AKP’nin oyları düştü

sedapinar

New member
22 Temmuz seçiminde isabetli tahminlerde bulunan A&G Araştırma Şirketi’nin yaptığı son araştırmaya göre AKP’nin oyları düştü.
Ocak 2008’de yüzde 54’e ulaşan AKP oyları, nisan sonunda yüzde 41.7’ye geriledi. Gerginlik konusunda da çoğunluk AKP’yi sorumlu tuttu. “Gerginliğin sorumlusu kim?” sorusuna yüzde 42.6 “AKP”, yüzde 34.7 “CHP” dedi.

MİLLİYET gazetesinin konuyla ilgili haberi şöyle:

A&G Araştırma Şirketi’nce yapılan ankete göre, yurtdışı piyasalarında yaşanan hareketlilik, Türkiye’deki siyasal gerilim ve ekonomik durgunluk, AKP’nin oylarında bir erimeye yol açtı. Ocak 2008’de yüzde 54’lük bir oranla zirveye ulaşan AKP’nin oyları, Nisan 2008’in başında yüzde 44’lere, nisan sonunda ise yüzde 41.7’ye geriledi.

http://www.nethaber.com/Haber/63265/AKPnin-oylari-dustu

algoritmaA

New member
keşke gerden gelecek olan vatan için iyi işler yapabilecek bir parti olsa ancak boyle bir parti gremiyorum ben...

srkngncy

New member
tayyipin oyları düşücek tabikide.. düşmesinin sebebi kendi partili arkadaslarını kurmaylarını satması öncelikle.. büyük başlar tek tek akp den ayrılıyor.. turhan çömez - abdullatif şener vs vs ee zaten akp oy aldıysa tayyip için yada abd ullah gül için almadı ki.. partisindeki kaliteli isimler sayesinde almisti ee artık onlarda tayyipin ne mal olduğunu anladı ve onu terk etmeye basladılar

VolkaN

Altın Üye
ne mutlu size bu arada kurtarıcı partimiz chp kac oy alacakmıs merak ettim yüde 50 falan mı alsada ülke emperyalistlerin elinden kurtulsa

sergahcan

New member
merak ediyorum akp nin alternatifi chp mi, yada chpnin alternatifi akpmi. birileri sanki bilinçli bir şekilde hep bu belli başlı partileri tek alternatiflermiş gibi dayatıyor bize. akp 6 yıldır hükümette ve düpedüz sattı memleketi, ne yani onun oyları düşünce sevinenler chplimi oluyor? akp ve diğer sistem partileri toptan silinmeli. AB-D nin kapısında sıra bekleyen gereksizlere ihtiyacımız yok. bunu algılamakta güçlük çekiyor birileri. hatta savunmalarıda ilginç, alternatifimi var. oldu canım yok, gerçekten bu memleketi düşünüp, çıkar, yada fanatik taraftarlık derdi olmayan herkes alternatifin bu kırk katırmı kırk satırmı arasında seçim yapma zorunluluğu olmadığını bilir. ama niyet önemli. gerçekten derdinizin ne olduğu önemli. alternatif çok. tabi samimi ve gerçekten görmek isteyenlere. akp diyince chp, chp diyince akp anlayanlar korosu olmayı bırakırsak her şey dahada netleşecektir. şimdilik bu kadar. saygılar...

Laroxyl

New member
Vallahi çevremde akpye oy verenlerin büyük bir bölümü pişman.

Halk akpyi tanıdı. ve gerçek yüzünü öğrendi.

Ama geç kaldı... Akpnin ülkemize verdiği zararı hangi bedellerle öderiz bekleyip göreceğiz..

on2

New member
bunların Kıbleleri daha önce 1980lerde 7.filoydu..! bu ülkede güzel dinimizi kullanıp kullanıp iktidar olanlara YUH OLSUN!

secret60

New member
son seçimden öncede böyle diyorlardı
akp nin oyları düştü, ama aksine yükselmişti
gene öyle olursa şaşmayın

ha bide oylarının düşmüş hali bile %41.7

ya bu hükümet çalışıyor yada çalışıyor

bu yorumu yapıyorum çünkü ortalıkta daha iyi parti göremiyorum
gerçi BBP var ama onada oy veren yok:)

Laroxyl

New member
secret60 haklısın bu hükümet çalışıyor...

ama kime hizmet ediyo kimin menfaatine çalışıyo tartışılır.

toshitut

New member
oylar illa ki duşmuştür.ama keşke milliyet haber yapmasaydı.
6 yıl once şakşakla şimdi yerin dibine gecir.
akp gibi gazete.
allah bizi boyle iki yuzlulerden korusun.

srkngncy

New member
son seçimden öncede böyle diyorlardı
akp nin oyları düştü, ama aksine yükselmişti
gene öyle olursa şaşmayın

ha bide oylarının düşmüş hali bile %41.7

ya bu hükümet çalışıyor yada çalışıyor

bu yorumu yapıyorum çünkü ortalıkta daha iyi parti göremiyorum
gerçi BBP var ama onada oy veren yok:)
dostum bu akp çok iyi çalışıyor... türban din adi altinda ülkeyi kargasaya sürükledi..
ülkemizdeki yargıya müdahale etmeye kalkti.. yargıyı tanımadığını ilan etti...
vergileri %400 arttırdı..
4 yılda 460 milyar dolar gibi bir para çekti dünya bankasından ve abd ye ırağı işgal etsin diye aktardı..borcu türk milletine taktı...
enflasyon %49 a çıktı...
üretim düştü.. herşeyde her alanda kan kaybettik...
tamamen yabancı ülkelerin ekonomisine bağımlı hale geldik...
bütün ekonomik gelirlerimizi yabancılara sattı...
bir türk vatandasi ev almak içn okadar vergi tefferruatla uğraşırken yabancılara neredeyse hiç birşey istemeden ev satisina onay verdi...
kendi ülkemizde askerlerimizi abd tarafından vurulmasına izin verdi.. abd yanlislikla vurduk öldürdük askerlerinizi dedi ve gıkı çıkmadı...
kendi ülkemizde abd askerlerine kendi millet vekillerimizin üstlerini arattırdı ve kendi ülkemizde bizim polisimize abd askerlerinin silah doğrultmasına izin verdi...
ha birde ülkede kendi firmalarına bütün ihaleleri aldırttırdı
şuan denizlide 8 büyük fabrikanın ortağı tayyip...
türkiyede kaçının ortağıdır düşünün...
duble yol yaptı birde....
pkk lıların meclise girmesine onay verdi...
türklüğe ve ATATÜRK e hakarete onay verdi...

saygılarımla

ali.can45

New member
Evet bencede öyle. Çok çalıştılar cennetlik oldular. Onlara cennete gönderme zamanıdır. Gönderelim gitsinler. İnsanları rahat bıraksınlar .

Birazda cenneti karıştırsınlar.

Diyanet Vakfı (31-34):
Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Orada ne güzel daha 10 yaşında gögüsleri yeni tomurcuklanmış kızlar var . Onlara başlarırna türbanı orda takarlar. şarap ta var içer içer kafa bulurlar. Her şey bedava olduğundan yani bahçeler bağlar hırsızlığı da bırakırlar. Hortuma da gerekte kalmaz. " Altında akan ırmaklar filan. kaba döşekte var. Bedava gölgeler var. İnci gibi gençlerde var. İstediğini yap. Tam Hüseyin Üzmez'e göre.

Albayrak

Can Feda
Akp nin kendi ile ülkeyide bitireceği belliydi..
Şimdi herkes görüyor eline gelen kömürün, kitapların, erzakların ceplerinden fazlası ile alındığını..

Geçen seçimlerden öncede böyle anketler hazırlanıp sunuluyordu piyasaya
Ne oldu ŞoK Adamlar oylarını katlayıpta geldiler.
Bu tür anketler ben sanmıyorum ki gerçekleri tam anlamıyla karşılasın.

« ß@Dß®¥ »

Øяg¥ αηGєℓ
merak ediyorum akp nin alternatifi chp mi, yada chpnin alternatifi akpmi. birileri sanki bilinçli bir şekilde hep bu belli başlı partileri tek alternatiflermiş gibi dayatıyor bize. akp 6 yıldır hükümette ve düpedüz sattı memleketi, ne yani onun oyları düşünce sevinenler chplimi oluyor? akp ve diğer sistem partileri toptan silinmeli. AB-D nin kapısında sıra bekleyen gereksizlere ihtiyacımız yok. bunu algılamakta güçlük çekiyor birileri. hatta savunmalarıda ilginç, alternatifimi var. oldu canım yok, gerçekten bu memleketi düşünüp, çıkar, yada fanatik taraftarlık derdi olmayan herkes alternatifin bu kırk katırmı kırk satırmı arasında seçim yapma zorunluluğu olmadığını bilir. ama niyet önemli. gerçekten derdinizin ne olduğu önemli. alternatif çok. tabi samimi ve gerçekten görmek isteyenlere. akp diyince chp, chp diyince akp anlayanlar korosu olmayı bırakırsak her şey dahada netleşecektir. şimdilik bu kadar. saygılar...
Ağzına sağlık, söylenecek herşeyi söylemişsin :goz:

HTML