AkA'dan Yeni Geline Adım Adım Sucuklu Yumurta...

HppyPaar_A

New member
Evet arkadaşlar ben o annelerin mutfağa giripte yanına geldiğinde kış kış yaptığı çocuklardan değildim.Ben kendimi una bulayıp anneye yardım eden çocuklardandım.Yemek yapmayıda çok severim bu yüzden.Bugünde sizle beraber karın doyurmak amaçlı bi sucuklu yumurta yapalım.

Aslında olay böyle gelişmedi.Hazır kesilmiş ve nasıl olduysa dolapta bırakılmış birkaç sucuk gördüm.Dedim AkA bunu nasıl değerlendirmelisin de doymalısın.Oturdum düşündüm dedim Sucuklu Yumurta yapayım.Sıvadım kolları çıkarttım kap kacak malzeme ne varsa.Sonra dedim resmedeyim bari bir işe yarasın.Başladım resim çekmeye adım adım...

Önce malzemeler efem:

Nasıl olduysuda kaldıysa az bişey sucuk(Nası bi cümle ya Rabbim =D)
Mideye göre 1-2-3 adet yumurta
Çırpmak için aparat
Tavadan almak için aparat (Bu iki görev içinde 10 Parmak mevcut midesi kaldıran kullanabilir[Başkalarına yedirmemek kaydıyla])
Tava demişken tavayıda unutmayalım
Tuz olursa evlere şenlik
Ha bide yağ lazım çicek zeytin margarin hiç farketmez anam
Arzu ederseniz doyurmak adına ne bulursanız ekleyebilirsiniz sınır yoktur sınır midenin kaldırabilme kapasitesi

Resimde sizin için toparladım malzemeleri amma düzenli demi =D

Evet arkadaşlar yavaş yavaş biyerden başlamak lazım işe.Önce tavaya yağımızı döküp kızmasını bekleyelim(Burda diğer seviyesi düşük tariflerdeki gibi kızdırmak adına küfür etmeyin tarzı espiriler yapıcağımı sanıyosanız yanılıyosunuz okadarda düşük değil espiri anlayışımız).

Beklerkende yumurtalarımızı bi kabın içine kıralım efem.

Kırdıktan sonra böyle bi görüntü oluşması gerekiyo(Ağız sonradan ekleme boşa uğraşmayın)

Bu görüntüyü yakaladıktan sonra çırpmaya başlamalısınız o işide eğer çatalla yapıyosanız önce yumurtanın sarısını deşerek başlayın.Gerçi çatalsız yapıyosanızda önce yumurtanın sarısını deşmeniz lazım.Eğer bu dediğimi yapmazsanız yumurtanın sarılarıda sizle beraber debelenir durur kapta.Bu sizin hoşunuza gider ve oynamaktan dalıp yağın kızdığını farketmeyebilirsiniz.(Yaptığımdan sölemiyom ya :melek)Daha sonra 8 çizerek karıştırırsanız maksimum verim alırsınız.Nası oluyosa o.

Bu işlemleri yaparken okadar hızlı olmalısınız ki yağ kızmadan sucukları yağın içine atmalısınız.Eğer yağın içine su kaçırmışsanız zaten siz daha sucukları koymadan kendini hissettirir.Patlamaya falan başlıyo.Böle bi durumda sakın sucukları tavanın bikaç metre gerisinden tavaya atmaya çalışmayın.(Yaptığımdan deil caaanım :vur)

Sonra sucukların pişmesini beklicez.Tabi yumurtanın içine tuz atmayı unutmayın bu arada.

Sucukar alttaki resim gibi bi şekil içine girince;

Yumurtayı tavaya boşaltın.Haldur huldur değil tabi bekleyin sindirsin zaar.

Eğer herşeyi doğru yaptıysanız şöle bi görüntü olmalı tavada.

Eğer bu görüntüyü yakalamışsanız korkmadan ve yılmadan devam edin.Eğer ki yakalayamadıysanız boşverin ölede yenir bölede.Midede hepsi karışmıyomu sonuçta pehh.

Azcık piştiğini hissettikten sonra aparatınızla yumurtayı tavadan alın(yumurtası yanmışlar için geçerli kelimemiz:Sökün).

Tabağa yada yeme tarzınıza göre dilediğiniz biyere koyun.Ben medeni bi insan olduğumdan tabağa koydum

Görüntüsü biraz garip ama tadı harbi güzel ya.

Buraya kadar göze hoş gelen medeni resimlerden sonra yemeğimin son halininde resmini koyucam.

Ekmeğin diğer kenarı daha önce geçirilen bi açlık krizi esnasında mideye indirilmiş olsada ekmek ekmektir efem.

E afiyet olsun.

SAHRANİL

Altın Üye
resimleri düzenlermisin çıkmamış başka yerden upload yap

HppyPaar_A

New member
ya unutmuşum doğru HHde çıkmıyodu =) kendi sitemin linkleri varda bu aralar çok alıngan arkadaşlar reklam yapıyosun demesinlr yine diye ayrıca upload etmiştim neyse onları koyayım artık =)

Edit:Tamamdır biraz büyüdü resim boyutları kusura bakmayın =)

HTML