Adsl Hızlandırma Teknikleri

alierennet

New member
Adsl'yi sadece bilgisayar ayarlarını kurcalayarak biraz hızlandırabilirsin. Bunun için tonlarca program var ama çoğuda peş para etmez. Genellikle xp'nin stabilitesini bozuyorlar. Hızlandırayım derken sistem çökmelerine neden olabiliyor. Hızlandırma değilde adslyi en verimli şekilde kullanmak istiyorsan şu anda benim kullandığım program paketini dene:
Cfosspeed (bağlantınızı optimuma getirir) TrkyDns Ayar (Telekomdan kaynaklanan DNS sorunlarına bir çözüm) BoostSpeed (internet ve sistem ayarlarıyla oynayarak olabilecek en verimli ayarları sağlıyor)

Yukarıda bahsettiğim BoostSpeed programını kullanırken dikkatli olun sistemin ve registry'nin yedeğini mutlaka alın.

Downloadı verimli kullanmak için Mass Download programının son versiyonunu kullan.

Ve adslyi en iyi şekilde kullanmak için bilgisayarında hızlı olması gerekiyor en azında takılmaları ve diğer sorunların oluşmaması için System Mechanic Pro 6'yı kullan.

Ve son olarak kendi uyguladığım bir yol daha var. Eğer internette tehlikeli sularda sörf yapmıyorsan güvenlik duvarı ve antivirüs programına hiç gerek yok bunlar sistemi ve interneti bayağı kasar. Yok ben crack ve adult benzeri sitelere sıksık giriyorum diyorsan o halde antivirüs ve firewalla gerek var demektir.
Ben antivirüs ve firewall kullanmıyorum. Pc'im de hiçbir sorun yok, ve interneti çok verimli kullanıyorum.

Yukarıda bahsettiğim programlar ve yöntemler yoluyla internetim gayet hızlı:

kotalı adsl 512 kullanıyorum.
Download hızım 65-80 kb arası, upload hızım 15 ile 25 civarında, yinede sadece yazdıklarımla yetinme derin bir araştırma yap. Bir yöntem birinde başarılı olurken diğerinde başarısız olabilir.

akharis

New member
Belli bi bant genişliğin wardır, ve o genişliğin dışına çıkman gibi bişiy mümkün diil.

kd-0001

New member
kardes VDLS diye birşey çıktı 30 megabite kadar bence ona başvur 10 sene falan int ihtiyocı duymazsın

HTML