Admin,üye,mod geyikleri part 1

kor_selin

New member
..Internet kullanicilari cogunlukla paylasim amaci ile formlara(boardlara)üye olurlar.Butür boardlarda hemen hemen hertürlü konuya rastlamak mümkündür.Ama üye olmadan önce bir takim form kurallarini okuyup tamam isime gelir deyip üye olunur.Lakin ne kurallari nede form hakkindaki bilgileri hic okuyan yoktur.O an icin ihtiyaci oldugu birsey o formda varsa ve bunu icin üyelik gerekiyorsa olur.Ama bir takim aksilikler daha ilk yazilimlarda baslar...nasilmi?

...SSS...bu kisaltma cogumuza sikca sorulan sorular olarak yansisada aslinda Simdi S..ctik Sivamayalim sendromundan kaynaklanan bir kisaltmadir.Formda herhangi bir konuya cevap vermek yada konu acmak icin bir girisimde bulunulur ama basariya ulasilamaz.Aslinda SSS bölümüne göz atsa problem giderilecektir ama onuda yapmaz.hemen UNUYPBBCNO
metoduna gecilir bu metodun acilimi Ulan Ne Ugrasacam Yazarim Problemi Bir Bilen Cevaplar Nasil Olsa'dir.Yazilir sorun tak cevap bir moddan gelir.

""Sevgili yeni üyemiz herhalda acemilikten olsa gerek bölümümüzün SSS bölüme bir göz atin probleminizin cevabina ulasirsiniz diyerek SSS bölümünün linkini ekler."""Aslinda burada modun icinden gecenler yazdiginda daha farklidir.Sunu gibi"""Allahin enbesili formun en basina SSS bölümünü renk olsun diye koymadik,millet formlarda deliye muhtac biz akillisina'""dir ama bunu size yansitmaz.

....Formlarin en cok ugrasitigi meselelerden bir tanesi "BÜYÜK YAZMA"hastaligidir ki ben buna sahsin "ben ne yazsam flash haber niteligindedir triplerinde oldugundan kaynaklandigini tahmin ediyorum.Bu BÜYÜK YAZMA hastaligi herkesi formda kasar acayip bir gerginlik yaratir.Gözümde canlandirdigimda böyle bir yaziya rastlayan mod yada adminin vücudundaki tüm tüylerin dik dik oldunu hissediyorum.

Üye: """FALANCA KÖYÜN MUHTARI FILANCA KÖYÜN ESEGINE CÜSSS DEDI.FILANCA KÖYÜN MUHTARI CEVAP VERMEKTE GECIKMEDI FALANCA KÖYÜN TAVUGUNA KISSSST DEDI""diye bir haber gecer.
cokbilir baska bir üye dalar ortama:
cokbilir üye:Arkadasim daha yenisin galiba(kendisi üye olali ya ücgün yada dörtgün olmustur)Bu formda büyük harf ile yazilmaz.haber hakkinda ise en kücük bir yorum yazmaz.Bence yaranacagi bir yerler vardir sirf bunu icin milletin acigini bekleyen bir tiptir.Ortam gerilmesin diye bölüm modu kisa bir aciklama ile
Mod:Arkadasim büyük harf ile yazmak bagirarak konusma sayilir bu yüzden formumuzda yasak.Lütfen birdaha ki yazilimlarmizda dikkatli olalim
Üye:ne yani ben büyük harfle yazdim diye sizinde bagirarak okumaniz mi gerekiyor.Daldik iste yazdik niye bu kadar kasiyorsunuz ki.Belki formda görme problemi olanlar var ben onlar icin yazmis olamazmiyim diyede bir savunma ekler.bu tür büyük harf geyigi olmayan form yok gibidir.

Konuyu yanlis yere acma bambaska bir geyiktir.Inanin bu bile bile yapilir.
Aranan bir müziktir,ama sahis konuyu güvenlik bölümüne acmisti.
Üye:
hopidik yarim ziplamadan gel,
kapilar kitli pencereden gel,
abim duyarsa canina okur
en iyisi abim askere gidince gel(burada kizin abisi daah 15 yasindadir,askere ne zaman gidecegini siz hesaplayin)
arkadaslar yukaridani sarkiyi hicbir yerde bulamadim.Aslinda konuyu MP3 bölümüne yazacaktim,burada daha cok göze batiyor diyerek (aslinda sirf killiktan yazmistir),ama eger sakincasi var ise mod arkadaslar kaydirabilir.Aslen onu okuyan mod senin gözüne bir tane kaydiracaktir amma velakin sanal alem insanin her aklinda gecen olmuyor malesef.burada yapilacak en uiyi hareket konuyu ve üyeyi direkt dönüsümü olmaksizin cöpkutusuna göndermek ve üzerine sifonu cekmektir,neme lazim bakarsin bir yolunu bulur gene gelir………
simdilik bu kadar ama devami var cünkü board geyikleri vur vur bitmez nesli tükenmeyen varliklardir....
(yazan:niye sordun cokmu lazim,illa kimin yazdigini bilmek istiyorsan Rafella Carra,oda kim mi onuda sen arabul babanin aramamotorumu var):durdurun

HTML