Amı Bıos Ayarları Yardım Pls

boyacıdayı

New member
merhaba dostlar

çalışmalarınızda başarılar dilerken bir sorunum hakkında yardımlarınızı rica ediyorum umarım yanlış yere açmamışımdır değilse şimdiden özür dilerim

core 2 duo pc m var maximum performans ve hız için amıbıos ayarlarından anlayan arkadaşlar ENABLED- DİSABLED yapmam gerekenleri lütfen söyler misiniz..

ilgi ve desteğiniz için çok telekkür ederim

Diablozi

New member
Arkadaşım, o ayarları nerden bilelim?
Ki ben overclock'tan çok iyi anlarım, ama her bios üreticisini ve modelinin yerleri ayarları farklıdır...

Şimdi makinenin özelliklerini bile yazmamışsın ki, ne diye maksimum performans isteyeceğini bile bildirmemişken, nasıl yardım edilebilir?

Önce şunları yaz;
1> Masaüstümü, laptop mı?
2> İşlemci gücün, anakartın, grafik kartın, ram, harddisk, ses kartı isimleri *?
3> Ne için arttıracaksın? [ oyun, çizim, internet, müzik? ]

yazanomer

New member
kardesim ilk once
anakartinin markasini modelini ver,
sonra sistemin(pc) hakkinda bilgi ver,

mesela;kac hdd var raid yapilmis mi? overclock yapilmis mi? floppy var mi kac tane dvd-cd surucun var? ekran kartinin marka modeli ne??......

daha sonra kac isletim sistemi kullaniyorsun???

daha daha sonra isletim sistemin windows tabanli ise optimize ettin mi???

en son olarak tabi ki bios ekranlarinin fotolarini koy ki yardim edelim....

kolay gelsin

boyacıdayı

New member
teşekkürler arkadaşlar

intel core 2 duo cpu E 6750@ 2.66 GHZ 2560 ram ATİ rodeon 1550 ekran kartı

bu sitemimi internette hızlandırmak ve en önemlisi açılış ve kapanışı hızlandırmak istiyorum

cpu voltajları hariç her yeri demneme yanılma karıştırdım. ama pc iyice yawaşladı..

optimize defolts yaptım ama çok yawaş pc m..

bundan önce celeron d vardı nerdeyse onunla aynı...

ilginize çok telşekkür ederim

Diablozi

New member
Düşündüğüm kadarıyla sistemden usta derecesinde anlamıyorsun...
Hiç bios'a girme, hata yapma oranın çok yüksek ki*
!!! o ihtiyaçların donanımsal değil yazılımsal... !!!
İnternet hızlandırma, başlangıç programları ve performans için;
-İNDİR-

indir ve kullan...

bir teşekkürü çok görmezsin artık ;)

yazanomer

New member
bak kardesim

ilk olarak biosta ayalari sifirla derim bunu anakartin pilini cikartip bir kac dakika beklersen yapabilirsin
ama cift hdd kullaniyor ve raid yapilmis ise raid ayarlari sifirlanacktir, yani windows' a giremeyeceksin,
bazi ozellikleri servis ayarlayarak gonderir ve bunlar da sifirlanacaktir

anakartin kitabi sana su an icin en iyi yardimci olacaktir

forumda windows ayarlari diye bir bolum olacakti,
birini kuzay arkadasimiz vermisti, obuunude solariz vermisti yanlis hatirlamiyorsam,
gelismis arama butonunda kisi ismi girerek veya o kisinin nick'inin ustune tiklayarak daha fazla mesajini bul diyerek bu bolumu arayip kendine uygun ayarlari secip yapabilirsin

bunun yani sira ms config ayarlarindan baslangicta calisan gereksiz programlari kapatip acilisini hizlandirabilirsin

disk birlestirerek %3-5 arasinda hiz artisi saglayabilirsin(yanlis anlama atiyorum c ve d'yi birlestir demiyorum)

yine msconfig ayarlarinin hizmetler seceneginden kullanmadiklarini kapatip hiz elde edebilirsin

simdilik bukadar yeter sanirim

kolay gelsin

HTML