adsl bağlantı kopma sorunu

ardatemel

New member
artes 4 port adsl modemim var 4 kişi ortaklasa net kullanıyoruz.5 dakkada bi net baglantısı kopuyor bazen gelmesiyle gitmesi bir oluyor.ara sırada sağ altta sistemdeki bilgisayarlda ip cakısması algılandı gibisinden bi hata alıyorum.ayrıca ne zmn azureus u acsam bağlantı birkac saniye sonra kopuyo.yani kısacası net genellikle bağlantıya yuklendiğimiz anlarda kopuyo.sizce sorun nerede sorun servis sağlayıcıdan mı yoksa modem den mi kaynaklanıyor?

ѕωîммєя

ƒяσѕ¢нмαηη
1-2 haftadır bendede böyle bir sorun var..
msnde iken bağlantı birden kopuyor ve tekrar geliyor..
bazen ise "sınırlı bağlantı veya bağlantı yok'' yazısı geliyor..

ardatemel

New member
modemin adamptoru zaten surekli cekip takıyorum net gittiği zmn ole gelio.fakat bunun da modeme zarar verdiğini okumustum biyerde.cekmedende net gelmio.

Alico_06

New member
birader adsl kablonda sıkışma olabilir sıkıştığı zamanda kopma yaratıyo kabloyu kontrol et. birde adsl hattını ara ordanda yardımcı oluyolar arızaya adam gönderiyolar...

ardatemel

New member
oncelikle ttnet i aradım fakat elle tutulur bi yardımları olmadı herzamanki gibi.modme reset attırmaya calıstılar.ayrıca birinin gelmesi pek yararıma olmaz bildiğim kadarıyla adsl paylasımı yasak.ayrıca adsl kablosu sıkıstıgını sanmıyorum balantı kopunca agdaki herkezde gidio.ethernet değilde modem ve telefon arası kabloyu diyosan o da havada zaten sıkışma gibi bi ihtimali yoq.

hkfull61

New member
kardeşim benim pikatel combomax tekli modem vardı,haftalardır cinnet geçirdi bana.En sonunda 50 lira bayılıp airties aldım kafam rahat çok şükür..

yAkAm0z_

New member
bende pikatel airmax 101 var aynı problemi bende yaşadım 20 gündür kafayı yedim modemi teknik servise gönderdim yapılmadan geldi en sonunda çıldırdım ve arayıp hepsine küfrettim ertesi gün 0 modem geldi

(tasvip etmiyorum ama bazen işe yarıyo):D

HTML