Amerikan hukumeti dolarlarin uzerine Ortacag'a ait Mason sembollerini nicin basiyor?

sabas

New member
Amerikan hukumeti dolarlarin uzerine Ortacag'a ait Mason sembollerini nicin basiyor?Amerikan dolari dunyada en cok bilinen banknot olmasina ragmen uzerindeki ortacaga ait sembollerin anlami o kadar da bilinmemektedir.Paranin uzerindeki semboller 4 Temmuz 1776 yilinda "kurucu babalarinin inanclari"ni yansitmak amaciyla ilk olarak Continental Congress tarafindan yururluge konuldu.Dolarin uzerindeki Great Seal (buyuk damga) sembolu Amerika'nin kurucularinin inaclarini yansitan birer aractirlar.
Great Seal'in ilk dizayni 20 Haziran 1782'de kongre tarafindan kabul edilmis,1935 yilinda da yeniden duzenlenmistir.Dolarin uzerindeki Masonik semboller Amerika'nin kurucularinin inanclarinin gostergesi olarak bugunde dolar uzerinde varliklarini devam ettirmektedirler.
Amerikan kurucularinin inanclari neydi?
Bircok kaynaga gore Amerika'nin kurucularinin cogu hur masonlar orgutunun birer uyesiydiler.Masonluk karsiti metaryellere gore ise neredeyse Amerika'nin devlet kurucularinin hepsi birer masondular.33.dereceden Mason olan Palmer Hall ise 55 Amerikan kurucusu arasindan sadece besinin mason oldugunu geri kalanlarinin ise masonlukla bir ilgisi olmadigini iddia etmistir.

Great Seal'in bir tarafinda antik bir Misir piramitini gostermekte,tepedeki ucgenin ise parlayan bir gozu icine almaktadir.Ucgen icindeki parlayan goz Masonlarin cok unlu ve yaygin bir semboludur.Great Seal'in on tarafinda Masonlar icin yine cok onemli bir sembol olan kartal resmi bulunmaktadir.Ucgen icindeki parlayan gozun isik demetiyle cevrili motifi Ordo Templi Orientis'in resmi muhurunde var olup bu sembolun masonlar icin onemini vurgulamaktadir.

Kutsal numara 13 de burada cesitli sembollerle ifade edilmistir.Ornegin 13 tane ok,13 tane cizgi,yildiz kumesinin 13 tane yildizi gibi...13 basamakli Misir pramidi de yeni Amerikan caginin baslangicini ifade etmektedir.Tesadufi bir sekilde butun Amerikan federal yonetimleri kendi resmi devlet damlgalarina(seal) sahiptirler.Ornegin,Colorado eyaletinin Great Seal'i(resmi sembolu) ucgen icinde, her tarafa isik sacan bir gozdur.Bu Great Seal'de yer alan bir pramitin altindaki bir yazitta Latince "Novus Ordo Seclorum" parolasi,yani "Cagin Yeni Duzeni" bugunku vurgusuyla "Yeni Dunya Duzeni" yazmaktadir.

Great Seal'in dolar uzerine basilmasindaki en onemli karar 1930'lu yillardakihukumet bakani Henry Agard Wallace sayesinde olmustur.Henry Wallace tam anlamiyla Amerika'nin yeni dunya duzenini insa etmesi icin tanri tarafindan secildigine inanmistir.Wallace'nin biyografisini yazanD.McDonald'ta gore Wallace, Amerika'nin tanri tarafindan secildigine ve kendisinin de mesih olduguna inaniyordu.Hur masonlar orgutune uye olan Wallace bunu saklamiyordu.Inancsal coskusunun etkisiyle 1934'te, bir kac kisi tarafindan bilinen Great Seal'in gercek anlamini deklare eden bir yazi yazdi.

"Evrenin buyuk mimarisinin tanimlanmasi daha fazla kesinlik istemektedir.Pramitin en ustundeki tas yerine yerlestilrilmeden once bu devlet guclu bir sekilde,obur devletler icinde yerini Yeni Dunya Duzeni'nin baslangicindan once almalidir."

Great Seal'in tam anlamini aciklamak oldukca guc ve butun anlami cok bir kac kisi tarafindan bilinmekte, uzerindeki semboller gizli topluluklara ait anlamlar ifade etmektedir.

Kaynak : theinsider.org

ƒoŋksiyoŋeL

New member
Bilindiği üzere IN GOD WE TRUST yazar 1 Doların üzerinde. Hatta çok muhabbeti geçmiştir. Görüyor musun adamları dinlerine ne kadar bağlı diye. Şimdi bu görüşü tamamen çürütüp çöpe atacağız. Önce bir doların resmini iyice inceleyelim

Şimdi şu kısmını incelemeye alalım(Bana göre en önemli kısım)

Bi kere bu şekil ne anlama geliyor. Onu bilmemiz lazım. Bu şekil illuminati sembolü. Anlam olarak ordaki göz (haşa sümme haşa) tanrıları olan baphomet(mitolojide : şeytan) Dünyayı o gözlüyo anlamında

Piramid'in altında roma rakamları ile MDCCLXXVI yazıyor. Bunun karşılığı 1776 demek. Amerikanın kuruluşu ve Illuminati'nin kuruluşu aynı tarih.

Ayrıca üç boyutlu piramid'in ayrı ayrı düşündüğümüzde her boyutu için

Tabanlar toplamı 666 sayısı'nı veriyor. Bu da satanizm'de şeytanın rakamı olarak kabul ediliyor

Buna ek olarak Piramid'in simetriğini düşünüp uçlarına gelen harfleri dikkate aldığımızda İlginç bir sonuç ortaya çıkıyor.

Harfler MASON kelimesini oluşturuyor.

Piramid'in altında ve üstündeki yazılar da çok büyük anlam ifade ediyor.

Piramidin altında yazan NOVUS ORDO SECLORUM kelimesine dikkat edelim. Novus = yeni, ordo=düzen, Seclorum =Dünya, Seküler Seclorum iki anlama geliyor. Cümle Yeni Dünya düzeni yani yeni seküler düzen demek. Seküler kelime anlamı olarak din dışı dinsiz gibi anlamlara geliyor.

Üstte yazan Annuit Coeptis = Bizim meselemiz demek. Yani anlıyoruz. Bunların amacı ne sağında yazan IN GOD WE TRUST ile birebir zıt.

doların sağ tarafında bulanan bu şekilde ise üstteki yıldızlar elindeki oklar ve yapraklar hepsi 13'er adet. 13 biliyorsunuz hıristiyanlıkta uğursuz sayı. O yüzden satanizm ve masonlukta 13uğurlu sayı olarak kabul edilmektedir.

Şimdi soruyorum size bunların hepsi rastlantısal olabilme ihtimali yüzde kaç?

eklemek istedim dostum

{Üstat}

New member
ilginç konu :)

Merchant

New member
Bence siz izlediğiniz dizilerden çok etkileniyorsunuz. Örn: Kurtlar Vadisi. Ne zamanki kurtlar vadisinde bu masonlar yayınlandı ondan sonra çıktı bunlar piyasaya. Diyosunuz ki 1776 yılından beridir var. Madem niye geçen yıl kurtlar vadisinde yayınlandıktan sonra böyle herkezin bi fikri olmaya başladı ?

Hadi diyelimki siz doğru diyorsunuz. Size ne kardeşim adamların parasından dini inancından ? Oturunda biraz ülke meseleleri ile ilgilenin.

Umarım yazdıklarım yanlış anlaşılmaz. Amacım düşüncelerimi söylemekti. İyi forumlar.

ƒoŋksiyoŋeL

New member
ben bunu önceden görmüştüm ancak konu açacak kadar yeterli bilgiyi toplayamamıştım yoksa benim açımdan kurtlar vadisi ile ilgili hiç bir alaka veya esinlenme olmadı, umarım anlatabilmişimdir düşüncelerimi

sabas

New member
arkadaşım işte bu ülke meselesi yani sen senin ülkeni senin seçtiklerin mi yonetiyor sanıyorsun.. o zaman etrafına iyi bakman ve araştırman lazım..
ülkemizi ve dünyayı bunların yönetmeye çalıştıkları ve yavaş yavaş da başarmaya başladılar..

Mephisto

R€B€L
okudum ama bilemem öleemidir bölemidir die
666 cıkıo mason kelimesi falan cıkıoda ona bakarsak o göz war ya
onun aynısı eset firmasının nod32 antivirüs sisteminin sembolüdür =) onlardamı mason yani tabi bilemem
tşkler araştırman icin ;)

DOSTYUZ

New member
MASONLUKTA PİRAMİT İÇİNDEKİ GÖZ ÜN ANLAMI ( ILIMUNATİ SÖMBOLÜ DÜR )
= HER ŞEYİN İÇİNDEYİZ HER ŞEYİ GÖRÜRÜZ =
ANLAMINA GELİR.

MASONLUK KONUSUNDA DAHA DERİNE GİRMİCEM ÇÜNKÜ DİPSİZ BİR KUYUDUR.

ArizMend ARKADAŞA DA EMEĞİNDEN DOLAYI TEŞEKÜR EDERİM.
ELLERİNE SAĞLIK

Valla bu Masonluk-Yahudilik-Amerika iliskileriyle ilgili bikac film var eski ve yeni bi de bunun yaninda Amerikali (milliyetci olsa gerek) bi yazarin kitabi cok ilginc seyler yaziyoo

yahya07

New member
arkadaşlar ben kurtlar vadisinin hiç bir bölümünü izlemedim.bir arkadaşımız demişki bunlar hep kurtlar vadisinden sonra meydana çıkmaya balşladı.öyle değil arkadaşım.ben lise yıllarında öğrendim bu olayı ki şu an üni son sınıftayım.reklam olarak algılanmasın ama bilimsel bir kaynak olarak merak edenlere harun yahyanın yeni masonik düzen veya yahudilik ve masonluk adlı kitaplarını tavsiye ederim .kitaplar kesinlikle fantezi ürünü değildir.bütün gerçekler belgelere dayanılarak ortaya konulmuş.okuyunca vatanımız üzerinde ne türlü oyunların döndüğünü anlayacaksınız.kesinlikle reklam değildir.kimse yanlış anlamasın. sahipsiz bir vatanın batması haktır,
sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.

Merchant' Alıntı:
Bence siz izlediğiniz dizilerden çok etkileniyorsunuz. Örn: Kurtlar Vadisi. Ne zamanki kurtlar vadisinde bu masonlar yayınlandı ondan sonra çıktı bunlar piyasaya. Diyosunuz ki 1776 yılından beridir var. Madem niye geçen yıl kurtlar vadisinde yayınlandıktan sonra böyle herkezin bi fikri olmaya başladı ?

Hadi diyelimki siz doğru diyorsunuz. Size ne kardeşim adamların parasından dini inancından ? Oturunda biraz ülke meseleleri ile ilgilenin.

Umarım yazdıklarım yanlış anlaşılmaz. Amacım düşüncelerimi söylemekti. İyi forumlar.

ne alaka simdi???
en simdi gercekten yorum yapmak icin mi yazdin bunu yoksa sadece biseyler yazayim diyemi yazdin??
bu olaylar Kurtlar Vadisiyle baslamadi ki??
daha once de bazi filmler cevrildi bunu anlatan veya bu bilgilar daha once de vardi??
dogru Kurtlar Vadisi biraz etkilemis olabilir milleti bu olaylara karsi ama sirf onun icin de denilemez

EMRE1001

New member
yaa bu arada Devrimci,Kemalist,Entellektüel,Humanist gibi güzel sıfatları isimlerine ve görüşlerine yakıştıran yalancı arkadaşlar bu gibi konularda neden yorumda bulunmuyor?
prim yapamayacaklarından yada karkaşa çıkartacak açıklara uzak olduğundanmı acaba?

kablo

New member
ya masonlu DOSTYÜZ'ün dediği gibi dipsiz bi çukurdur 1300 lü yıllarda ilk temelleri atılmış bi cemiyetin dewamılar 1700 lü yıllarda iyice gündeme gelmişler we dünya
zerinde söz sahibi olmaya başlamışlar bunlar kendi ütopyalarıyla dünyayı yönetmeye çalışıyorlar Dünya görüşleri anarşizimle eş değer kargaşa çıkar düzen kurulur gözüyle bakarlar herşeye karkaşadan sonra istediğin düzeni getirebilirsin bunu iyi biliyorlar .....

Bunalrın hepsi Paranoya gibi görülebilir ama dünyanın en zengin en köklü aileleri Bu cemiyete üyedir Uliminati cemiyeti Diğer bi ismi Kuru kafa cemiyeti....babadan oğula geçer içlerindeki çürük yumurtayı isterlerse oğlu olsun hemen kırarlar amaçları uğruna herşeyi yaparlar ( Satanizim gibi)... Garip ama gerçek...

Amerikan başkanlığı seçimi olmadan tam 3 gün önce bir kişi daha seçimlere girdi we bush ve krey nin bu cemiyete üye olan bu cemiyetin okullarında okuyan kişiler olduğunu söyledi ama kimse sallamadı tabi fazla oy alamadı

garip ama gerçek.......

HTML