AKP milletvekili Aziz Akgül'ün beğenmediği Türk bayrağının şeklini degiştirmek için

1.Tim

New member
akp milletvekili aziz akgül'ün beğenmediği Türk bayrağının şeklini degiştirmek için kanun teklifi verdiği ortaya çıktı

Teklifi veren akp diyarbakır milletvekili aziz akgül.

aziz akgül'ün verdiği yasa teklifinin dönemi 22/4 Esas no: 2/772 Başkanlığa geliş tarihi 20.04. 2006 günü olarak TBMM Kayıtlarına giriyor.

Teklif akp'lilerin hiç bir direnciyle ve protestosu ile karşılaşmadan olagan bir yasa teklifi gibi ilgili komisyona gönderiliyor.

aziz akgül'ün verediği yasa teklifinde Türk bayrağının şeklinin değiştirilmesi için şu öneri getiriliyor: Türk Bayrağı dışında ay-yıldız kullanımında ayın saga olan açıklığının sol yöne çevrilmesi öngörülmektedir.
http://www.harekethaber.com/modules.php?name=News&file=article&sid=82

Buyrun burdan yakın,
Ne sabırlı insanlarız biz ya.

_KeMaLiST_

New member
Zamanında Ataturk'un Turk bayragını degistirip Osmanlıyı hatırlatan simdiki bayrak yerine mavi zemin uzerinde beyaz bozkurt başı olan bir bayrak getirme planları yaptıgını duydum bir yerde...

Ne kadar dogrudur bilmiyorum ama kaynak TEŞKİLAT adında bir kitap...

Yayın evi timaş (butun kitaplarına bakılırsa ulkucu bir yayın evi gibi geldi bana ama bunu da bilemiyorum.)

Neyse konuyu dagıtmayayım paylasım icin tesekkurler...

Bu milletvekilinin planı yıldızı sarı ayı da yesil yapmaktır heralde...

arap_ninja

New member
bu vekil a.k.partisinden olduğu için böyle bir fikir üretmesi normaldir........

mhp yada chp den böyle bir fikir çıksaydı çok şaşırırdım

srkngncy

New member
zamanında tayyip te ATATÜRK ün resimlerini mecliste ve kamu kurum kuruluslarında gereksiz bulmus ve resimleri kaldırmaya yönelik bir yasa teklifi hazirlamisti.. gelen tepkiler yüzünden o yasayı geri çekmişlerdi.. ee akp bu ATATÜRK e karsi TÜRK milletine karsi hertürlü adiliği yapar.. haber için tşkler

toros001

Banned
İyide ben bilarek Bayrak' ın şekli ve ölçüleri değiştirilemez değiştirilmesi teklif edilemez.

fare_07

**forum haşeresi**
yavaş deiştirsin ........ =)

anayasanın deişmez maddelerinden bitanesi =)

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.

Başkenti Ankara’dır.

alptekin35

New member
bayrağın şeklini değiştirme fikrinde olanlar türkiyede hiç bitmedi ki.ay yıldızdan rahatsız olanlarda bu ülkede vardı. hilalden rahatsız olanlarda renginden rahatsız olanlarda. ama şunu unutmasınlar bu millet var oldukça bu bayrak hep dalgalanacaktır... tün karın ağrısı çekenlere rağmen...

yoldas

New member
haddime değil ama acaba akıllarından geçen bu şekil bir bayrak mı diye tahmin etmeden geçemiyorum...

hani ülkenin hemen hepsi yahudilere satıldı ya
belki ondan aklıma geliyordur :melek
belki başbakan yahudilerden ödül aldığı içindir :melek

belki de sadece hayal gücümdür kim bilir :vur

alpgg

New member
o bayrak kanla çizildi,kanla korunur..

1.Tim

New member
bu konuda herzamanki gibi akpli kimsenin sesi çıkmamış..

siz dtp ile aynısınız dediğimiz zamanda ses yok.

herşey ortada.

Deff

New member
Konuyu açtığın için çok saol kardeşim....Bak...Ak pak çılar puf diye kayboldular ortalıktan.......

VolkaN

Altın Üye
zorla tartısma cıkarmaya çalışmaktaki amacınız ne ortamı germeye çalışmayın uyarıdır.....

kdogulu

New member
Akp nin peşinden sürüklenen aslında cahil saf insan sayısı o kadar yüksek ki tahmin bile edemezsiniz.Onları vatan haini diye adlandırmak ne derece doğru bilmem ama sistemin bir parçası oldukları ve hipnotize olmuşcasına karşı devrime tutunduklarını görebilirsiniz.Sanki gözlerinin önünde bir perde var gerçekleri görmeye direniyorlar.Ben ve benim gibi düşünenler nasıl bayrak toprak atatürk gibi değerlerden vazgeçmiyorsak onlarda arap sempatizanlığından,dinci kürtçü milliyetçilikten vaz geçmeyecekler.İsterlerse yüz bin kez desinler biz değiştik diye.
Halbuki rejimle,ulu önderle uğraşacaklarına gidip amerikayla israille uğraşıp bunlara nasıl kafa tutarız nasıl bunlardan daha iyi geliştirebiliriz toplumumuzu deslerdi,çok büyük gönül borcumuz olan Atatürk'ün vasiyetini yani gençliğe hitabesini yerine getirebilselerdi ne olurdu sanki?
O mavi göz değil miydi savaştan alnının akıyla çıkmış yoksul Türkiyeyi şahlandıran?İşte bazen düşünüyorum ve hayıflanıyorum ah atam sen amerikada doğacaktın ki tayyiplar sana hayran olsunlar,gıptayla baksınlar ama benim için,senin için,onun için doğmadı bu topraklarda...Onurlu bir insandı ve onuruyla öldü.Ama bizler onurumuzla ölecekmiyiz bilmiyorum.Her gün bu yıkıcı insanların haberlerini duyup içten içe kahroluyorum.Umarım onurumuzla ölürüz,toprak bizi kabul eder,çanakkale bizi kabul eder,sakarya,conkbayırı,inönü...

Nathanael

New member
akp destekcileri konuyu okuduktan sonra gormezlikten gelmişlerdir :D

adamlar vatan haini, elin yabancısı bile bu kadar zarar vermek icin ugrasmaz bizim ulkemize, bu satıcılara bakın birde.

o bayragı değiştirmeye çalışanın ve ona destek verenin, onu koruyanın adı vatan haini degildir de nedir?

VolkaN

Altın Üye
Pardon ama zaten serbest kürsünün amacı tartışmak değilmi.....
arkadsım tabiki tartısmak ama böyle boks macı yapar gibi "hadi gelin nerdesiniz ne oluyo" ortamı germeye calısmak yasak anlatabildim mi fazla uzatmayalım:goz:....

иo escape

New member
İyide benimde bildigim Bayrak' ın şekli ve ölçüleri değiştirilemez değiştirilmesi teklif edilemez.
anayasının değişmez maddelerin den biri

HTML