Ali Babacan REZALETİ

OrHUN_BEY

New member
Ali Babacan rezaleti

Babacan'ın Azerbaycanlı bürokrata Ermeni yetkililerin önünde "kaba davrandığı" iddia edildi.
Ermenistan'dan yayın yapan ‘Panarama' adlı internet sitesinin, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı’ndaki kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre olay şöyle gerçekleşti:

Karadeniz Ekonomik İşbirliği toplantısının ardından Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan tarafından kabul edilen konuk dışişleri bakanları görüşmeden sonra dışarı çıktılar.

Bakanlar ayrılırken, Türkiye Dışişleri Bakanı Babacan, Ermeni Cumhurbaşkanı'nın makam odası önünde Sarkisyan ile ikili görüşme için beklemeye devam etti.

Bu sırada Azerbaycan Dışişleri Bakanı Mahmud Memmedguliyev, Babacan'a yaklaşarak kulağına bir şeyler fısıldamaya başladı. Bunun üzerine Ermeni protokol görevlileri iki bakandan ayrılmaları isteminde bulundular.

Ancak Azeri bakan yardımcısı ikazlara aldırmadan konuşmaya devam edince Ali Babacan, kendisine sert bir şekilde hitap ederek dışarı çıkması için kapıyı gösterdi.

Beklemediği karşılık üzerine şaşkın duruma düşen ve morali bozulan Azerbaycanlı Bakan Yardımcısı sinirli bir şekilde oradan ayrılarak çıkış kapısı yerine tuvalet kapısından içeri girdi.

İddiaya göre Azeri bakan yardımcısının komik duruma düşmesi karşısında, Ali Babacan olayı seyreden Ermeni yetkililerle birlikte gülüştü. Ermenistan Cumhurbaşkanı’nın koruma görevlileri daha sonra Memmedguliyev’e yakınlaşarak çıkış kapısını gösterdiler.

Azeri ‘Yeni Müsavat' Gazetesi de ‘rezalet' olarak nitelendirdiği olayda aslında Azeri bakan yardımcısına kabalık yaparak kapıyı göstermesiyle Babacan'ın zor duruma düştüğünü belirterek bunun Türkiye iktidarının hangi yaklaşım içinde olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu öne sürdü.

Gazete, diplomatik skandalı ziyareti izleyen Türk gazeteciye de doğrulattıklarını ve Türk Dışişleri'nin olayın yazılmaması için gazetecilerden ricada bulunduğunu ileri sürdü.

kaynak

Mercil3ss

New member
Bu doğruysa Gülen liderliğindeki AKP işlerini çok güzel yürütüyor.Bizi dostlarımızdan ayırma çabaları devam ediyor.Tek kalınca o zaman anlayacağız ne olduğunu.Türkiye zaten bölünüyor.Daha ne olsun.Kimsenin yapamadığını AKP yaptı.

OrHUN_BEY

New member
Bu doğruysa Gülen liderliğindeki AKP işlerini çok güzel yürütüyor.Bizi dostlarımızdan ayırma çabaları devam ediyor.Tek kalınca o zaman anlayacağız ne olduğunu.Türkiye zaten bölünüyor.Daha ne olsun.Kimsenin yapamadığını AKP yaptı.
Dostlarımız mı??? Bizi bizden ayırmaktalar şu anda. Azerbaycan dost değildir. Azerbaycan biziz. Senin kardeşin ve sen evlendiğinizde farklı evlere çıksanızda ayrılsanızda hatta kavga bile edip birbirinizden nefret etseniz bile kardeşsinizdir. Kore, Japonya hatta ve hatta Irak, Yunanistan dost olabilir ama Azerbaycan dost değildir.​

hectorxl

New member
Azerbaycan'nı küstürüp Rusyaya kaptırmamalıyız. Bu ileriki dönemlerde daha fazla sıkıntı yaratabilir.

digiklan

New member
Fethullah ve ümmetçi yardakçı iktidarına helal olsun.
Türkiye'nin 50 yıllık dış politikasının ırzına geçilmiştir.

Önce Kıbrıs ta refenranduma gidildi Rumlar da evet deseydi kıbrıs elden gidecekti. Rumlar hayır diyerek çözümsüzlüğün kaynağı olduklarını kanıtladıkları halde Kuzey Kıbrıs tanıtılamadı, bırakın tanınmayı limanları havaalanları bile açtırılamadı.

Musul Kerkük Saddamdan alındı Kürtlere verildi. Tapu Dairesi ve Nüfus Müdürlüğü kayıtlarını yakan kürt köpeklere göz yumuldu. 2 Türkmen kenti dağdan şehre gönderilen kürtler ile elden gitti.

Azerbaycan gibi bir Türk ülkesi küstürüldü. Atatürk ne kadar Türkse Azerbaycanlılar da o kadar Türktür. Ama Gürcü ve Arap kökenli olan Türk devletinin başındaki isimler Türklüğü bırakıp Türkiyeliliğe başladıkları için Azerbaycanı artık kardeş ülke olarak görmüyorlar elbette...

Türkiye'nin ortadoğudaki en istikrarlı müttefiki İsrail e Hamas terör örgütüne destek olmak için esip gürleyen Davos Fatihi, NATO sekreterliğini azılı islam düşmanı ve PKK yandaşına teslim etti...

Bu mudur uluslarararsı ilişki. Buna uluslararsı ilişki denmez. Biri bizimle ilişkiye giriyor ve pasif taraf bizi denir.

saygılar

yüce_türk

Banned
bunlara bu koltukları veren halkımıza yazıklar olsun diyorum ben

kardeşi kardeşe düşürenlerin allah belasını versin ...

ermenilere daha yakın davrandıklarına göre bunların kardeşleri ermeniler herhalde..canan arıtman sadece birini söyledi diğerlerini açıklamasına gerek yok görülüyor neyin ne olduğu

DarthErim

Altın Üye
Durun daha neler yapacaklar.
Bunlar başlangıç.
Hepimizin ırzına geçirecekler.
Dış politikamızın ırzına geçmişler çok mu?

zerkli

New member
ortalıkta yine akpli ve tayyibist askadaşlar yok

yerlerinde yeller esiyo

durmak yok yola devam

bu kafayla erivana gidersiniz

gelecek seneki türkiye kupası finali erivanda olsun derlerse şaşırmayın

KaranLık

"KaranLık"
çok biliyosun sen? sizin senelrece başımızda bıraktığınız demirel sovyetler birliği dağıldığında o bahsettiğiniz türk devletçiklerini yanına alıp bi birlik kurmayı akıl etseydi veya kendi çıkarları yerine ülke menfeatlerini düşünseydi şimdi ne yazıcağını çok merak ediyorum...

VolkaN

Altın Üye
yorumlarınıza dikkat ederseniz size ve düzgün bir tartısma ortamı olması bakımından siteye büyük yararlar sağlayacagını düşünüyorum ?

ne dersiniz hoş olmaz mı?

sözün özü banlanmak istemiyorsanız yorumlarınıza dikkat ediniz ..........

T.Bag

Banned
fetulahın okullarını kurslarını dersanelerini kapatırsınız haaaaa ...bu daha iyi günleriniz ....

Mercil3ss

New member
Dostlarımız mı??? Bizi bizden ayırmaktalar şu anda. Azerbaycan dost değildir. Azerbaycan biziz. Senin kardeşin ve sen evlendiğinizde farklı evlere çıksanızda ayrılsanızda hatta kavga bile edip birbirinizden nefret etseniz bile kardeşsinizdir. Kore, Japonya hatta ve hatta Irak, Yunanistan dost olabilir ama Azerbaycan dost değildir.​
Haklısın kusura bakmayın.Fakat benim hatama değilde dediklerime baksan daha yararlı olur.Fakat tekrar kusura bakmayın.

OrHUN_BEY

New member
çok biliyosun sen? sizin senelrece başımızda bıraktığınız demirel sovyetler birliği dağıldığında o bahsettiğiniz türk devletçiklerini yanına alıp bi birlik kurmayı akıl etseydi veya kendi çıkarları yerine ülke menfeatlerini düşünseydi şimdi ne yazıcağını çok merak ediyorum...
Sen nesin? Kimsin? Kimin hesabına çalışıyorsun? Amacın ne?

Devlet - ÇİK - lerini ne demek? Devletsizlerin Devletlere Devlet - ÇİK demesi mantıksızdır. Anladın sen benim ne demek istediğimi.

Yapıyorsun madem, bu kadar aleni yapma! Sonra hakim olamayıp kendimize ağzımızdan kötü söz çıkmasına engel olamıyoruz. Şu anda olduğu gibi.

Demirel kurmadıysa, iktidar şu an sizin elinizde. KURSANIZA!

Arab cumhurbaşkanının, Gürcü başbakanın arabi kürdi yalakaları TÜRK BİRLİĞİ'ni kursunsana!!!

muratcolez

New member
Fethullah ve ümmetçi yardakçı iktidarına helal olsun.
Türkiye'nin 50 yıllık dış politikasının ırzına geçilmiştir.

Önce Kıbrıs ta refenranduma gidildi Rumlar da evet deseydi kıbrıs elden gidecekti. Rumlar hayır diyerek çözümsüzlüğün kaynağı olduklarını kanıtladıkları halde Kuzey Kıbrıs tanıtılamadı, bırakın tanınmayı limanları havaalanları bile açtırılamadı.

Musul Kerkük Saddamdan alındı Kürtlere verildi. Tapu Dairesi ve Nüfus Müdürlüğü kayıtlarını yakan kürt köpeklere göz yumuldu. 2 Türkmen kenti dağdan şehre gönderilen kürtler ile elden gitti.

Azerbaycan gibi bir Türk ülkesi küstürüldü. Atatürk ne kadar Türkse Azerbaycanlılar da o kadar Türktür. Ama Gürcü ve Arap kökenli olan Türk devletinin başındaki isimler Türklüğü bırakıp Türkiyeliliğe başladıkları için Azerbaycanı artık kardeş ülke olarak görmüyorlar elbette...

Türkiye'nin ortadoğudaki en istikrarlı müttefiki İsrail e Hamas terör örgütüne destek olmak için esip gürleyen Davos Fatihi, NATO sekreterliğini azılı islam düşmanı ve PKK yandaşına teslim etti...

Bu mudur uluslarararsı ilişki. Buna uluslararsı ilişki denmez. Biri bizimle ilişkiye giriyor ve pasif taraf bizi denir.

saygılar

Ne GüzeL MemLeket OLanı OLduğundan FarkLı Göster.Eksik ve YanLış BiLgiLer Ver.
KörLer SağırLar Birbirini AğırLar Hesabı Taaruz HaLindesiniz.

1-Kıbrısta ÇözümsüzLüğün Kaynağının Biz OLmadığımız, RumLardan KaynakLandığı KanıtLandı.Ama Refarandum Kararına Uyulmasaydı BirLeşmiş MiLLetLerce ve AB tarafından OLdukça Zor Duruma DüşüreLecektik.AB'den Tam ÜyeLik İçin Tarih ALdıysak ve Tam ÜyeLik İçin GörüşmeLer Yapıyosak Bunun Nedeni Kıbrıs Konusunda Aldığımız Yapıcı KararLarın Sonucudur.Dış PoLitikayLa İLgiLi Her Konuda SöyLüyorum; ÜLkeLerin Dış PoLitiKaLarını BeLirLemede HükümetLer Etkin RoL OynamazLar.BeLirLenmiş ve SınırLarı ÇiziLmiş PoLitikaLar Üzerinde HareketLerini Tayin EderLer.Herkes Hariciyeci KesiLdi Başıma.

2-Çok BiLmiş vatanseverLer Tezkeriyi Red EttiLer.Sen Rededince ABD Irağa girmedimi.İşgal Etmedimi.İnsanLar ÖLmedimi.Biz Ne Yaptık.ELLeri KoLLarı BağLı Seyrettik.Savaşmı iLan Etseydik.Ancak Konuşursun.Şimdi Bizim Burdan Konuştuğumuz Gibi.Bir ÜLkenin Başbakanı Tabanınıda Karşısına ALmak Pahasına Tezkereye Evet VeriLmesini İstiyor.Neden ÜLkesinin MenfaatLeri Onu Gerektiriyor.Eminim Oda MuhaLefette OLsaydı Teskereye Hayır Diyecekti.Ama Dediğim Gibi ÜLkeLerin Dış PoLitikaLarının BeLirLenmesinde HükümetLer SanıLdığı Kadar Etkin DeğiLdir.

3-Nato GeneL SekreterLiği Konusunda Hükümeti ELeştirenLere Şunu SöyLmek Gerekir. Daha Önce Kaç defa Nato GeneL SekreterLiği SeçimLerinde Kriz OLmuşmu? Veya Siz Hiç Seçim YapıLdığının gündeme GeLdiğini HatırLıyomusunuz.Tercih Hakkının OLmadığı Bir Ortamda Bence Türkiye ELde EdiLebiLecek En İyi Başarıyı ELde Etmiştir.YıLLarca DışişLeri BakanLığı Hatta SoL Partide GeneL BaşkanLık Yapmış Hikmet Çetin'i tanımayan yoktur.Siyasi GörüşLerimiz Uyuşmasa BiLe Objektif Bakış Açısı ve DürüstLüğüyLe BiLinen Hikmet Çetin'nin KonuyLa İLgiLi DeğerLnedirmeLerini Dikkate ALmakta Fayda Vardır.İyi Biten Herşey İyidir.Türkiye YıLLardır Üst Düzeyde Görev ALamadığı Nato'da ÖnemLi GörevLer Alacaktır.Tercih Hakkımızn Pek FazLa OLmadığı Ortamda Türkiye Maksimum Kazanç ELde Etmiştir.

4-Biri Bana Çıksın Bu İktidarın Ne OLduğunu SöyLesin.BunLar Hamas YanLısımı Yahudi YanLısıımı.Bir Kısım muhaLif Çevre Hamas YanLısı OLduğunu Yine Bir Kısım MuhaLifLer Yahudi YanLısı OLduğunu İddia Etmektedir.İkisi Bir Arada OLmaz.İnsafff....

5-Dış PoLitikada DostLuk Yoktur.KardeşLik Yoktur.ÖyLe OLsaydı YıLLardır DağLık Karabağ BöLgesi Yüzünden KapaLı Tuttuğumuz SınırLarın Hatrına Azerbeycan Kıbrısı Tanırdı.

LOOPUSED

Altın Üye
herşeyden önce azeri bakanın babacanın kulağına ne söylemey çalıştığını bilen yok,, babacanın ağzından olayın içeriği meselenin özü anlatılmış değil, bakan bakana ne fısıldarki, gidip adam gibi derdini söylemezmi? şimdi desemki azeri bakan olan biteni provake ederek babacana ağır hakaretlerle karışık yarı küfür yarı tahrik birşeyler fısıldadıysa? mümkün değilmi? değildir canım olurmu öyle şeyyy... olur olur... nevruzdan nevruza demir döğe döğe abilik kardeşilk oluyorsa,bunun adınada devlet idaresi deniyorsa olan biteni külahıma anlatsınlar. elçibeyi harcayan ,bizden çok moskofu seven, bir blu-jeana vatanı feda edecek kadar basit insanlardan türk olsa ne yazar kardeş olsa ne yazar.. daha sınırından girmeye başlar başlamaz türkten rüşvet koparmak için bulgardan beter pislik çıkartan azeriye ben kardeşmi diyecem.. politbüro eskisi haydar aliyev ile hanedanın evladı şimdiki devletin başındaki şahıs beni abi görmüşmüki bu oyunlara gelecem.. devletler öyle fıs fısla konuşmaz. gider adam gibi konuşur masada.

yüce_türk

Banned
herşeyden önce azeri bakanın babacanın kulağına ne söylemey çalıştığını bilen yok,, babacanın ağzından olayın içeriği meselenin özü anlatılmış değil, bakan bakana ne fısıldarki, gidip adam gibi derdini söylemezmi? şimdi desemki azeri bakan olan biteni provake ederek babacana ağır hakaretlerle karışık yarı küfür yarı tahrik birşeyler fısıldadıysa? mümkün değilmi? değildir canım olurmu öyle şeyyy... olur olur... nevruzdan nevruza demir döğe döğe abilik kardeşilk oluyorsa,bunun adınada devlet idaresi deniyorsa olan biteni külahıma anlatsınlar. elçibeyi harcayan ,bizden çok moskofu seven, bir blu-jeana vatanı feda edecek kadar basit insanlardan türk olsa ne yazar kardeş olsa ne yazar.. daha sınırından girmeye başlar başlamaz türkten rüşvet koparmak için bulgardan beter pislik çıkartan azeriye ben kardeşmi diyecem.. politbüro eskisi haydar aliyev ile hanedanın evladı şimdiki devletin başındaki şahıs beni abi görmüşmüki bu oyunlara gelecem.. devletler öyle fıs fısla konuşmaz. gider adam gibi konuşur masada.

akp altta kalmasın diye azerileride sildin demek he ...vay be ...hatta yuh be

kulağına fısıldarken anasına sövecek hali yok ya adamın ..kulağına fısıldancak biseyse fısıldamıştır ..doğru bi garip bir hareket neden kulağına fısıldıyorsun ona bisey demiyorumda sen kimsinde adamı tersliyorsun milletin içinde bide sonrada gülüşmüşler adama ermenilerle ..yazıklar olsun ...

sınırda rüşvet alanlar ve azerilerin şuanki iktidarındaki insanlar sana göre yanlış insanlar olsa bile azerilerin genelinin suçumudur bu ...neden genelini aynı kefeye koyuyorsun

sen sınırın açılmasını doğru buluyormusun bana onu söyle evet yada hayır olarak ama ?

LOOPUSED

Altın Üye
DIŞİŞLERİ: "BABACAN'IN MEMEDGULİYEV'İ AZARLADIĞI HABERLERİ ASILSIZ"

Dışişleri Bakanlığı, Bakan Babacan'ın, Kei Dışişleri Bakanları Toplantısı Dolayısıyla Geçen Hafta Gittiği Erivan'da, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Memedguliyev ile Yaptığı Görüşmeye İlişkin Bazı Haberlerde "Asılsız" Unsurların Yer Verildiğini, Bu Hususların "Tamamen Hayal Ürünü" Olduğunu Bildirdi.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın, KEİ Dışişleri Bakanları toplantısı dolayısıyla geçen hafta gittiği Erivan'da, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Mahmut Memedguliyev ile yaptığı görüşmeye ilişkin bazı haberlerde "asılsız" unsurların yer verildiği, bu hususların "tamamen hayal ürünü" olduğu bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı, görüşmeye ilişkin haberlerin sürmesi üzerine ikinci bir açıklama yaptı. Bakanlık, ikinci açıklamasında Babacan'ın Erivan'da Memedguliyev ile "yararlı ve dostane" bir görüşme yaptığını, iki ülke arasındaki ilişkilerin her düzeyde yakın bir şekilde devam ettiğini kaydetti. Açıklamada şöyle denildi :

"Hal böyle iken bugün (19 Nisan 2009) bazı basın organlarımızda Sayın Bakan'ın Erivan'da Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Memedguliyev'le temasına dair asılsız hususlara yer veren haberlerin yayımlandığı görülmüştür.

Esasında Azerbaycan yerel basınında dün (18 Nisan 2009) yayımlanan söz konusu haber üzerine Bakanlığımızca aynı gün basın organlarımız bilgilendirilerek haberde öne sürülen hususların, "tamamen hayal ürünü olduğu ve ciddiye alınmaması gerektiği' bildirilmişti.

-İKİ ÜLKE KOMUOYUNDA YANLIŞ İZLENİMLER YARATILIYOR-

Türkiye ile Azerbaycan arasında yakın, tarihi, dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin olduğu vurgulanan açıklamada, "Son zamanlarda, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerine dair mesnetsiz haberlere rastlanmakta olup, bu tür haberler, her iki ülke kamuoyunda yanlış izlenimler yaratmaktadır. Haberlerin mutlaka resmi ve sağlam kaynaklara dayandırılması önem taşımaktadır" denildi. Dışişleri Bakanlığı tarafından ayrıca şunlar söylendi:

"Bu itibarla, böyle haberlerin yayımlanmasını sorumsuz bir davranış olarak görmekteyiz. Bu husustaki görüşümüz Azerbaycan makamlarınca da paylaşılmaktadır."(ANKA)

http://www.haberler.com/disisleri-bakanligi-ndan-aciklama-22-haberi/

azerbaycanın medyasıda bizim doğan medyası gibi demekki,, işi çığırından çıkartıp sonrada ACI VARMI ACI diye keyflenecek 2-3 sahibinin sesi kalemşörde orda varki o haberler çıkmış.. olay ortada,, kaşıyan TÜRKİYE değil,kaşıyan ve kaşınan azeri basını olayı böylesine hale sokabiliyor işte..

bu kaynak eğer yalansa bir üstteki mesajım geçerlidir:) dışişleri olayı yalanlıyor şayet haber doğru değilse yalanlama yoksa umrumda da deil.. ben monşer değilim. azerinin ruhunu iyi bilirim onun için bana politbüro devletinin fısfısı değil benim kendi devletimin idarecisi ne derse o dur...

yüce_türk

Banned
senin devlet idarecilerinde ben canan arıtman iddialarının gerçekliğini görüyorum..o yüzden bu yalanlama bana şüpheli geliyor ...

sınırı açan onuda yapar kardeşim ..

ben sana ayrıca bisey sordum sen sınırın açılmasını doğru buluyormusun bana ondan haber ver

HTML