acil yardım hdd

yavuzkeles

New member
arkadaşlar bilgisayarımda çok acayip şeyler oluyor bilgisayardan dosya siliyorum fakat harddiskteki boş alan hiç değişmiyor hep aynı 10 gb dan fazla dosya sildim shift +delete ile fakat harddiskteki boş alan hiç değişmedi bunun sebebini bilen varmı? disk temizleme yapıyorum fakat oda bişey silmiyor bi kaç mb dosya siliyor.pekela benim sildiğim dosyalara ne oluyor anlamadım ? tamamen sildiğim halde hdd deki boş alan hep aynı bilgisyarı kapatıp açtıktan sonra da aynı bişey değişmiyor? acil yardım :saskin

Boschwer

M€SHGUL
eger sildikden sonra daginik sectorlar hardisk SIKISTIRMASI yapiliyorsa zaman ayarlamasi onu bekle zamani gelince yapacakdir (arka planda da calisabilime özelligi var )defragmasyon manuel de yapabilirsin !!
Baslat calistir >dfrgui>ok islem HARDISK KAYITLARININ YOGNLUGUN a göre uzun zaman alabilir otomatik secmeni tavsiye ederim kolay gelsin .

beyaztr35

New member
Arkadasim birde defrag programini kullan,10 gb yakin dosya sildiysen bozluklari derlemen lazim.Eger programla bolumunden Q&Q defrag programini indirip kuarasan sana yardimci olur.

yavuzkeles

New member
arkadaşlar cevaplar için teşekkürler fakat defrag falan yaptım disk temizlemede yaptım sonuç aynı silinen dosyalar silinmiş gözüküyor fakat hdd de yer açılmıyor o kadar yüklü programı denetim masasından kaldırdım yine aynı kaldırdığım dosyaları tekrar yüklemeye kalktığımda bu sefer tekrar harddiskte yer kaplıyorlar o zaman bu silinen dosyalar nereye gidiyor anlamadım ?

HTML