Al Sana Hüsamettin Cindoruk

Uptoyou

New member
YAZARPORT.COM = VOLKAN N KAHRAMAN

AL SANA HÜSAMETTİN CİNDORUK

Demokrat Parti nam-ı diğer, Doğru yol partisi.

Türkiye'nin en yavşak siyaset politikasını, Demirel'in peydahlattığı, Adalet-Doğru yol partilerinde görebilirsiniz. Mevcut parti ve anlayış isim değiştirerek, rahmetli Menderes'in kurduğu partinin ismini aldı. Ve bugünlerde, bu partinin başkanlığına oynayan bir aday...

"Dün dündür, bugün bugündür." Deyimiyle siyasetin, ikiyüzlülüğünü meşrulaştıran, Demirel o dönemde, bu yavşak siyasete uygun isimlerde yaratmıştır.

Ben sadece bunlardan, birine değinmek isterim. Light Demirel olan, Hüsamettin Cindoruk'a...

Cinliği Doruğunda olan, Cindoruk "Adnan Menderes'in avukatlılığını yaptım" palavrasıyla, idam ipinde sallanan bir başbakanın, acziyetini kullanarak kendine siyasi kulvarda rant sağlamış provakatör siyasetçi kimliğini hep öne çıkarmış. Ne zaman kaos çıkardıysa, hep ön planda olmuş bir parya...

Siyasi olarak bu kadar, kirli bir isim. Peki insani olarak nasıl birisidir? Ben size sadece, kendi öz 3 çocuğunu evlatlık olarak verdiğini, söyleyeyim. Takdiri size bırakayım. Siz değerlendirin. Bu sorular sorulduğu zaman," benden habersiz gerçekleşti" diyecek kadar pervasız ve karşısındaki kamuoyunu geri zekalı yerine koyan bir Sodom valisi. Onun için önemli değildir. Bunun da üstesinden Demirelvari gelecektir. Yalan söylemek mübahdır. Her söylenen yalana, yarın "dün dündü" diyecek bir zattır.

İnternete haber düştü...

Cindoruk, DP'nin başkan adayı olmuş...

Hayatım boyunca, AP-DYP ve devamı DP'ye oy vermedim. Hiç aralarında da bulunmadım.

Ama,

İçim bir kötü oldu değerli dostlar...

Darbe ve idamla giden bir partinin başına, darbe ve idamı meşru gören antidemokrat, postal parlatıcısı bir siyaset eskisi...

Siyasi olarak Türkiye'de bir şey değiştirmez. Olan CHP ve MHP'ye olur. AKP muhalifi ve ergenekon dostları bu kez, DP'ye oy verir. Değişen, fındık kabuğu olur. AKP'nin tabanını bir gıdım rahatsız etmez. Baykal korksun bu değişiklikten.

Ama, bir ömrünü siyaset için harcamış idam edilmiş bir partinin kurucusu, bugünleri görüyorsa ne der onu bilemem. İşte beni de rahatsız eden budur değerli dostlar.

Birde,

Cindoruk denince aklıma bazı şeyler geldi. Herkesin gelmiştir. Eski bir siyasetçi, AKP darbesinden sonra ilk kez, siyasi alana tecavüz ediyordu. Tecavüz diyorum. Bunun adı demokratik yarış olamaz. Çünkü halk seni zaten tasfiye etmiş. Olsa olsa, postal parlatıcılığı yarışıdır bu...

Bu arada,

Aklıma gelen, yavşak sağ siyaset olmuştur.

Yani, cinayetleri meşru gören sağ...

Türk'ün Türk'den, Hanefi'nin Hanefi'den başka dostu olmayan sağ...

Aleviyi düşman gören sağ...

Kürdü düşman gören sağ...

Komşu ülkeleri düşman gören sağ...

Askeri bürokratın köpeği olan sağ...

TSK'dakı statüteden, daha farklı düşünmeyen ve ona iktidarını hemen bırakabilecek bir sağ...

Yani,

Yani,

Egemenliğin asla ve asla Millete ait olmadığı bir sağ...

Yani,

Sülayman Demirel, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, Türkeş, Erbakan...

İşte bunu hatırladım ben, Cindoruk'un adaylık hazırlığında...

Yani anlatacağım bu fahişe sağ siyasetin bir üyesi. Kapıkulluğu, bu entelijansiyenin ana vasfıdır. O günler aklıma geldi. Sizinde gelmiştir.

Cindoruk veya Demirel veya Yılmaz veya Çiller veya..., izzet ve haysiyetinden vazgeçmeye alışmış. Kahramana tahammülü yok. Ancak kamçı karşısında diz çöken siyasetçiler.

Faziletin yüzüne tükürmek yıllardır, becerdikleri numaraların en başarılısı...

Ne yapsın? Ya politika gorillerini omuzlarına bindirip panayır soytarılığı rolüne çıkacak, ya başka ülkelere sıvışacak. Yok demeye alışamamış. Sırtını dayayacak bir sınıfı yok ve asla olmayacak...

Ben Türk siyasetinde, bu dönemin artık bitmesini istiyorum. Demokrasiyi, kerhanede fahişe pazarlar gibi pazarlayan, sağ siyasetçilerin, artık elini ülkeden çekmesi gereklidir. Eski sol geçmişimde çokca söylediğim "DEFOL" kelimesi, bu siyasetçilere ne kadar uygun kaçıyor.

Senin adaylık sürecin eğer başarılı geçerse, yukarda saydığım ölü olanlar hariç, siyaset eskileri bu alana dolacaktır.Öyle demiyor mu? Yılmaz ve Erbakan. Siyaset gorilleriyle bir parti kuracaksın. Sorum şu: Oy almak için halka, ne diyeceksin eyy, YAVŞAK SİYASETİN 2. Adamı?..

Son söz olarak, REUF, kapitalist olun, sosyalist olun, yalnız yalancı olmayın diyor. Cemil Meriç'in dediği gibi, sen sadece YALANCISIN CİNDORUK...

http://www.yazarport.com/read.aspx?yazino=6916&baslik=al-sana-husamettin-cindoruk

HTML