Aman Kilis'te Fare Varmış

Vtnsvr

New member
Aman Kilis'te Fare Varmış

Mehmet İnekçioğlu - Kilis Postası

Kilis’in yerel gazetelerinden Kent Gazetesi’nin 12 Mayıs 2006 Cuma günkü sayısında çıkan bir haber dikkatimi çekti. Yazıyı birkaç defa okudum.

12 Mayıs Cuma gününe kadar Kilis’te ki bazı garip gelişmeleri de göz önüne aldığımda kafamda soru işaretleri oluştu. Şimdi bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gazetenin haberine dünya literatürüne giren ve Kilis Hamsteri olarak bilinen fareleri incelemek üzere Türk, Alman ve ABD bilim adamları Kilis’te bilimsel inceleme yapıyormuş.

Dokuz kişilik heyetin başkanı ABD’li bilim adamı! Sosyo-psikoloji uzmanı Bob Jonshtan, Kilis Hamsteri olarak bilinen tarla farelerinin üremeleri, davranışları ve yayılmaları hakkında bilgileri toplayıp Cornell Üniversitesine göndereceklermiş (Ekibin başkanı sosyo psikoloji uzmanı çok ilginç acaba farelerin mi sosyal davranışını inceleyecek yoksa Kilis Halkının etkiye karşı göstereceği tepki ile ilgili sosyal davranışı mı inceleyecek?)

ABD’li bilim adamları bu incelemeleri yapmaya başladıktan sonra Kilis’te sosyal olarak garip gelişmeler olmaya başladı.

Cumhuriyet Caddesi’nde baya yoğun bir çalışma ile İncil dağıtıldığı haberi üzerine caddede bulunan oyuncakçı Mustafa Keçik arkadaşımızın yanına gittik.

Mustafa kardeşimizle sohbet ederken bana geçenler dükkânına iki ABD’linin geldiğini söyledi.

Mustafa üniversite mezunu bir arkadaşımızdır. ABD’lilerle İngilizce konuştuğunu söyledi.

ABD’liler gayet sevecen bir tavırla, konuşmanın sonunda Mustafa’yı çok sevdiklerini ve Mustafa’ya bir hediye vermek istediklerini söylemişler.

Mustafa hediyenin ne olduğunu sorduğunda, kendisine bir poşet içerisinde İncil uzatmışlar.

Bu hediye karşısında şaşırıp kalan Mustafa,

“Ben bir Müslüman’ım bu İncil’e ihtiyacım yok, dolayısıyla hediyenizi kabul edemem” deyince ABD’lilerin yüzlerinin hemen değiştiğini ifade eden Mustafa, öyle ibadeti pek fazla olmayan samimi bir arkadaştır.

Mustafa’yla görüşmeden bir gün sonra peygamberimizin sahabelerinden Şeyh Muhammed hazretlerinin Türbesi’nin bulunduğu tepeye giden ABD’liler oradaki cami imamına ve orada bulunanlara İncil hediye ediyorlar. İmamda incili alıp kabul ediyor.

3 gün sonra aldığımız duyumlara göre, sabah pazarı civarındaki eski Havranın etrafında yoğun trafik yaşanmaya başlandığı söylendi. Hatta havranın bulunduğu çarşının adının değiştirilerek, “Dinler Çarşısı” olacağı söylendi.

Çok tuhaf, Kilis’teki farelerin peşine düşen bilim adamları (?) ; fareleri bırakıp acaba misyonerlik faaliyetlerinin alt zeminimi oynuyorlar.

Aslında bu faaliyetler yeni değil ama gizli yapılıyordu.

Gençlerimiz kandırılarak, çorapların örüldüğü sokakta başlarına çorap örüldüğünü duymuştum.

Aslında çorap bu milletin başına 1998 yılında başlayan Dinler Arası Diyalog ve Hoşgörü misyonu ile örülmüştür.

Sahi bilim adamları Kilis’te ne tür fare arıyorlardı unuttum!

Siz o farelere rastlarsanız dikkat edin. Hem çok kıymetli hem de çok tehlikelidirler. Aman sizleri ısırmasın!

Vtnsvr

New member
Türban diye ortalık yıkılıyor ama ülkede misyonerlik faaliyetleri son gaz bakan yok

ße YouRSeLF

New member
Teşekkürler Dostum Bu Konuya Değindiğin Için

Bu Sadece ülkemizde Değil Dünyanın Her Yerinde Yapılıyor Adamlar Zorlama Yapmıyorlar Ancak çeşitli Vaatlerle Halkımızın Akıllarını çelerek Kendi Yanlarına çekmeye çaılışıyorlar

Peki Bunu Nasıl Durdurabiliriz

Yani Asıl Konu şu

Kişiler Istedikleri Dinleri Seçmekte özgürdür Ancak Milletimizi Kandırarak (para, Ev, Araba, Kadın, Uyuşturucu Abartmıyorum Bunlar Gerçek) Din Tüccarlığı Yapanları Durdurmak Bu Devletin Milletine Olan Vazifesidir.

Velhasıl ülkemizde Ne Zaman Islam üzErine çalışmalar Araştırmalar Konferanslar Yapılsa Bazı Kesimler Ayağa Kalkıyor (yok Efendim Malezya Oluyoruz Vb.)

ülkemizde Insanlarımıza Doğru Düzgün Dinimizi öğretemiyoruz Ki Bunu Cami Hocasının Incil I Kabul Etmesinden Anlayabiliriz.

Hoca Bunu Yaparsa Cemaat....

Teşekkürler

HTML