AKP sayesinde Öcalan'ın kasası serbest kaldı

sedapinar

New member
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Kenya'ya kaçışında yanından ayırmadığı 'Rozerin' kod adlı Ayfer Kaya'nın Türkiye'ye iadesi için alınan tutukluluk kararı kaldırıldı.

--------------------------------------------------------------------------------

Ayfer Kaya mahkemenin bu kararı sonucu dün serbest bırakıldı. Münih Yüksek Bölgesel Mahkemesi, Türkiye’den 1 Haziran tarihine kadar gönderilmesini istedikleri ek dosyanın gelmediğini, mevcut dosyadaki suçlamaların, suç yerleri ve zamanı hakkındaki bilgilerin ise yetersiz olduğu gerekçesiyle Ayfer Kaya hakkındaki tutukluluk kararını kaldırdı. Kaya, 3 aydır tutukluydu.

BAKANLIKLAR BİRBİRİNİ SUÇLUYOR

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, terör örgütü üyesi Ayfer Kaya'nın Türkiye'ye iadesi için alınan tutukluluk kararının ek dosya gönderilmediği için kaldırıldığı iddialarına ilişkin, ''Adalet Bakanlığı, o dosyayı göndereli epey oldu'' dedi.Şahin, TBMM Adalet Komisyonu toplantısına gelişinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Terör örgütü üyesi Ayfer Kaya'nın iadesine ilişkin ek dosya gitmemiş, serbest bırakılmış'' demesi üzerine Şahin, ''Hayır. Biraz önce genel müdürle görüştüm. Epey olmuş, biz o dosyayı göndereli. Genel müdürlük şuan da bir açıklama hazırlığı içinde. Ne zaman gönderildiği, bu açıklamada belirtilecek. Gazetede görünce ben de şaşırdım. Çünkü daha önce gönderildiğini biliyorum'' diye konuştu.

'DIŞİŞLERİ'NE BAKIN'

Şahin, aynı gazetecinin ''O zaman serbest bırakılmasının sebebi dosyanın gönderilmemesi değil, başka bir sebep'' demesi üzerine de ''Onu da bilmiyorum ama biz göndermişiz. Ne zaman göndermişiz, nereye gitmiş... Biz, direkt göndermiyoruz, Dışişleri kanalıyla gönderiyoruz. Dışişleri açısından olayı bir takip etmek lazım. Dışişleri de acaba varması gereken yere dosyayı göndermiş mi? Bir de o açıdan test etmek gerekir'' dedi.
CHP ile Kanaltürk televizyonu arasında yapılan prodüksiyon sözleşmesini nasıl değerlendirdiği sorulan Şahin, konunun, bir şekilde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Anayasa Mahkemesinin önüne geldiğini ifade ederek, ''Oraya gelmiş olan bir konuda nasıl değerlendirme yapayım'' dedi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM), Fatma Karaduman ve Sevil Tandoğan adlı öğretmenlerin başörtüsüyle ilgili yaptığı başvuruda verdiği kararla ilgili sorular üzerine de Şahin, kararı basından öğrendiğini ve gerekçelerini inceleme imkanı bulamadığını söyledi.

Şahin, ''Gerekçelerini inceledikten sonra gerekirse bir açıklama yaparım'' diye konuştu.

30 MAYIS'TA İLETİLMİŞ

Adalet Bakanlığı, terör örgütü üyesi Ayfer Kaya'nın iadesiyle ilgili bakanlıktan 1 Haziran 2008 tarihine kadar gönderilmesi talep edilen ek bilgilerin, Berlin Büyükelçiliği tarafından 30 Mayıs 2008 tarihli nota ekinde Alman makamlarına iletildiğini bildirdi.

Adalet Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinin yazılı açıklamasında, bugün bazı basın yayın organlarındaki ''PKK terör örgütüne üye olmak suçundan Almanya'dan iadesi talep edilen Ayfer Kaya'nın, Adalet Bakanlığınca ek dosya gönderilmemesi üzerine serbest bırakıldığı'' yönündeki haberlerde gerçeğe aykırı bilgilere yer verildiği kaydedildi.

Açıklamada, ''Ayfer Kaya'nın iadesiyle ilgili Bakanlığımızdan 1 Haziran 2008 tarihine kadar gönderilmesi talep edilen ek bilgiler, Berlin Büyükelçiliğimiz tarafından 30 Mayıs 2008 tarihli nota ekinde Alman makamlarına iletilmiştir'' denildi.

http://www.etikhaber.com/content/view/56208/38/

MaLum-kişi

Hbeşer-i KamilH
arkadasım nereye gırsem AKP suclanıyor adam ne yapsa suc olay oluyo tele kulak olayıda ıftırayı attı ama sonun da ne oldu CHP ye oldu olan AKP de suclu olabıır ama sımdıye kadar ben bukadar tsalanan partı gormedım MEyve veren agac taslanır mısalı tarafsız

HTML