AKP'den kürd AÇILIMININ YENİ ADIMI

OrHUN_BEY

New member
Ahmet Kaya'nın mezarı geliyor!

Kürtçe TV'nin güçlendirilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan, Ahmet Kaya'nın naaşının Türkiye'ye getirilmesi için girişim başlattıklarını açıkladı.

DİYARBAKIR'DA İLK SİNYALİ ALDIM

İlgi alaka gayet iyiydi. Meydanın coşkusu gayet iyiydi. Yani havanın yağışlı olmasına rağmen meydandaki bu durum. Diyarbakır'da olumlu sinyaller görüyorum. Buraların en hassas yeri Bağların Kuruçeşme'sidir. Herhangi bir fiili durum olmadı ama. Gelirken Bağlar'da 5-6 noktada durdum. Çocuklara oyuncak dağıttım. Çok güzeldi...

KAYA AİLESİNİN YAKLAŞIMI OLUMLU

Arkadaşlar TRT Şeş'in güçlendirilmesi için çalışma yapıyor. Farsça ve Arapça yayınlar onu takip edecek. Program içeriğini çeşitlendirebilirsek ben inanıyorum Kuzey Irak'ta olsun Irak'ın daha da merkezine doğru çok daha büyük ilgiler uyandıracak. Biraz TRT'deki arkadaşlarda ürkeklik var. Mesela ben şeyi söylüyorum. Almanya'da olan Şıvan'ı getirebilirsiniz. Ertuğrul Günay Bey'e dedim. "Ahmet Kaya'nın eşiyle bir görüş. Eğer kabrini buraya taşımak isterlerse aldıralım." Olumlu bir yaklaşım söz konusu... Belediye Başkanlığı'ndan Ahmet'le tanışırım. Sağ olsun hangi programa davet etsem gelmiştir. Ücret talep etmemiştir.

http://www.gencturkhaber.com/ahmet-kaya-mezari-diyarbakir-pkk-terorist-erdogan.html,0fa5d

HTML