Akla ziyan amman deyim okumayın..

kor_selin

New member
......Aslinda burada coktan secmeli azdan eklemeli yatay gecis ilaveli ortadan sarkitmali distan bükmeli icten kavisli,antitartarli yedi etkili,renklileri korumali yumusak ve hesapli ,ahsap dokulari cizmeyen sorular aklima takidi sizinkinede atkilirmi gibisinden bir müddet canli ikinci müddetde replay olarak uzunca bir zamanin kisa bir süresinde düsündüm de ki ben genelde düsünmem beynimim o bölümünü kücük yasta bir trafik kazasinda kaybettim ileride anlatirim simdig eriden bir devam edeyim.
..........Termosu hepiniz bilirsiniz hani icine ise yada piknige giderken cay,kahve yada soguk icecekler koyariz.Kafama takilan su bu meretin cok zeki olmasi.Simdi nereden biliyor icine koydugumuz sey sicak mi sogukmu saklanacak ona göre sakliyor.Hani icine cay dolduruen bak termosum cayi sicak koydum icine is yerinde ayni sicaklita isterim.Demiyoruz degilmi.tam tersi soguk birsey koyarkende bunu soguk saklayacaksin dademiyoruz peki nereden biliyor bu kiytirik alet.
..........Ayni sey arabalardada basimiza geliyor.Sehir icinde cok yakar sehir disinda az.La bu arabanin okuma yazmasimi var yada kim söylüyor bunada bizmi duymuyoruz,sehir icindemi disindami oldugunu nereden anliyorda az yada cok yakiyor.
.........Acaba hic denizde bogularak ölen balik varmidir.Yada yüzme bilmeyen.Simdi diyeceksinizki onlarin dogasinda var tabi yüzerler.E madem öylede nicin biz birine birsey ögretmeye calisirken onu tesvik etmek icin aslanim kimse anasinin karnida bu isi yaparak dogmaz sonradan ögrenir diyoruz.Düsünüyorumda adriyatik denizinde kiyida köpek baligi ailesi günesleniyor,anne köpek baligi yavrusuna can simidi takmis
---Aman yavrum fazla acilma bogulursun diye sesleniyor.Hos olurdu yani.
Birde Japon baliklari Japonca biliyorlarmidir.Baska bir ülke akvaryumlarina gönderildiklerinde yanlaridan bir tercumanda gidiyormudur yada önceden dil kursuna gönderilip öylemi gönderiliyorlardir.Bu sözüm Hint horozlari icinde gecerli onlari bu konu disinda tutamazdim.

....Futbolda aslinda düsündürücü bir oyun.22 futbolcu var ortada bir hakem üclüsü 90 ve küsür dakika top bir oyanada bir buyan da futbolcular kanter icin de.Onca paralarin döndügü kulüplerin milyon dolar yatirdigi bu oyun icin neden her futbolcu basina birer top verilip sahaya öyle cikilmaz.Teknolji caginda hakemleri neden yorariz adamlar birkez bile gol atip sevinme sansina sahip olmadan öylesine kosturup dururlar.Bir mac 16 adet kamara ile cekilirken oturtun hakemleri Tv'lerin basina icsinler mevsimine göre soguk yada sicak icecekleri.Kararlari TV basinda verseler hem tekrarida mümkün böylece aksamlari ermanla sansalin agizlarinda sakizda olmazlar.
....Sampuanlara dokunmadan edemeyecegim.Cesit cesitler kimisi yikayip cikmak,kimisi yikamadan oturmak,kimi kepeklere karsi kisi köpeklere karsi,kimisi cok köpüklü,kimi bitki özlü,bu kismi mesele degil konuya vakif olun diye havaya sokayim dedim sizleri.Bebelerin sampuani göz yakmiyor.Ya bizim sucumuz ne büyük olmakmi.Bizim gözlerimiz niye yansin.Madem tip göz yakmadan yikayan ve yikayinca cikilan sampuani yapmis neden tek bebe milleti yararlaniyor.
....Kibritler daha ayri bir mesele.Sen kalk koskoca agaci kes,bunu minicik cöpler haline getir.Uclarini ecza kapla tek tek(caldim dost kapisini tek tek pardon artik bu kelimeyi diyince türküsünü söyleme geregi duyuyorum yakinda unuturum)Konu dagilmasin bu cöplerin uclarini ecza kaplayip kücücük kutucuklarin icini koyabilen teknoloji bunlari saymaya yeterli gelmeyip vasati(asagi yukari) kirk cöp yazmaya utanmiyormu yaziklar olsun esefle kiniyorum...........asabim bozuldu bir ara devam ederim ne bu ya teknoloji meknolji sen gel iki kiytirik kibrit cöpünü sayama yaziklar olsun.
...Bilmiyorum sizede olurmu hic; bilsem zaten sormazdim degilmi?Bugün sabah kalkinca kafama takildi.Pijamanin üst kismini cepleri.neden koyarlar anlamam pijamanin alt kisminda cepleri anlarim mendil felan.Ama üst kisminda ki ceplere hala mana verebilmis degilim.Sanirsam bir aklievvel modacini uydurmasi herhalde.Adam moda cizimlerini herhalde rüyasinda görüyor,aniden uyanip not felan alicak tabi kaleme kagida ulasana kadar hem uyku hem fikirler kaciyordu .Bunu icin pijamanin üst bölümüne cep dikip not defteri ve kalem ilistirip rüyasinda esinlendigi seylerin notunu mu aliyordur oardan kalsa gerek.
...Sonkullanma tarihide beni düsündüren bir meseledir.hemen hemen herseyin üzterinde bir son kullanma tarihi mutlak vardir,sütün,yogurdun, ilaclarin.Dikkat ederseni nüfus cüzdanlarinda bile vardir 10 yilda bir degistirilmelidir diye.Tamam peki anladik da nicin evlenme cüzdanlarinda son kullanma tarihi yok.
....Atilan her cismin yere düsmesi bir kanuna baglanmis.Yercekimi kanunu denmis.Hatta bunu bulan bir salak bile var ki onun adiyla anilir NEWTON'un yercekimi kanunu diye.Yani bu kanun cikmadan önce millet havadami ucuyordu.Bu kanun cikinca mi millet yere yapisti.Laf kanunlardan acilmisken ANAYASA kanunu ne demek.Sadece ana olanlar mi bu yasaya dahil.Öyleyse bizi niye bagliyor.Eger öyle degilse nicin adi anayasa kanunu.
.....Bagzi calisanlar bilirler cokca baslarina gelir.Satilan birsey bittigi zaman sonrasi gelen müsteriyle su diyalog hep yasanir.
Müsteri:Matrix reloaded filmine bilet istiyorum
Gisegörevlisi:Yok efendim kalmadi.
Müsteri:HiCMi YOK(soruya bakin)
.....Bu durumda gise görevlisi nedesin yani birsey bitmis ise az yok yada cok yok diye müsterinin ikna mi edilmesi gerekir.Film sinema felan demisken buda derin bir meseledir yüzme bilmeyen dalmasin.Film kapali gise oynayacak.Iyide gise kapaliysa bileti nereden alicaz.Filmi seyredecek isek nicin gise kapatiyorsunuz.Yoksa sadece gise görevlisi,yer göstericisi, gazoz leblebi saticisi,temizlikcisi falanmi seyredecek bu filmi.
.....Ameliyatlarda doktorlar steril ortama cok önem verirler bence bir sakincasi yok.Agizlari kapali,baslarda öyle.Elde eldiven.Ben isin aslini buldum.Eldiveni eger hasta ameliyat sirasinda ölürse parmak izi kalmasin diye takiyorlar.Yüzlerinin ve baslarini kapali olmasi ise taninmamak icin.yani iclerinden birisi hastayi öldürenin hangisi oldugu ihbar etmesin diye.Eger hasta ölürse suc ortaya kaliyor.Hasta kim vurduya gidiyor kimsede ortada yeterli delil olmadigi icin suclanamiyor.............

Sonra dewam ederim..!!
Belkiiii..

kor_selin

New member
Bir arkadasımla birlikte yazdık uzun zaman önce yazıların hepsini yayınlıcam okuyun bakalım begencekmisiniz..
Bu arada Reavennn oku bak kısdırma beniiii...

kor_selin

New member
Suss bakimmm körolmayasıcaa...(Malatya beddualarından)
Boynu altında kalasıca..Dert sokasıca...Beydagıdan yuvarlanasıca...vs vs vs(tabi bunlar sana degil..

MüHeNDiS

MüHeNDiS
eline sağlık herşey iyi güzelde benimde güzel bi sorum olacak

bu klavyeleri adamlar üşenmemiş çekinmemiş Türkçe hale getirmişler. yazı karakterlerinide Türkçe haline getirmişler ama biz hala ısrarla neden (yukarıdaki yazıda olduğu gibi) ı,ş,ç,ğ,ö harflerini kullanmamaya ısrar ediyoruz anlamıyorum. başlarda yukarıdaki yazıyı anlamak için çok uğraştım sonradan zorlaya zorlaya okudum

örneğin :

"kirk cöp yazmaya utanmiyormu yaziklar olsun esefle kiniyorum" ne yapıyon ne yapıyon anlayamadım ?

"asabim bozuldu" o neki? :saskin

bunlar birer örnek aslında bu yazının heryerinde bolcana var çokmu zor ya ç,ş,ı,ğ,ö harflerini kullanmak anlayamıyorum gitti :vur

lucian

Stay Away
Eline sağlk okuyana sabır okumayı planlıorm inş işletme kitabından sora okucaım 2. uzun yazı olcak heralde :vur

ozgurzumra

New member
:clap :durdurun güzel olmuş güzel ama arabaların şehir içinde neden çok yaktığını bilmemen tuhafıma gitti sadece,ama öğrenirsin ya ben anamın karnında mı öğrendim

menejer66

New member
kardeş bunu okumak yerine v.basic autocad flash asp vebmaster gibi bi program öğrenmek daha kolay :durdurun :durdurun :durdurun şaka bi yana 3-5 satır okuyana kadar göbeğim saptı bunu okumak için :vur lazım yinede eline saglık birde kendin yazmışsın bunu yazacağına dediğim proğramlardan herhangi birini öğrenseydin yanına kar kalırdı :D :D :D

HTML