Allah'tan bizde deil...

samdem

New member
Kuzey Kore'de üniversitelere girmek için yeni bir koşul geliyor: Sigara içmemek.

Hükümet, yıllardır sürdürdüğü sigarayla mücadele kampanyası çerçevesinde üniversitelere giriş için sigara içilmemesi şartını getiriyor.

Hükümetin, sigara karşıtı kampanyalara yasal zemin sağlayacak sigara denetimi yasasını kabul ettiği, bu çerçevede üniversitelere giriş için sigara içmeme zorunluluğunun getirileceği belirtildi.

Kuzey Kore Kamu Sağlığı Bakan Yardımcısı Çoe Çang Sık da ülkede sigara içenlerin oranının 2000 yılına göre yüzde 15 daha düşük olduğunu, 2010 yılına dek bu oranı yüzde 30'a yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sigarayla mücadeleye yıllardır büyük önem veren Kuzey Kore'nin Devlet Başkanı Kim Jong İl, sigara içenleri müzikten ve bilgisayardan bihaber olanlarla birlikte 21. yüzyılın "en budalaları" olarak nitelendiriyor.

VALLA BEN SİGARA İÇMİYORUM AMA BİZİM ÜLKEMİZDE BÖLE Bİ KURAL OLSA HERALDE ÜNİVERSİTEDE KİMSE OLMAZDI...:D

εگмεя

Fuzuli Üye
Hükümet, yıllardır sürdürdüğü sigarayla mücadele kampanyası çerçevesinde üniversitelere giriş için sigara içilmemesi şartını getiriyor

böle bişeyin mümkün olabileceğini sanmıyorumm.. cok iyi denetim gereqiyor..artıq onlarda wclere kamera yerleştirirler onlarda deşifreye çıkarlar :D

sevko_14

New member
s.a bizim turkiyemiz (artık nekadar bizim bilmiyorum) hala baş örtüsü sorunu ile uğrasırken adamları kutlamak lazım tabiki ordaki adamlar sigara içenleri almıyolar turkiyede türban takan öğrancileri almıyolar ben artık turkiyen,n bizmoldsuguna inan mıyorum ...!!!

HTML