Al sana istikrar!

bahadiryal

New member
Al sana istikrar!

4 milyon kişi işsiz.

24 milyon kişi yoksul.

40 milyon kişi borçlu.

Netice?

Haftada...

2 milyon kişi piyango bileti alıyor.

3 milyon kişi İddaa...

6 milyon kişi loto oynuyor.

Yılda... 390 gün at yarışı var!

Evet, 365 değil, 390.

Çünkü, dıgıdıktan baht arayanlara yıl yetmiyor, bazı günler iki seans koşuluyor.

*

Ahmet Çakar, soru soruyor, ev dağıtıyor, otomobil dağıtıyor, para dağıtıyor.

Telefon ettim...

Nedir vaziyet?

"Kötü, çok kötü... Beni gören yakama yapışıyor, yarışmaya katılmak için torpil istiyor, ağlayan, yalvaran, sokağa çıkamaz hale geldim" diyor.

En son bir emekli yarıştı...

Maaş 900 lira, iki evlat var, ikisi de üniversite mezunu, ikisi de işsiz, babadan harçlıkla idare ediyorlar, aylık 50’şer lira.

Kaç kişi böyle sırada?

"90 binden fazla!"

*

Acun, soru bile sormuyor...

Önceki akşam, bir İngiliz gelin katıldı. Annesinin 21 tane kardeşi varmış! Kafa káğıdı yabancı, zihniyet yerli yani.

O niye gelmiş peki?

Borcu var, iyi mi...

*

Aradım Acun’u...

Sendeki sıra kaç bin?

"340 bin!"

Vay anam vay... Niye sence?

"İnsanlarımızın çok borcu var. Batan batana... Hem ayağımızı yorganımıza göre uzatmıyoruz, hem de aza kanaat etmiyoruz galiba... Mesela, bir arkadaş katıldı, 30 bin liraya adeta hayatı kurtuluyordu, 40 bin lirayı alıp gitme şansı vardı, kutuyu tercih etti, sıfır lirayla gitti."

Senin durum?

"Ben de boçluyum!"

*

Özetle...

Divanü Lugati’t Türk 2008 versiyonunda, borcu olmayan "ıssız acun kaldı mı?"

Kalmadı kardeşim, kalmadı.

Yılmaz ÖZDİL
[email protected]

Gєηco

Altın Üye
ne yazıkki... herşey doğru..

night_blue

New member
cok guzel acıklamısıısn yazık bu devlete bız bunları gorduk benım asıl korkum cocuklarımız nasıl bır türkiyede yasamaya calısıcak allah yardımcımız olsun

araghorn-g

Pentaxian
asgari ücreti 430 YTL olarak açıklayan vicdansızlar, %20 elektrik zamlarını yaparkende vicdanları sızlamamıştır...onlar için 430 ytl belki çerez parası bile değildir ama insanlar o rakama hatta daha altına çalışıyorlar maalesef...

ülkede istikrar bir konuda var, "cumhuriyetin altının oyulması..."

Uzunefe

Altın Üye
ya ne istikararı arkadaş ya , kökleşmiş kurumları " özelleştirmek " mi istikrarlık ??? Burada elin amerikalısı , avrupalısı elini kolunu sallayıp dolaşması istikrar örneği mi ???? asgari maaşa zam yapıp bunun acısını elektrikten sudan doğalgazdan kat be kat çıkartmak mı istikrar ???? tayyip beyin istikrar bilincine ihtiyacı yok İSTİKLAL bilinci olsa yeter....

alpercan32

New member
Ne yani siz şimdi istikrarı beğenmiyor musunuz?:goz::goz:

İstikrar TDK sözlüğünde ''''Aynı kararda, biçimde sürme, kararlılık, stabilizasyon:''''' olarak geçmektedir.

Sadece olumlu olmayabilir.

Hükümet de istikrarlı bir şekilde ülkeyi dibe götürüyor. :biggrin:biggrin

Herkes de bundan bir şekilde nasibini alıyor.
:clap:clap

Giovane

Altın Üye
Gєηco;2529686' Alıntı:
ne yazıkki... herşey doğru..
:sigara:

Daha önceleri bu oran %10 du demi :melek
heyt bea .. secim zamanı yaklassa da su bölüme biraz zevk geLse.
simdi okuduklarımın zevkini alamıyorum =)
bırakın hocam bu isleri ..
1950 de ney ise simdi de öyLe. nüfus a oranLa hersey degismedi.
azaLma var artma yok.

Madem şuanki durumu beğenmiyorsun ozaman söyle bakalım geçmiş iktidarladan hangiisi bu iktidardan daha iyiidi.
bunu da örneklerle açıklada bizde ona göre karar verelim

VAVRULU

Banned
Madem şuanki durumu beğenmiyorsun ozaman söyle bakalım geçmiş iktidarladan hangiisi bu iktidardan daha iyiidi.

Zaten anlatılmak istenen'de o..
Şuana kadar hangi hükümet'ki Türkiye'yi yemeye çalışmamış ?
Destekleyen olmuş sonra yerin dibine vurmuş..
Elbet'deki buda geçecek bunuda atlatacağız ama 5 sene sonramı olur 10 sene sonramı olur malum algılama problemi ;)
Senin anlatış biçimine göre'de şöyle diyoruz ;
Bu "İstikrar"(!)'lı hükümeti ve projelerini destekleyecek ne buluyosun ?
10 sene sonra ne düşüneceksin böyle giderse ?
yani şöyle oluyo seninki.
"sen benim zıt görüşümdesin. haa öylemi sen akepe'ye gıcıkmı gidiyosun al sana akepe oyum ona" gibi ;)

JoSe MaRti

New member

Zaten anlatılmak istenen'de o..
Şuana kadar hangi hükümet'ki Türkiye'yi yemeye çalışmamış ?
Destekleyen olmuş sonra yerin dibine vurmuş..
Elbet'deki buda geçecek bunuda atlatacağız ama 5 sene sonramı olur 10 sene sonramı olur malum algılama problemi ;)
Senin anlatış biçimine göre'de şöyle diyoruz ;
Bu "İstikrar"(!)'lı hükümeti ve projelerini destekleyecek ne buluyosun ?
10 sene sonra ne düşüneceksin böyle giderse ?
yani şöyle oluyo seninki.
"sen benim zıt görüşümdesin. haa öylemi sen akepe'ye gıcıkmı gidiyosun al sana akepe oyum ona" gibi ;)
lafı agzımdan almışın kanka....

farabi027

New member
ekonomi istikrarlı! memur ve işçi istikrarlı hakkaten hiç gelişmiyor.
(istikrar=yatay şekilde devam etme, aynı oranı koruma ,artmadan devam etme)

Gєηco

Altın Üye

azaLma var artma yok.

kardeş parti savunmasından çok olaya tarafsız bakabiLsen görücen istitrarı ama insan partsine kötü söz söyletmezz sende hakLısın
iyisiniz iyi.. =)

rahip20

New member

azaLma var artma yok.
burda eski hükümetleri savunan yok onlar neyse buda aynı tek fark bunların rezilliği ayyuka çıkarması

darkblue85

New member
Sen 50 yıl ülke ekonomisini batır ülke faizin faizini ödemekle meşgul olsun sonra 5 sene oldu hala düzeltemediniz herşeyi de.Bu finans,ekonomi işlerini bilgisayardaki menajerlik oyunları gibi zanneden bir kitle işte naparsın ya gülcen ya hallerine üzülüp ağlıcan...

fa.tit

New member
kelımesı kelımesıne dogru bıseyler yapmak lazım artık benım yasayacak baska bır yerım yok sanırım sesını cıkarmayan cebe ındırenlerın baska sansları var o yuzden ben dıyorum kı bır seylere cozum bulmak lazımm

axwell84

New member
Hemen soylıyım sana, AKP ıktıdarından oncekı ıktıdar daha ıyıydı. En azından Borcları odeme yoluna gıtmıstı. Eğer elıne kıatp veya gazete alıp okumuyorsan. Biz sana napalım, sana ozel araştırmamı yapalım şimdi, çok merak edersen araştırırsın kendin. Bir ulkenın stratejık oneme sahıp ve kar eden sırketler neden satılır? hemen cevabı ben sana soylıyım!! Çunku paraya ıhtıyacı oldugu ıcın ve gunu kurtarmak ıcın!! Elimizde ve avucumuzda ne varsa satıyoruz. Atatürk zamanında bılmezmıydı bunları yapmayı? Yada Inonu bılmez mıydı? Adam gelıcek 1 mılyar dolara şirket alıcak sonra, butun karı yurtdısına cıkarıcak, yanı bızım paramızı kaçırıcak!!

Menderesın en buyuk hatalarından bırı bu ulke de Koy Enstıtulerını kapatmasıdır ve ulkeyı Amerıka'ya teslım eden bır polıtıka ızlemıs olmasıdır. Ahhh aslında daha soylıcek cok sozum var ama neyse!! Ulkeyı satan ınsanların mekanı umarım cennet olsun dıyemıcem!!

HTML