A'dan Z'ye ZİHİNSEL

kent55

Super Moderator

Savaşçı:Karakterlerin beden yapısı en iyi olan oyunda en çok bulunan karakter tipidir. Çok tercih edilmelerinin nedeni savaşçı gibi savaşçı olmalarıdır...

Zihinsel:::
Zihinsel dediğimizde aklımıza güçlü beden gelmelidir. Güçlü beden zihinselin ana direği gibidir ve zihinsel g.b(güçlü beden)siz yaşayamaz.Zihinsel bence oyunun en iyi karakteridir ws lerde güçlü bedenin werdiği defanstan dolayı çok iyidir fakat en büyük sorunu da yine güçlü bedendir... Çünkü güçlü beden hareket hızını azaltır yattığınızda kalkmanız uzun sürer ama kalkarsanız karşıdakinin vay haline...Bunu ortadan kaldırmak için hareket hızını arttıran itemler giymelisiniz ork dişi görevini yapmanız size bu konuda oldukça yarar sağlıyacaktır...
SKİLLER:
1.Güçlü Beden
2.Ruh vuruşu
3.Güçlü Vuruş
4.Şiddetli vuruş
5.Kılıç darbesi
Zihinsel statüleri:2STR 1HP basmanızı öneririm çünkü ilk güçlü beden master olacağı için ortada büyük bir defansınız olacaktır. Bu durumda str açığı ortaya çıkacaktır ki bunu da 2str 1hp ile düzeltebiliriz...<D
Vs taktikleri: Bunu ayrı bir başlıkta eklemeyi düşünmüyordum ama eklenmesi gerektiğini sonradan farkettim. Zihinselseniz vs ye başlamadan önce g.b yakmalısınız. Vs başladığında karşınızdaki bedenselse bırakın ilk hamleyi o yapsın. Büyük ihtimalle hamle basıcaktır. Bir süre sersemlersiniz ama canınız çok gitmez. Ondan sonra kılıç darbesi skilini basın karşıdaki sersemliğince ruh vuruşu çakın çünkü ruh vuruşu karşıdaki hareket ederken basıldığında bazen isabet etmeyebiliyor. Ruh vuruşundan sonra güçlü vuruş vurmanızı tavsiye ediyorum... Vs lerde iyi olmak için mutlaka kombo okumalısınız. Zihinsel bedensele karşı yavaş olduğundan kombo önemlidir...
Son bir not:Zihinselseniz herkesin dediğinin aksine çift elli silahlar(KdpKurtuluş palası vb.) kullanmayın. Tek elli silahlar(dolunay vb.) size vs de daha çok avantaj sağlar çünkü daha hızlıdır...