akp nın turkiye'yi dusurdugu durum

timsah78

New member
Her gun sehit haberleri alan ama bunlara sadece uzulmekle yetinenlerin dikkatine;
sozcu gazetesinden rıza zelyut un 07/10/2008 tarihli yazısını aynen aktarıyorum.lutfen sabırla sonuna kadar okuyun

KARAKOL BOSALTMAK NE DEMEK

Guneydoguda'da olanları hala anlayamayanlara bir hatırlatma daha;Turk ordusu bolgede karakol bosaltmaya baslıyor.
Bunun anlamını dogru yorumlayalım: pkk artık TSK yı zorlamaktadır.
Kızmadan,uzulmeden,bu gercegı kabul edelim...
1999 sonundan 2004 yılına kadar kıpırdayamayan teror orgutunun nasıl olupta bu hale geldigini anlayamayanlara iki soru soruyorum:
Guneydoguda oylar neden blok halinde AKP ye gidiyor?
Temmuz 2007 genel secimleri oncesi teror orgutu neden"BIZIM BAGIMSIZ ADAYLARIMIZIN OLMADIGI YERLERDE AKP DESTEKLENECEK"
diye emir verdi?
Bu iki soruyu dusunmeden,bunun cevabını vermeden pkk nın yeniden canlasının sebebini bulamazsınız.
Olayın diger boyutuda ABD nin bolgede yaptıgı duzenlemedir.
Amerikan yonetimi;Turkiye'yi istedigi gibi yonlendirmekte;pkk yı Turkiye uzerinde baskı gucu olarak kullanmaktadır.ABD ile
kasım 2007 de Basbakanın ozel bir anlasma yaptıgı yazılıp cizildi.Guya Turkiye'ye pkk ile ilgili istihbarat verilecekti.
Son saldırı bir kez daha ortaya koyduki ABD tarafı,uydu ile sagladıgı bilgileri Turk tarafına degil pkk ya vermis.
pkk elemanları;agır silehları bile bolgeye sızdırırken ABD uyduları bunları gorememis.Halbuki uzaydan yerdeki bir liralık parayı bile gormekle ovunen Amerikan gozu;kocaman topları,roketatarları,onca mermiyi tespit edememis.Inandınızmı!!!
Ne yazıkki TSK ust yonetiminde hala "ABD bize istihbarat veriyor!" diyerek kamuoyunu yanıltıyor.Evet ABD tarafı,Turkiye'ye ise yaramaz bazı bilgiler veriyor ama asıl bilgi pkk ya sızdırılıyor.Istıhbarat aldıgını sanan TSK,rehavete kapılıyor.Karakol cevresinin
temiz oldugunu sanıyor.Boylece TSK uyutuluyor.pkk da o karartılan,yani temiz gibi gosterilen bolgeden gelip karakollarımızı vuruyor.
Burada ,sadece hukumet degil,hukumet gibi ABD ye teslim olan eski Genelekurmay Baskanı Yasar Buyukanıt da sorumludur.Mustafa Kemal'in Ordusu'nu NATO ordusu haline getirenler;bu acıklı ve tehlikeli gelismenin birinci derecede sorumlularıdır.
ABD korkusu ile sartlananların,ne demek istedigimi anlayacaklarını sanmıyorum.Lakin;İran'a bir goz atmalarını istiyorum.Olanakları bizden
daha kısıtlı olan İran yonetimi;ABD ye kafa tutarken,bizim Amerika'nın emireri gibi hareket etmemizi hangi mantık acıklayabilir.
Amerika istedi diye Kuzey Irak taki asiret reislerini devlet adamı konumuna getiren bizim yoneticilerimiz;bu saldırının gizli destekcileridir.
Cunku;asiret reisleri,Amerikan mandasına guvenerek pkk yı acıkca desteklediler.mesut barzani,Turkiye yi defalarca tehdit etti;gıkımız bile
cıkmadı.Eski Cumhurbaskanı Sezer,talabaniyi adam yerine koyup kabul etmezken,yerine gelen Abdullah Gul;talabani den randevu talep etmek konumuna
kadar indi.
Peki bu asiret agaları ne yaptılar?Cevabını Genelkurmay 2. Baskanı Orgeneral Igsız veriyor ve bakın ne diyor:"Kuzey Irak yonetiminin yardım etmesini bırakın
bunlar teror orgutune yol,lojistik,hastane gibi imkanlar sunuyorlar."
barzani ve talabani yi kullanarak pkk yı durdurma politikasının bir ise yaramadıgını 25 yıllık surec butun acıklıgı ile ortaya koydu ama bizim taraf
bunu gormemek icin basını kuma gomuyor.Hatırlayınız,Daglıca Karakolu'na yapılan pkk baskınından sonra da yine ortalık karısmıs;Turkiye guya
Irak yonetimine baskı yapmıs pkk lıları istemisti.Irak a zoraki cumhurbaskanı yapılan talabanı de Turkiye ye"kurdun bir kedisini bile vermeyiz!" diye rest cekmisti.
Simdi o talabani den ve Turkiye'ye ikidebir kfa tutan barzani den pkk yı durdurmasını istiyor bizim yoneticiler.
Bunun adı danısıklı dovus degilmidir?Bu danısıklı dovus surerken cocuklarımızın kanı oluk oluk akmıyormu?

timsah78

New member
Her gun sehit haberleri alan ama bunlara sadece uzulmekle yetinenlerin dikkatine;
sozcu gazetesinden rıza zelyut un 07/10/2008 tarihli yazısını aynen aktarıyorum.lutfen sabırla sonuna kadar okuyun

emrah1607

Banned
http://www.gunes.com/2008/10/07/yazarlar/y4.html

alın kaynakta benden olsun .
arkadasım sende kaynaksız yazı ekleme bir daha .kural gereği kaynağı eklemek zorundasın. kaynak haberin bulunduğu sitenin linki olması gerekiyor . su yazmış dedinmi olmuyor .alıntı yaptığın sitenin linkini eklersen sorun düzelir şimdilik ben ekledim .

haber için tşk ler

HTML