amd sıcaklık değişikliği ?

edimi6o

New member
arkadaşlar am2 5400 kullanıyorum normalde 27-30 derece arası çalışıyordu şimdi 45-50 derece arası geziyor biosu güncelledim yok macunu 3 kere değiştirdim ama anlamadım yardım lütfen:saskin

Zeytin

Zeytin&Limon
arkadaslar farkedememis ama kasanin kapaklari acikmi dedin?
icerideki hava sirkulasyonunu bozuyorsun bu sekilde yani sicak hava devamli iceride kaliyor malum islemcide etkilenir.. tavsiyem;
macunu surmeden once islemcinin ust kismindaki metalin uzerini asetatli kalemle ciz ve 1 tur zimparala(cok asagiya inmeden dikkat et hertarafi karala ve siyah yer kalmayana kadar zimparala)
macunu surdukten sonra fani temizle rpm(donus hizi) dusmus olabilir etkendir hava tut temiz olsun sonra onuda tak
kasanin icini temizledikten sonra kasayida kapat psu dahil temizle ve sonuc isiyi bildir dostum kolay gelsin..

edimi6o

New member
iyide ben işlemcimi yeni değiştirdim intel 6550 dual core 2 kullanıyordum bana inteli gene hiç anlatmayın

kapaklar açıkken zaten bu ısıyı veriyordu ve zımpara işini de yapmıştım macunlarıda çeşit çeşit denedim

Zeytin

Zeytin&Limon
simdi problemin nedir dostum islemci degismis ne olmus anlamadim.. kasa kapaklarini kapaticaksin acikken sicakliga bakilirmi :)

HTML