Acill Yardım Lütfen Harddisk Bağladığım zaman Reset Atıyo

kralpasa34

New member
arkadaşlar internet cafe işletiyorum ana pc de 2 tane harddisk var film dizi müzik arşivim olduğu için harddisk yetmedi ve 3. hdd yi aldım 1.5 TB ama bağladığımda tam hoşgeldiniz yazı gelecekken mavi ekran hatası verip resetliyo bu neden olur arşiv giderse benim cafeninde espirisi gider :(

yardım lütfen

CıngıL Beng

target Love
hocam bios ayarlarına girip işletim sisteminin yüklü olduğu harddiski birincil olarak seçin ayarlayın düzelir. düzelmezse bildir.

Zeytin

Zeytin&Limon
Benimde tavsiyem biostaki sata modunu ide'ye cevirmek olacakti..
Sanirim bundan kaynakli bir durum soz konusu.

CıngıL Beng

target Love
normalde 3 tane hardisk bağlamış ve sanırsam yeni bağladığı hardisk birincil olarak seçilmiştir otomatikmende olmuş olabilir. sadece biosa girip işletim sisteminin yüklü olduğu hardiski birincil olarak seçilirse zan edersem düzelir

kralpasa34

New member
sonuç değişmedi aynı hatayı yine veriyo başlangıcı işletim sisteminin olduğu hdd ye ayarlıyom yine olmuyo zeytin nickli arkadaşımız satayı ide ye al demişti zaten ide olarak gösteriyo karşısında hdd ismi ve modeli yazıyo yani 3 hdd yide görüyo biıosta acaba şundan olabilirmi sata kablolarının sırasıyla veya kasanın kaldırmama (zannetmem ama ) gibi bişey

Zeytin

Zeytin&Limon
ide modundaysa ve yine mavi ekran aliyorsan birde sataya alip denermisin?

veya ordaki secenekleri bana yazarsan daha net bir sekilde yardimci olabilirim.

DarthErim

Altın Üye
Kasada yer var ve elinde fazla psu varsa iki güçkaynağı ile kullan makinayı benim makina çift psu lu.

HTML