7710 Format Atmayı Bilen..

Burak

Uploader Team
Ark.lar 7710 bi telefonum var.. Geçenlerde telefonum kapandı ve bi daha ki açmamda sadece NOKIA yazısı çıkıyo ve ışığı yanıyor. Sonra ışık sönüyo ve tekrar yanıyor ve tekrar NOKIA yazısı çıkıyor. Bu böle cihazın şarjı bitene kadar devam ediyor. Konuda bilgisi olan biri yardım ederse sevinirim .. :(

chotes

New member
slm
hemen hemen ayni sey nokia6670 icin benim basimada geldii
yanlis hatirlamiyorsam o gun yagmur yagmistii sanirim biraz nemlendi galiba
ustum basim islakti ondan sonra oldu.. tlf nu kurutma makinasiyla kurruttum ve format attim...

Cep telefonunda format 2 çeşitli yapılır bunlar:
1-)Soft format
2-)Hard format

1-) Soft Format
Eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz. Soft format fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları...

Format Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakidadır.

2-) Hard Format
Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Format Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.

Not: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz

kaos1905

New member
7710 fotmat

telefonu acarken sol alt ve sağ üstteki 2 düğmeye 20 sn falan basıyorsun sonrada karşına format onayı cıkacak onuda okliyorsun format atılıyor

HTML