Acil Yardım Lazım İş Tazminatı

Fuat

New member
9 aydır bir fabrikada çalışmaktayım.Sigortalı bir işçiyim.Görevim şöförlük.Zoraki bir belgeyi imzalatmak isteyip,işten çıkarılırsan tazminat alamazsın diye.Eğer imzalamazsam işten çıkarılacağımı söylediler.Ne yapmam gerekiyor.Bu sadece bana özel bir durum değildir,30 personele aynı durum söz konusudur.

Yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler

greeweb33

New member
Büyük ihtimal o belgede "bütün tazminat haklarından feragat ettiğine" ilişkin bir içerik mevcut olduğu kesin, yada boş bir belge de olabilir, sakın o belgeyi imzalama derim, imzalamasanda işten çıkarılacağın kesindir.
İş mahkemesi personeliyim başka sorunun varsa cevaplayabilirim

Fuat

New member
İmzalarsam peki sigortalı bir işçi olduğumdan beni mecbur bırakıldığından dolayı o belgeye itiraz edebilir miyim?Ya da bir hak idda edebilir miyim?

greeweb33

New member
imzaladığın takdirde hiç bir hak talep edemezsin, ancak sigortalı olduğun için "imzalamazsan" seni işten çıkarttığı takdirde tazminat haklarını alabilirsin, işsizlik maaşı alabilirsin, ayrıca bu sorunu diğer arkadaşların da yaşadığı için onları (dava açarsan eğer) tanık olarak gösterebilirsin..

1-Ne kadar süredir bu iş yerinde çalışıyosun??

2-sigorta kayıtlarını inceledinmi, SSK primlerin yatmış mı??

Şimdi. eğer imzalamazsam ve beni işten çıkartmazsa neler olur dersen, mesela diyelim seni psikolojik olarak baskı uygulayabileceği bir departmanda çalıştırabilir (örn. tuvalet temizletebilir) bu durumda dahi senin dava açma hakkın doğar

HTML