A.k.p. Standartları

ali-ze

New member
AKP Standartları = Aç koyma planları ve standartları

Farkındaysanız ülkemiz iki satandarta binaen yönetilir oldu.

1. Avrupa birliği standartları= Bu yöntemi sevgili hükümetimiz halka atmak istediği kazığın herhangi bir örnek yada benzerini herhangi bir avrupa ülkesinde gördüyse kullanmaktadır. Yani biz avrupa standartlarına uymaya çalışıyoruz diyerek.
2. AKP satandartları = Bu yöntem atılacak olan kazığın matematiksel hesaplar ile hissettirilmeden atılması tekniğidir.

Örnek:

Bugünlerde yaynınlanan bir haberle sevgili hükümetimiz temel gıamız olan ekmege standart getirdi ve ekmeğin gramajının standart 300 gr olarak uygulanmasını kararlaştırdı ve farklı gramajlı üretimi yasakladı.Olayı açıklayacak olursak gramaj oyunu ile kazık hissettirilmeden birkez daha atıldı.
(fiyatlar bulunduğum yer fiyatlarıdır, illere göre değişik olarak seyretmiş olabilir)
Şöyleki;2003 yılından bu tarafa geçen süre zarfında bizim karagün dostu ekmeğimizin başına gelenler, öncelikle 200 liradan 250 liraya çıktı - yetmedi nedense 210 gr dan 200 gr ma düştü - yetmedi 25 liradan 300 liraya çıktı - yetmedi 200 gr dan 180 gr ma düştü- yetmedi- 300 liradan 350 liraya çıktı - yetmedi standat geldi 300 gr oldu ve 750 liraya çıktı. Bu arada dikkat edilirse 5 yılda ekmeğe sadece üç defa zam yapılmış gösterildi. Daha geçen hafta tartarak 180 gr olarak bizzat 350 liraya aldığım ekmekğe hiç zam gelmedi standart geldi ve 300 gr mı 750 oldu. Bakalım zam gelmemiş mi?

180*2 = 360 gr * 350 = 700 lira ( geçen hafta 360 gr mı 700 liradan yerken) gr mı 1.94 lira
300 gr = 750 lira ( bu hafta 300 gr mı 750 liraya yiyorum) gr mı 2.5 lira

Yani gramda 0,56 lira kazık yiyorum.Buda demektirki geçen hafta 350 liraya aldığım 180 gr lik ekmeği şimdi 450 liraya yiyorum. Yani % 30 AKP standart kazığı yiyorum.

Kısacası hiç farkına vardınız mı ? Bu hafta ekmeğe % 30 zam yapılıp histtirilmeden standart altında kazıklandığınızın ?
Buyrun yorumlar!!

Nathanael

New member
hükümet vatandaşı sömürmeye and içmiş. inanıp peşinden koşanlar uyansa zaten bunlar tutunamazlar ama halkın gözünü cıkarlarına dini alet edip kapıyorlar

SoFTDaRK

New member
Beğenmedikleri Ecevit Zamanında 2000 de

İstanbul'da ekmek kaç paraydı ?
Mazot Kaç Paraydı ?
Elektirik Kaç Paraydı ?

Birileri sürekli 2000 leri ekonomik krizi söyleyip duruyor. Sanırım şu anki krizin o krizin kat ve katını aştığının farkında değiller yada Kendileride Peşkeş den yada Cukkadan keselerini doldurdu ?

Herşey Yalan Artık Uyuma Tepkini Koy !

HTML