aşk sevmekse, sevmek ne demek

maniaq

New member
AŞK SEVMEKSE, SEVMEK NE DEMEK?
AŞK SEVMEKSE SEVMEK NEDİR?

Dün gece yine seni düşündüm
her zaman ki gibi
geçtiğimiz yaz aylarını düşündüm
hasretin sevginle birleşti gözyaşı olarak döndü bana.
Sensizliğine bürünmüş dünyamda
kendi egemenliğimi kurmaya çalışıyordum
tam kendim için bir şeyler yapacaktım ki
tekrar geldi hiç gözümün önünden gitmeyen
gözlerin.

Sandığın içinden fotoğraflarımızı buldum
sanki sensizliği tadacakmışım gibi sarılmışım sana
yüzüm gülüyor. Mutluyum!
Artık dayanamıyorum sensizliğe.
Acı veriyor fotoğraflarınla yaşamak bana
belki de aşkımızın kayan bir yıldız kadar.
Çabuk parlayıp söndüğünü bilmek yıpratıyor bedenimi
artık ben eski ben değilim. Mutlu olamıyorum eskisi gibi
bedenim susuz kaldı ne kadar içsem de daha kalacak.
Çünkü ben suya değil benim için daha da önemli olan sana,
senin sevgine susadım. Tam sevdanın rengini bulmuştum ki
gökteki yıldızımız kaydı. İlişkimizin başladığı gün bir fidan
dikmiştik ve söz vermiştik birbirimize sevgi ile büyütecektik diye.
Şimdi o ağaca kim bakacak sevgisiz kalıp sonsuzun derinliğine mi
kapılacak benim gibi çünkü ben sensiz karanlığın içinde kaybolmuş
gibiyim tek ışığım sendin yok olup gittin.
Artık kendi içimde 4 mevsim kış yaşıyorum çünkü yazım ve baharlarım beni
terk etti.
Bende artık yalnız içiyorum senin sevdiğin şarabı. Aynaları da kaldırdım
artık sevmiyorum onları.
Bana iyi bir yüz vermiyorlar baktığımda. Bahçemdeki kuşlar da sustu
artık aşkımızı şarkılara vurmuyorlar. Ne olur geri dön artık bebeğim
hayatımı artık siyah beyaz yaşamak istemiyorum...​

maniaq

New member
bir derin yarasın sen

BIR DERIN YARASIN SEN!
Bu gecelerde cok istedim bir seyler yapabilmeyi. Elime cokca kagit, kalem alip seni yazmayi istedim. Olmadi, ama. Kalbim seninle oylesine doluyordu ki her hareketim sonuk kaliyordu. Ben caresizlige kapilip gidiyordum. Ne yaptigimi bilmiyordum. Saatlerce, saatlerce oturup seni dusunuyordum. Kalbimde bastirmaya calistigim duygularima ilk olarak geceleri yasama hakki veriyordum. Herkesten gizledigim o korlarimi gecelere cikariyordum sanki. Gecelerden saklamiyordum hicbir seyi. Gecelerle paylasiyordum. Ve geceler sariyordu beni. Beni alip sensizligin okyanusunda bogmuyordu. Beni sensizligin zirvesinde, en uc noktasinda askin sonsuzluguna goturuyordu. Artik bu geceleri sevmeye basliyorum. Bana seni getiren geceleri..."Benim gecelerim onlar.." Benim sen'lerim, benim yalnizliklarim, benim asklarim diyebildigim gecelerim...Evet, artik uyuyamayan, aglamayan gozlerime aglamiyorum. Gecelerimi de feda ediyorum sana. Gunduzler de soyleyemediklerimi gecelerde haykiriyorum. Ve UCSUZ BUCAKSIZCA SEVIYORUM, SEVIYORUM, SEVIYORUM,gene diyorum seni seviyorum sevin.

Artik uyuyamiyorum, evet. Uykular haram oldu bana senden sonra. Hem nasil uyuyabilirim ki? GOZLERIN VAR ARTIK GECELERIMDE, SENIN GECE GOZLERIN... SENIN KARANLIK GOZLERIN...

Saniyorum ki artik sana yalniz ben degil, geceler de vurgun! Beni boylesine konyuna alisi, karanliginda bunca aydinlatmasi neden? Evet, sen oyle guzel ve oyle guzelliksin ki yar, geceler de seni sevdi. Oyle ki sana ihanet edip de seni yasamiyormuscasina uyumaya, gozlerimi yummaya calistigim zaman hemen giriveriyorlar icime ve seni getiriyorlar bana. Gozlerimi oyle bir aciyorlar ki bir dahasina kapatamiyorum bile...

Gunesi ozledigim oluyor arada bir. YETER DIYORUM BUNCA YILDIZLA ARKADAS OLDUGUM. Seni unutup da yildizlari gordugum anlar olursa tabi. Beni boyle gordukleri zaman anlamiyorlar insanlar. Nasil boyle saatlerce kalakaldigimi sorup duruyorlar. Boyle tum dunya uyku icindeyken benim nasil kararligin icine bakislarimi dayattigimin sirrini anlamiyorlar. Ve onlar bilmiyorlar ki yar, icim bir kordur... Tum dunya, tum tabiat susmalarda ve uykulardadir belki ama benim yuregimde gezinmektedir tum dunya... Ben icime tum insanlari, tum milyarlari almisim. Farkinda degiller. Herkesleri ve her seyleri sigdirmisim icime. Bir sen sevin sigmiyorsun, bir seni sigdiramiyorum kalbime, bilmiyorlar.

Ve senin uzakligin ve senin gece kadar olan uzakligin... Bana oyle uzak, oyle yabancisin ki yar, seni senden istemeye korkuyorum. Geceleri bu yuzden seviyorum. Seni sevmeme engel olmuyor, seni bana getiriyor... Ve seni gecenen karanliginda bulusumdandir seni gunduzleri istemeyisim. EVET YAR, BANA HER SEYDEN VE HERKESDEN UZAKSIN. Herkesin yasamina giriyor her seyi paylasiyorsun insanlarla... Ama bana gelmiyorsun. Herkesin icini doldurmaya calisiyorsun, ama benim senle dolu olan kalbimi gormuyorsun. Sana bu gecelerden soruyorum iste: BEN SENI BOYLESINE YASARKEN, BEN SENLE DOLUP DOLUP BOSALIRKEN SENI KIMLER DOLDURDU? YASAMINDAKI ve YUREGINDEKI BOSLUKTAN HABERDAR MISIN? Sen bir kucuk cocuksun, yar! Kucuk bir cocuk gibi dusunmeden seviyorsun herkesi, ama seni sevenleri de uzuyorsun. Seni sevmek isteyenleri gormuyor, onlardan kaciyorsun. Ama, ama sitem bile etmiyorum... Sana ben soyleyecek soz bile bulamiyorum. Soyleyecek bir sey arasam ve bulsam biliyorum geceler alir onu elimden. Dilimden de. SANA SOYLECEKLERIMIN HESABINI YAPSAM, SABAHLAR BUNA IZIN VERMEZ. Ve BEN SENI YASIYORUM. Olsa olsa sana "BU SEVGIYI YASA" diyebilirim. "GEL BIRLIKTE YASAYALIM" demeye dilim varmaz. Geceler bunu birakmaz yanima.

KAYBETTIGIM DEGILSIN. BEN SENI HIC YITIRMEDIM. Cunku ICIMDE TASIDIGIMDIN HEP. Benden bir parca oldun sen. Ben kendimi yitirmedigim surece sen de kaybolmayacaksin. Evet, SENI ANMAKLA, SENI YASAMAKLA, SENI SEVMEKLE GECIRDIGIM BU GECELERDE, SABAHLADIGIM BU GECELERDE, BENDEN COK UZAKLARDA BULUNAN SANA UYKULARINDA BIR RAHATLIK VERIYORSA SEVDAM, NE MUTLU BANA. Umuyorum ki gecelerim senin gecelerini sarar ve korur seni tum kotuluklerden...

Ben bu geceler de tum karanliklari dagitabilirim. Bana huzunlerini, bana acilarini ver yar. Ver ki senin acilarini da ortak edeyim gecelerime. Ver ki gecelerle kavgali olayim. Simdi seni getirdikleri icin onlara ses bile cikaramiyorum. SEN YASADIGIMSIN, YASATANIMSIN. SEVDAMSIN SEN. Belki ben anlatamiyorum ama geceler bu sevdalara sahittir. Cunku artik onlar bu aska ortak oldular. Belki benden bile cok seviyorlar seni. Ben seni hic mi hic gozlerimle bitirmeye calismadim. Ve GECELERIN ICINDE, GECELERLE BIRLIKTE HEP SEVDIM SENI. HEP SEVECEGIM sen vazgeçsende bu sevgi ölene kadar bende yaşayacak sevin

maniaq

New member
bu gecenin tarifi imkansız deli mavi

Bu gecenin tarifi imkansız...

Acıların en koyusu yüreğimde,elime aldığım basit bir kalemle.
Asilce seni anlatmaya,seni yaşamaya çalışıyorum..

SEN..deli mavi hoyrat esinti..
SEN..yüreğimin üstüne kapanmaz yaralar açan
VE SEN.. aşk nedir bilmeyen yalancı varlık..
Kimbilir kimlerin dizinde uyuyorsun şimdi..

Ben bu gece biraz daha yorgun,huysuzum halbuki bu gece sensizliğin bilmem kaçıncı gecesi unutmalıyım seni öyle değil mi?Hatırlamamalı,ismini anmamalıyım..Ne zordur ki ! Böyle bir ihtimal bile yok..

Şimdi buraya yazıyorum seni benden sonra bir kaç kişi okuyup ellerine,yüreğine sağlık diyecekler..Bilmeyecekler ki bunlar benim sessiz çığlıklarım,sana yakınlığım,hepsi senden bir alıntı bir parça,ve bilmeyecekler ki..

Ben günlerce yitik rüzgarlarla uyandım..
Geceleri sen diye kapattım gözlerimi..
Ve nihayetinde uykuda terk etti beni..şimdi yapayanlızım!

Gitmek neyi değiştirdi söylesene? O gördüğün düşler gerçeğe dönüştümü,ben karaları bağlarken sen pembe günler mi yaşıyorsun..peki mutlumusun söylesene..?

Tamam..
Al işte bütün rüyaların gerçekleşti birer birer.Oysa ne sözler verilmişti değil mi???Mutluluk denen o zavallı varlığı yutan feleğe bir çomakta biz sokucaktık.Yıkıcaktık umutsuz yolları yerine yeni ümitler yapacaktık.. yürekler dolusu isyanım var sana anlasana..??

Affetmiyeceğim seni..
Sana her yazışımda birkez daha,
Bir kez daha nefret edeceğim senden..
Sen beni kimlere,nelere değiştin..
Oysa sen canım,sevdiğim,sevgilim.. nelere değmiştin..

Nerden bilebilirdim ki sevmenin diğer adınında ayrılık olduğunu!..​

εگмεя

Fuzuli Üye
konularını birleştirdim..rica etsem teq başlık altında toplarmısın maniaq?

maniaq

New member
tabi toplaraım özür dilerim arkadslar forum kurallarını konuyu acmadan önce okumam gerekirdi uyarı için sağol ..

εگмεя

Fuzuli Üye
tşkler :goz:

maniaq

New member
pes ediyorum

Pes ediyorum..

Al yüreğimi senin ellerine teslim ediyorum..

Sana bu yaralı yürek..

Olmaz , olmamalı dediğim yasak yeniden sevmeleri..

Terk ediyorum..
Sana bu yaralı yürek..
Bu yüreği sevmeye de yürek gerek..
Al yüreğimi sana teslim ediyorum..
Yaralı bu diyeceksin kim bilir belkide biliyorum..
Ama seni bu yaralı yürekle sevmeyi öğreniyorum..
Pes ediyorum..
Al yüreğimi senin yüreğine teslim ediyorum..
Sana bu yürek..
Sevmek olacaktır ilacı..iyileşecektir..
Gör bak sağlam bir yürekten daha fazla sevecektir..
Pes ediyorum..
Al yüreğimi senin sevgine teslim ediyorum..

maniaq

New member
bu aksam evlenen güzel bir gelin
bana bir zamanlar sevgilim derdi
yanaktan bir defa öptür dedikce
nikahta düğünde öpersin derdi

şarkımız calındı düğün başlarken
önümde durdu içim sızlarken
son kez baktı bana duvak kalkarken
kapattım gözlerimi damat öperken

o an haykırmak geldi içimden
bir ses cok gec dedi sanki derinden