ADSL Hız sorunu lütfen yorumu olan söyleyebilirmi

gaybo

New member
arkadaslar ben adsl 1024 sınırsız baglantım var fakat son 1,5 haftadır baglantım cok yavasladı rapidshareden dosyaları 90 100 ile indirirken 15 20 ile indirmeye basladı .. youtube dada bekleme süresi baya arttı makinayı yeni formatladım ama gene deişmedi telekomu aradım bizden kaynaklanan bir sorun yok dedi aklım almıo sorun ne olmus olabilir hiç bir dosyayı hiç bir siteden 15 20 nin üzerinde indiremiyorum ...

gaybo

New member
rapid indirme programlarına izin vermiyor ve tüm serverları deniyorum yok keisnlikle 15 20 den fazlayla indirmiyor 1 hafta öncesine kadar 140 150 ile baslardı en kötü 70 80 e düşer genelde 100 le indirirdi kafayı yemek üzereyim ne oldu makinaya anlamadım bir sorun oldugu apaçık ama ne bulamadım acaba bilmeden ayar falan mı deişdirdim öle bişe olma ihtimali varmı yenide format attım telekom bizden değil dio internetten sogudum 256 kdan beter oldu

Moderatör
Moderatör
indirme yöneticisi kullan.. Youtube 'da izLeme sorunu siteden kaynakLanıyor.. ben 2048 Le ufak bi videoyu dakikaLarca bekLediğim oLuyor.. arkadasLarında dediği idm kullan rapid izin vermiyor diye bisey yok sen kullanmasını bilmiyorum de $una..

HardRhymeR

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
Bende de zaman zaman bu sorun oluyo ama kesinlikle sorun bilgisayarında değil. IDM konusuna gelince bence en iyi download manager.. Rapidi destekliyor diye bilioRum..

gaybo

New member
bu idm ile rapidden dosyayı nasıl indirioruz ? linki kopayaladım direk site sayfasını indirdi

errrannn

New member
arkadasım download linkine tıkladığın da idm açılır otomatik olarak sen sadece start download dicen.Eğer tarayıcı üzerinde linki ALT tuşuna basarak tıklarsanız, IDM indirme işlemini başlatmayacak ve tarayıcı dosyayı indirecektir ok!

gaybo

New member
yok ya kafayıu yicem arkadaslar buda aynı 13 le indirio tüm serverları denedim çıldırcam ya

gaybo

New member
arkadaslar mesele download manager meselesi değil bağlantı meselesi sanki 256k lık baglantı hızındayım 25 le baslıo 18 e düşüo hatta 10 a kadr düşdüğü oluo defalarca format attım manager programınıda kurdum yok oda aynı baska ne olabilir türk telekomda bizden kaynaklanmıyor diyor çıldırdım...

Tycon

New member
arkadaşım speedtest.ttnet.net.tr adresine gir önce bi standart bağlantı testi yap bakalım sonuç ne çıkacak? hele önce upload ve download hızın ne olacak buraya bi yazda ona göre bişey söyliyelim. Rapid yavaş youtube yavaş diye türktelekom aranmaz öyle. Benim download hızım 97kb/s çıkar hep, eğer seninki çok daha düşük çıkarsa söyle ona göre bişey yazalım oki?

edit: bak şimdi bende test yaptım download 93kb/s çıktı.

gaybo

New member
arkadasım o testi bugun defalarca yaptım testi sonuçlayamıyo düşün... anlamadım sanki secenek varmısda ben 256k yı secmişim gibi bi anda 4te1 e düşdü hızım az önce arkadasıma link gönderdim aynı yerde oturuoz o direk ilk denemede 101 le indirmeye başlamıs telekomu aradım sorun bizden kaynaklanmıyor diyo bilgisayara format attım son çare olarak gene denedim yok hep aynı hep aynı bilgisayardan kaynaklandıgı kesin ama ne yapıo nasıl yapıo anlamadım

errrannn

New member
gaybo kardeşim aynı şey bana da oluyodu fakat IDM yi yüklince değişti 100 kb/sec den aşa download yapmıyorum şuan.Sen en iiisi modemini teste gönder.

gaybo

New member
eyw saolun yorumlarınız için sorun telekomda aradıgımda arıza bizden kaynaklanmıyor demişlerdi bugun aradılar sorununuz halloldu dediler onlarda cins valla tekrar saolun

tedra

New member
youtube yavaşlığı siteden kaynaklı çok yoğun oluyor o site malum...diğerleri de aslında siteden kaynaklı neden bilmem ben nezaman rapidden bişi alsam yavaş gelir diğer yerlerden daha hızlı alıyorum ayrıca o indirme programlarınada fazla güvenemiyorum....

HTML