Alabora CHP'lileri çok kızdıracak!

kent55

Super Moderator

Dizi ve sinema derken oynadığı reklam filmleri ile de adından söz ettiren Mehmet Ali Alabora, CHP'lileri çokl kızdıracak bir laf etti.

Habertürk'ten Kübra Parmaksızoğlu'nun sorularını cevaplayan Mehmet Ali Alabora "Türkiye'nin CHP ile dönüşebileceğine inanıyor musunuz?" sorusuna şu cevaı verdi:

"CHP Dönüşüyor. Bu dönüşüm umut verici mi? Hayır. CHP’nin bir umut olabileceğini düşünmüyorum. CHP’nin kendini değiştirmesi, düşünce kabuklarını kırabilmesi çok değerli bir şey bence. Ama ben kişisel olarak CHP’den umutlu değilim. Bu ülkenin CHP’yle birlikte dönüşebileceğine inanmıyorum."

Alabora'nın bu sözleri CHP'lileri çok kızdıracağı kesin.

"Bizim çok korktuğumuzu düşünüyorum. Çok korkmuşuz içten içe. Darbelerle, bir sürü şeyle korkmuşuz, ama 1980 Darbesiyle birlikte korku neredeyse genlerimize enjekte edilmiş. Ve bu hiç bitmeden devam etmiş. Bugün bu korkunun kaldırıldığı iddia edilerek yeni bir korku inşa ediliyor. Yepyeni bir korku…" diyen Alabora "Kürt meselesiyle ilgili geldiğimiz nokta hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusuna da şu cevabı verdi:

"Kürt meselesinin ancak, şiddetin ve şiddetin dilinin bırakılması ile çözülebileceğine inanıyorum. Tıpkı "1980 darbesinin etkisinden kurtuluyoruz" diyerek inşa edilen yeni korku gibi "Kürt meseslesini çözüyoruz" denerek de aynı süreç işletildi. Bu sürecin şiddetle karşılık bulması durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale dönüştürüyor. Bu şiddet ortamı bitmeden söylenecek her söz geçersiz hale geliyor."

YAZETE

Aktivist

Banned
Eyvahhh CHP ye lafı soktuya şimdi şapa oturdu. CHP li amigolar şimdi bunun ne sanatcılığını ne yandaşlığını bırakır.