ADSL Fiyatları düştü! Yeni Tarifeler yolda.

Tie.stO

New member
ADSL Ucuzladı, 4 Megabit Geldi

Türk Telekom, toptan ADSL fiyatlarında ciddi indirime gitti. Diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça pahalı olan internet fiyatları, yakında daha da ucuzlayacak. İşte son fiyatlar.

Türk Telekom dah ucuza çok daha hızlı internetin yolunu açtı. Telekomünikasyon Kurumu'nun onayladığı yeni tariflere göre toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45'e varan oranlarda indirime gidildi. İnternet servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranlarda düşüren bu adım ile internet daha ucuz hale geldi.

Yapılan ADSL tarife değişikliği ile;

:: Limitsiz Toptan Tarifede, 512 Kbps'de % 38, 1 Mbps'de % 44, 2 Mbps'de % 45,
:: Veri Akış Erişimi Tarifelerinde, 512 Kbps'de % 40, 1 Mbps'de % 43,
:: 2 Mbps'de % 36 oranlarında indirime gidildi.

2 Yeni Hız Seçeneği

Yeni toptan ADSL tarifeleri ile internetteki büyük ucuzlamanın yanında maksimum hızda iki kat artış oldu. Tarife paketlerine 4 Mbps limitsiz ve 2 Mbps 6G limitli olmak üzere 2 yeni seçenek eklendi. 256 Kbps hız seçeneği yürürlükten kaldırılmış, minimum hız 512 Kbps'ye yükseltildi.

Rekabete Destek Geldi

Türk Telekom, ADSL toptan satış indirimlerinin yanı sıra Veri Akış Erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti. Böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza maletme olanağı sağlanmış oldu.

Yeni toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifeleri konusunda Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany şöyle konuştu:

"Telekomünikasyon Kurumu'nun onayladığı yeni tarifeler ile internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz."

tahmini fiyat tarifeleri şöyle olacak:

LİMİTLİ TARİFELER

1024/256 4GB ===> 29 YTL
1024/256 6GB ===> 39 YTL
2048/512 6GB ===> 49 YTL

LİMİTSİZ TARİFELER

1024/256 ===> 49 YTL
2048/512 ===> 69 YTL
4096/1024 ===> 89 YTL

ayrıca kota aşım ücretleri de yaklaşık yarı yarıya düştü.

herkese hayırlı olsun.

kaynak:

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=259951

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=97483

KeRti

Forum Kertenkelesi
dostum zaten 1024/256 4GB ===> 29 YTL bn bu tarfeye aynı parayı veriyordum ucuzlama nerde:saskin

KeRti

Forum Kertenkelesi
bnce telekom yine bizi ........... için yer arıyo.ucuzlama falan yOk işte.kafam girsin:durdurun

free!

artık yok...
ttnetde bilgi yok
kaynak ver haber için...

Tie.stO

New member
arkadaşım daha önce de hatırlarsan 512 limitliler 1 mb e yükseldiğinde 256 ya hiçbir düzenleme yapılmamıştı.şimdi de benzer bir durum söz konusu.yine limitlilere kota aşım ücreti düştü.yani bu ne demek? limitli bir 1024 kullanıcısı limitlerini zorlarsa aylık yaklaşık 59 milyon civar faturası gelir.buda limitsiz faturadan 10 milyon fazla.

єĸση

I'm Lost
Limitlilerde deişen gene bşe yoq,sözümün arkasındayım..!!

"Telekoma kafasını sokan vücudunu kurtaramıyo, a* telekom..!!

NeCcko

Altın Üye
Arkadasla gecenlerde haberlerde izlemiştim bi sürprizimiz var diolardi ama bilmiyorum bumu

Ayrıca ben smile a gectim gectigim günü aksamı haberlerde bole duymustum bişeyler yapacaklarını bahtısızım abi ne diem :D

free!

artık yok...
http://www.turktelekom.com.tr/webtech/default.asp?sayfa_id=577

toptan adsl diyor ya...

müşteri hizmetlerini aradım indirim yok dedi :(

indirim sektöre özel! yani, ttnet den hizmet alıp Smile adsl gibi hizmet vren şirketlere indirip yapılmış!
yani smile felan indirip yapabilsin diye maliyetleri azaltmışlar... yiyosa azaltmasınlar rekabet kurulu ttnet i başını yiyor, fiyat düşüremesindiye..
düşürünce superonline tepesine biniyor..

Tie.stO

New member
neccko' Alıntı:
Arkadasla gecenlerde haberlerde izlemiştim bi sürprizimiz var diolardi ama bilmiyorum bumu

Ayrıca ben smile a gectim gectigim günü aksamı haberlerde bole duymustum bişeyler yapacaklarını bahtısızım abi ne diem :D
aynı tarife hatta belki de daha ucuzu smile adsl ve diğer iss ler içinde olacak.burada verilen kar yüzdelerine göre değişir.eğer smile diyelim ki %36 değilde %20 kar alırsa satış başına bu da sana daha fazla indirim olarak yansıyacak.

free!

artık yok...
tekrar söliyim, heyecan yapmayın...
İNDİRİM BİZİM İÇİN DEĞİL!!! ARAYIN ÖĞRENİNNN...

Tie.stO

New member
freemitnick' Alıntı:
tekrar söliyim, heyecan yapmayın...
İNDİRİM BİZİM İÇİN DEĞİL!!! ARAYIN ÖĞRENİNNN...
dostum müşteri hizmetlerinin dünyadan bihaber olduğunu söylememe gerek yok.yapılan indirimi iss lerin kendi lehine kullanmak istemeyeceklerini düşünmek saçmalık olur.bu toptan alım fiyatlarındaki indirim müşteriye de yansıtılacaktır.bundan herkes emin olsun.

KeRti

Forum Kertenkelesi
Tie.stO yaw sen telekomdan mı gelion napıon:saskin
bırak bize bunları savunma yaa.indirim şirketler için.bizlere indirim falan yok...

Tie.stO

New member
kerti' Alıntı:
Tie.stO yaw sen telekomdan mı gelion napıon:saskin
bırak bize bunları savunma yaa.indirim şirketler için.bizlere indirim falan yok...
telekomla alakam yok.sınırlılara fazla bir iyileştirme yapılmadığı gerçek.onun dışında herşey ortada.256 sınırsızlar 1024 olacak.benim gibi 256 sınırsızlar için önemli bir haber.yıllarca internette hızdan süründük.

1sc0rp!tX

Altın Üye
Limitsizlerde İndirim war..

ee Bİz Limitliler Ne OLacaz..??

free!

artık yok...
arkadaş fazla kaçırmış geceden kalma sanırım..
nisanda indirip yaptık indirim felan yok dedi adam :)
müşteri hizmetleri bilmio sen bilion :p

HTML