5 Günde Sigaradan Kurtulun Haberine Verilen Cevaplar :)

Whspr

New member
İlk Önce Haber

5 GUNDE DUMANA VEDA EDEBiLiRSiNiZ

Bu yasakla birlikte sigara tiryakileri kara kara düşünmeye başladı. Çoğu ya sigarayı bırakmayı düşünüyor ya da kendine bir çare arıyor. "Dumanda Bir Ağ" isimli kitabın yazarı Nevzat Canan, 5 günlük bir programla sigaranın adım adım bırakılabileceğini söyledi. İşte sigaradan kurtulmanın formülü...

1. GÜN: Sabah uyanınca soğuk su için. Yemek ve yemekten sonra su içmeyin. Sigara içme isteğini artıran alkollü, kolalı içeceklerden, çay ve kahveden uzak durun. Gün boyunca incir, üzüm, kayısı, badem ve ceviz gibi meyveler yiyin. Günde 3 defa soluk alıp verme egzersizi yapın.

2. GÜN: İlk gün yapılanlara aynen devam edin. Bu arada vücutta uyuşukluk, isteksizlik gibi durumlar ortaya çıkmış olabilir. Bunun giderilmesi için kollarınıza masaj yapın. Sonraki günlerde de bu masaj, bacaklara, kalçalara, sırta, göğse ve en sonunda da karın bölgesine kademeli olarak vücudunuza yapın.

3. GÜN:İlk iki gündeki uygulamalara bir yandan devam ederken bir yandan da hububat yemeğe başlayabilirsiniz. Pirinç, yulaf, çavdar, buğday gibi tahıl ürünlerini de yiyebilirsiniz. Fakat sebze ve meyveyi daha ağırlık tüketmeye gayret edin. B vitamini alın.

4. GÜN: Yiyeceklerinizin arasına süt ve süt ürünlerini de katın. Fakat bu ürünlerin şekersiz olarak alınmasına dikkat edin.

5. GÜN: Yemek düzenini normal hale yaklaştırın. Fakat baharatlardan, alkollü ve kolalı içeceklerle çay ve kahveden uzak durmaya çalışın.

Verilen Cevaplar ( :

1 - ee bu habere bi sigara içilir değilmi :)

2 - haberi okuyunca aklıma sigara yakmak geldi...

3 - sigaram bitti sigarasi olan varmi

4 - bırakanlar antidepresanlara saldırıyo

5 - sigara içiorum o halde varım. gidin işinize :)

6 - 3 dakikadır sigara içmiyorum acayip canım sıkılıyor. :vur

7 - her yerde sigara içme özgürlüğü istiyorum :aşk

8 - tek dostum sigara iyi ve kotu gunde hep yanimda:))))

9 - arkadaşlarım bırakırsa ben de bırakırım: )))) (arkadaş kurbanı)

10 - içiyorum ve aynen devam :melek

11 - yaw kardeşim ben içmekten keyif alıyorum bırakmıyorum.. milletin keyfinden size nee..içen içerr..zorla karışcaklar ya.. gidin daha önemli meseleler var ülkede onları halledin. ( fecii tiryaki habere sinirlenmiş)

12 - 10 yıllık tiryakiyim.yaşım 24. 3.5 ay önce bıraktım,umarım birdaha içmem.şimdi kokusundan dahi tiksiniyorum. lütfen sigarayı bıııraaaakıııınnnnnnn(içenleri görünce canı sıkılıo heralde)

13 - içki,sigara bütün kötülüklerin anasidir ama ana gibi yar olmazzzzzzzzzzzz ( En Güzel cevaplardan biri)

14 - durmak yok sigara içmeye devam

15 - nargile serbest mi??? :vur

16 - içiciyiz seviyoruz tiryakiyiz

17 - bekara karı boşamak kolay tabi, başbakan da içiyo olsaydı bu illeti, bırakabilirmiydi kolay kolay merak ediyorum...

18 - inadına içecem

19 - çarşı sigarayı bırakmaya karşı

20 - askere gidip geliyim bende bırakcam,şimdi askerde içmessem olmaz:d

21 - hepimiz sigarayız...

Cevaplar Tamamen Copy - Paste !

Cevapların Kaynağı : Haberturk

ChilekesH

Aerospace Engineer
puhaha ben zaten artık sitelerde haberleri okumuyom direkt yorumları okuyorum..

hadi yakalım bi cigara :)

derbederin

Altın Üye
5 gün yapılacaklar da aklıma takılan bişey var
2.günde vücudunuza masaj yapın demiş yaptırın dememiş kendim sırtıma nasıl masaj yapacağım :saskin
bi kere bundan bırakamam baştan kaybetti
cevaplara gelince
10
11
13
14
16
18
21 bu cevaplar tam benlik :sigara:

aydnx07

New member
gercekten sigarayı bırakmak istiyorsanız benden tavsiye kacak satilan prestij sıgarasından (fiyayatı3tl) iki paket alın. ilk paketi bitirebilirseniz zaten sigaradan tiksinizsiniz elinizdeki diger paketide sigarayı bırakmak isteyen baska bir arkadasınıza hediye edin. kesin bada birakır

motomania

New member
içki,sigara bütün kötülüklerin anasidir ama ana gibi yar olmazzzzzzzzzzzz ( En Güzel cevaplardan biri)
xD neyseki içmiyorum şu mereti.

HTML