3G Kota Aldatmacasına diKkKkKat!!!!!!

shadowcar

New member
Aramada benzer konu bulamadım. önceden verildiyse affola.

ALINTIDIR….

""""""""""""""""""""""""""""""
MERHABALAR

(Marka model ismi vermeden yazıyorum,birde bu nedenle başımı ağrıtmasınlar)

İternete girebilmek adına bilinen GSM firmalarından birinden 3g internet paketi aldım.

Ev kullanımı için 1gb yeterli idi. Fakat kullanmaya başladığım 5. gün ,
aylık kotamın dolduğunu bildiren bir sms aldım. (bu mesajı göndermeseler ne olurdu bilemem!..)

Firmayı aradık ve ne öğrendik dersiniz?

Kota alışık olduğumuz ADSL şeklinde işlemiyor.Aldığın ve gönderdiğin her veri için sayaç işliyor.
Ben sadece google da birkaç arama yaptmıştım.MSN de ne yazışma ne de görüntülü görüşme yapmadım.
ama gün içinde internetim açıktı.

ÖĞRENDİK Kİ CİHAZ HATTA BAĞLANDIĞI ANDAN İTİBAREN (kullanılmasa bile)
GÖNDERDİĞİ SİNYALLER SİZİN KOTANIZDAN YİYOR.

Elbette itiraz ettik, paketin iptalini istedik.
Fakat hizmeti alırken imzlanan 24 aylık taahhütname gereği,iptal için Bu ayın faturası dışında ,
kalan 23 ayın bedeli de peşin isteniyor.
Hem kullanamayacağım bir hizmet hemde peşin ödeme.İnsan ister istemez iptale gidemiyor.
En azından taksitle çıksın birde peşin paradan olmayalım diyor.

Taahhütnameyi okuduğunuzda bile bu ayrıntıyı anlamıyorsunuz.
İlk mağdur elbette biz değiliz ve bunu firmada ki çalışanlarda biliyor.
Yinede hiçbir konuda uyarılmıyor, bilgilendirilmiyors unuz.

LÜTFEN DİKKAT

EĞER BU HİZMETİ ALMAKLA İLİGİLİ DÜŞÜNCENİZ VARSA MAĞDUR OLMAMAK İÇİN
LÜTFEN ÇOK AYRINTILI ARAŞTIRMA YAPIN
ÇÜNKİ SİZE SATIŞ YAPMAK ADINA FİRMA HİÇBİR ŞEKİLDE AÇIKLAYICI BİLGİ VERMEYECEKTİR. ..

KULLANICILARLA İLGİLİ FORUMLARDAN FAYDALANABİLİRSİ NİZ.
BEN BAŞIMA GELDİKTEN SONRA GİRDİM BU FORUMLARA VE ÇOK İLGİNÇ ŞEYLER ÖĞRENDİM.

LÜTFEN DİKKATLİ OLUN, BU KANDIRMACAYA KURBAN OLMAYIN
VE LÜTFEN İLETİYİ PAYLAŞIN Kİ BAŞKALARININ DA BAŞINA GELMESİN...

TEŞEKKÜRLER.
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

ALINTIDIR….

cakir

New member
İnsan Altına İmzasını Attığı Belgeyi Okumaz Mı
Gerekirse Yarım Saat Bir Saat Noktasına Virgülüne Kadar okurum,
Millet Para Kazanmanın Kolay Yolunu Bulmuş 24 Ay,
24 Ay Olayı Ters Olaki Çıkmak İstedin,Olaki Paran Olmadı Dünyanın Binbir Türlü Hali Var.

shadowcar

New member
taahhüt tabiki aptalca ama bir de modem takılı olduğu sürece kendiliğinden kota düşürmesi
kabul edilemez. ben de 1 yıllık taahütlü alacaktım 30 liraya 4 gb ama durum böyleyse alamam.

zarta

Banned
tmm da mantıken, interneti kullanmadgınız durumda gonderilen veya gelen sinyaller kotayı dolduracak kadar değildir ki. ayrıca normal adsl kullanımı sırasında da aynı sekilde (kullanım dısnda) sinyal gonderimi ve alımı yapılmaktadır. fark nerede? belki de adamın hattına birileri girdi, korsan olarak kullandı bu 3g hattını.

illegal66

New member
bankadan kredi alan bilir sayfa sayfa imza alıyolar okumaya kalksan saahtan orada olup akşam imza atman gereir :d

__CgR__

тнє ℓσя∂
imzayı atmadan önce ne yazdığnı tamamen anlaman gerekirdi hata senin dostum :/

omorfuLis

New member
ben marka vericem arkadaşım avea 3g modem almış laptop undan sadece google açtım aşağıdaki sayaçtan 4 mb düştü... yani düşünün sayfanın tamamı 2kb ı geçmez ama 4 mb düşüyo.. ayrıca 512 mb sınırlı paketti :S

shadowcar

New member
ben marka vericem arkadaşım avea 3g modem almış laptop undan sadece google açtım aşağıdaki sayaçtan 4 mb düştü... yani düşünün sayfanın tamamı 2kb ı geçmez ama 4 mb düşüyo.. ayrıca 512 mb sınırlı paketti :S
vay gevşekler vay. bir de hava atıyorlar. zaten ihalelerde en kötü bağlantıyı avea almıştı.:thumbdown:

valla ben de avea almayı düşünüyordum. 30 liraya evdeki bağlatıya artı olarak tel faturası
ödemek ve sadece evde bağlı kalmak zorunda kalmak son derece mantıksız geldi ama bu
yavşakların yaptığı sahtekerlıktan başka değil

kay60

New member
ben ttnet 3g paketini aldım...avea hattıyla kullanıyorsun...ttnetten satarken 500 mb download kotalı diye aldım ama avea uploadla birlikte hesaplıyor...haksız bir şekilde...3 ayda bir çok görüşmeden sonuç çıkmadı...aa üst kademelerden biri ısrarla bu downloaddır diyor....müşteri temsilcileri tersi...bu konuda başka şikayeti olanlarla...olmayana şaşarım...ortak hareket edilebilinir...

HTML