Akşam'dan skandal fişleme

zodiac44

New member
Akşam'dan skandal fişleme
Akşam Gazetesi,"Fişleme" denilen şeyi gazete sayfasına taşıdı. Eşi türbanlı üyeler tek tek afişe edildi.

Akşam Gazetesi "Eşi Türbanlılar 3-2 öne geçti" şeklinde ilginç bir haber yayınladı. Haberde Merkez Bankası üyeleri'nin fotoğrafları yayınlandı ve her birinin altına eşlerinin türbanlı olup olmadıkları tek tek yazıldı.

Akşam Gazetesi'nden Deniz Çiçek imzalı haber ve haberin gazatedeki sayfasının orjinal fotoğrafı şöyle:

Eşi türbanlılar 3 2 öne geçti

Başkan ataması sırasında başlayan Merkez Bankası yönetimindeki türbanlı eş tartışması, yeni bir boyut kazandı.

Uzun zamandır boş bulunan Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı koltuğuna eşi türbanlı İbrahim Turhan (40) atanırken, Turhan’la birlikte Merkez yönetiminde 5’te 3 türban çoğunluğu yaşanmaya başlandı.

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, başkan yardımcıları Erdem Başçı ve İbrahim Turhan’la birlikte banka yönetimindeki türbanlı eş sayısı üçe çıkarken, başkan yardımcıları Mehmet Yörükoğlu ve Burhan Göklemez’in eşlerinin başı açık... Süreyya Serdengeçti’nin görev süresinin dolmasıyla 2006’da başkanlığa atanacak isim konusunda büyük tartışma yaşanmış, o dönemde “türban kriteri” gündeme damga vurmuştu. Merkez Bankası Başkanlığı için hükümete yakın olan Başkan Yardımcısı Erdem Başçı’nın adı geçerken, eşinin türbanlı olması büyük tartışma yaratmıştı.

Başçı’nın türbanlı eşi o dönem gazetelerin manşetlerine taşınırken, Başçı’nın niteliklerinden çok eşi Sıdıka Başçı tartışılmıştı. Dönemin Cumhurbaşkanı Sezer’in, Başçı’ya soğuk baktığı bilinirken, yine eşi türbanlı Adnan Büyükdeniz de Sezer’den veto yemişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da o dönem yaşanan türban tartışmaları için “bal gibi atarım” değerlendirmesinde bulunmuştu.

2-2 DENGESİ 2 YIL SÜRDÜ

Merkez Bankası başkan yardımcılarından Şükrü Binay’ın, 4 Haziran 2006’da görevinden ayrılmasından bu yana bir başkan yardımcılığı koltuğu boş bulunuyordu. Dün yayınlanan atama kararıyla, Banka Meclisi ve Para Politikası Kurulu Üyesi İbrahim Turhan bu koltuğa oturdu. İbrahim Turhan, Başkan Yılmaz’ın geçtiğimiz hafta sonu gazetelerin ekonomi müdürleriyle yaptığı sohbet kahvaltısına da katıldı.

http://www.samanyoluhaber.com/haber-100978.html

evet objektif görüşlerinizi bekliyorum.sonuçta bu gazete türkiyede belli bi traj yapan bir gazete ve her kesime hitap ediyor...

sergahcan

New member
haber mi vermişler yoksa gündemimi yine germeye yönelmişler anlamak mümkün değil. ben şu anda türkiyede gazete diye satılan hiç bir paçavraya para vermiyorum artık. bu ülkede birileri her iki kesim içinde söylüyorum hedef gösterme veya insanları suç işlemiş gibi teşhir etmeyi kendine hak gördüğü sürece daha çok bölünür bu halk. biri kalkar eşi türbanlıları afişe eder, biri kalkar danıştay üyelerini hedef tahtasına koyar, sonuç yine hesap millet olarak bizden çıkar. hadi bakalım devam, medya maymunlarının ve gazeteci bozmalarının oynadığı bu oyunu benim tarafım mantığı ile desteklemeyi sürdürün. vatan ,millet hikaye artık nasıl olsa. saygılarımla..

srkngncy

New member
bence adina ne denirse desin.. kimin baş örtüsü taktiği kimin takmadiği önemli değildir.. böle bir haberde ülkeyi germek adina yapilmis kasitli bir haberdir.. zaten bu ülkede nezaman dinci bir parti gelse millet örtünüyor nezaman dinci barti gider başka parti gelir ozamanda çiçek gibi açılırlar.. yani haberde mantikli olmamıs bugün örtülü dedikleri yarın açık seçik çıkıcak zaten karsilarina.. bosu bosuna bu ülkeyi bu ülkenin manevi değerleriyle germeye gerek yok haber için tşkler

chilavert0

New member
eşinin turbanında once bakılacak çok sey var bence.3-2 olsun 5-0 olsun.ne olursa olsun.gorevini layıkıyla yapsın,adam gibi olsun,kendisi turban taksın

SEGMEN

İstiklal Mahkemesi Hakimi
zaten bu ülkede nezaman dinci bir parti gelse millet örtünüyor nezaman dinci barti gider başka parti gelir .............

istediği şeyi, istediği yere takan taksın

ama ya gitmezse............

ya seçimler kaldırılırsa........

ya oy kullanamazsan.........

problem burada

VolkaN

Altın Üye
amacı belli olan gazeteden ne beklenir ki satılmıs gazete

klavuz13

Banned
tam tersini vakit gazetesi yapsaydı...

3-2 başı açıklar öne geçti diye bir haber yapılmış olasaydı şimdi yer yerinden oynamıştı forumda....

Laik düzen elde gidiyor...
Vakit yine hedef gösterdi...
İrtica hortladı....

yazılarını çoktan görmeye başlamıştık.

Ama tam tersini Akşam gazetesi yapınca kimsenin sesi çıkmıyor....

Hackhell Serbest Kürsü'ye takılan bütün herkese Edip Akbayram' danAdaletin bumu dünya parçasını armağan ediyorum...

HTML