdaki kutucuklarda hata durrumunda biligisayarı yeniden baslat kutucugundaki işareti kaldır,daha sonrada olay gunlugune git ne hatayla karsılasıyomus bir bak....

mustiesk

New member
açtığımda ntldr dosyası bulunamadı hatası verdi. Dos tan başlatmak için disket taktım ' I/O hatasına benzer ' bir hata verdi ... yani anlıycanız hiç açmadı.. nasıl bir halt makina açmıyor... bende windowsu yeniden kurdum.. nasıl kurdu açmayan makina nalamadım... sonuç olarak windowsu kurmak kurtarıyor..
!!! ve arkadaşlarada sorum olacak yeniden kurmadan nasıl halladebilirdim imajıda vardı d de ama açamadım..kaybettiğim dosyalara, programlara yazık oldu .... bilen varsa bekliyorum...

HTML