3 anne evlatlarını tellerin arkasında izledi!!!

c.sivasli

New member
Peygamber ocağı diye evlatlarını yollayan anaların gördüğü bu muamele onlara reva mı? İnş Rabbimden dileğimdir,,, bu yasağı çıkaran kimsenin bir gün silahı tepesine bir terörist dayar sonra başıörtülü bir annenin evladı olan bir asker bağırır"komutanıııım annemin başörtülü ben sizi koruyamam der"

Doğuda neden millet dağa çıkıyor! orduyu, halka düşman olarak gösteriyorlar. Önceden bunu pkk lı lar yapardı, bunun için özel bir gayret sergilerlerdi ama şimdi ordu kendi kendini düşman ediyor millete..

Yazıkları olsun!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evlatlarının yemin törenini tellerin arkasından izleyebildiler...
08 Kasım 2008 / 10:42

Türkiye'nin dört bir yanından Manisa'da vatani görevini yapan çocuklarının yemin törenine gelen aileler, günlerce yemin törenini bekledikten sonra sabahın erken saatlerinde geldikleri nizamiye önünde kuyruğa girdi. Ancak asker yakınları içeriye alınırken yapılan kimlik kontrolü sırasında ilginç bir olay yaşandı.

KİMLİK KONTROLÜ YAPILDI: 40 YAŞ ALTI BAŞÖRTÜLÜLER İÇERİ ALINMADI

Asker yakınlarının iddiasına göre kimlik kontrolünde, 40 yaşın altında olan başörtülü bayanlar içeriye alınmadı.

TEL ÖRGÜLERİN ARKASINDAN İZLEDİLER

Uygulama karşısında şaşkınlığını gizlemeyen asker yakınları yakınlarının yemin törenini tel örgülerin ardından izzlemek zorunda kaldı. Maruz kaldıkları uygulamanın büyük bir haksızlık olduğunu ifade eden aileler, bu muameleyi haketmediklerini söylediler.

http://www.haber3.com/news_detail.php?id=421655

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !
yazıKLar oLSunda ßu Daha önce veriLDi :goz:

c.sivasli

New member
5 sayfa baktım ama bulamadım acaba farklı bir isimde mi açıldı? yoksa gözden mi kaçırıyorum :S

T

Banned
Şerefsizliğin KAHPELİĞİN resmi olmuş bu uygulama
Yazıklar olsun .....

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !
İşte Türkiye'nin utanç duvarı...

O telin ardına onur konuğu olarak geçmenin tek yolu.

Tel örgüler neyi ayırıyor?

Tel örgülerin arkasında, başları örtülü genç kadınlar... İçeride yemin töreni yapan acemi erleri izliyorlar.

Tel örgüler, iki ülkeyi birbirinden ayıran sınır çizgisi değil.

Tel örgüler, suçluları çevreleyen cezaevi ise hiç değil.

Tel örgüler, haremlik-selamlık duvarı da değil...

Tel örgüler, vatanı için canını vermeye hazır delikanlıları, onları kınalı kuzu gibi yetiştirip askere gönderen annelerinden, kız kardeşlerinden ayıran çitler.

Tel örgüler, Türkiye'de inanç hürriyetinin sınırları.

Tel örgüler, çocukları şehit olunca komutanların ellerini öptüğü anaları, biricik evlatlarından ayıran utanç duvarları...

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı önünde çekilen fotoğrafı ilk gördüğümde inanamadım.

İnanmak istemedim.

Cihan Haber Ajansı'nın abonelerine servis ettiği görüntü, inanılmayacak kadar gerçekti.

Genelkurmay, böyle bir ayrımcılık iddiasını en sert şekilde yalanlar diye bekledim.

Önceki gün böyle bir açıklama gelmedi.

İki gazete dün fotoğrafı yayınladı.

Genelkurmay, satışı bir milyona dayanan Zaman'ı tekzip eder sandım.

Yine yanıldım.

Fotoğraf, şüpheye mahal bırakmayacak şekilde doğruydu.

Yalanlama yapılmayacak ya da bu skandala imza atanlar soruşturulmayacak kadar da önemsiz görülmüştü.

Fotoğrafı daha da acı yapan, 40 yaşın üstündeki başı kapalı kadın akrabaların içeri alınıp, altındakilerin alınmaması...

Demek ki, Türkiye'de sadece üniversite mezunu olana kadar değil, "kırkı çıktıktan 40 yaşına kadar" kadınlar başlarını örtmemeli.

Öyle ya, bir kadın ancak menopoza girdikten sonra, yaptıkları mazur görülebilir!

40 yaşından sonra, dünyadan elini eteğini çekebilir!

Tabii, rejimi "iğnelemeden", sadece "tavşan" tipi başını bağlamak kaydıyla kamusal alan askeri kışlalara girebilir.

Tek istisnası, acı...

Hem de ölümcül acı. Şayet biricik yavruları, hain bir saldırının kurbanı olursa, o zaman yaş sınırı da kalkıyor.

Acılı eşler, acılı anneler, acılı kardeşler, üstelik "onur konuğu" olarak, hatta elleri öpülerek, başlarını nasıl bağladıkları önem arz etmeden kamusal alan kışlalara alınıyorlar.

Yani acıda bir, neşede ayrıyız...

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a sesleniyorum.

Türkiye, bu utancı hak etmiyor.

İnsanımız, bu ayrımı hak etmiyor.

Peygamber Ocağı ile "Cennetin ayakları altında" olduğu anaları ayıran bu uygulamaya son verin.

Mehmet'i "Mehmetçik" olurken ağlatmayın...

Halkı, askerlikten soğutan bu uygulamaya "dur" deyin.

"Kızları da alın askere" diyen Erkin Koray gibi sesleniyorum;

"Ne olur komutanlar, başörtülü kızları da alın askere".

İnanın hem laiklik hem Cumhuriyet daha da güçlenecek.

Yok, eğer bu yakışıksız uygulamayı sürdürecekseniz, annesini kışlaya almayacağınız çocukları bari askere de almayın.

Sorun kökten çözülmüş olur...

Erhan BAŞYURT /BUGÜN

ıtri

New member
Yazıklar olsun bu ziniyete

yazıklar kandi vatandaşına bu muameleyi gören zihniyete

bu kadınların çocuğu bu ülke için canlarını feda ediyor ama anneleri düşman ülkenin insanlarıymış gibi

tel örgüler ardında bekletiliyor

YAZIKLAR OLSUN MİLYON KERE

Bir avuç çapulcu teröriste önlem almasını beceremeyip onlarca askerin göz göre göre şehit edilmesine seyirci kalanlar

O askerlerin annesine bakın nasıl da önlem alıp sanki terösitmiş ki barikatlar kuruyor

imza

New member
Asker annelerine karşı aldığınız önlemi terörsitlere karşı da alsaydınız ya

Yoksa bu asker anneleri terörsitlerden dahamı tehlikeli

maresal

New member
ben şimdi anladım neden PKK lı terörsitler ellerini kollarını sallaya sallaya bukadar kolay bir şekilde karakollarımızı güpegündüz basıp onlarca şehit verdirebiliyor

Çünkü bizim ordumuz teröristlere önlem almak yerine o çatışmlarada şehit olan annlerini daha tehlikeli görüp annleri için önlem alıyor muş

YAZIKLAR OLSUN BÖYLE ZİZHİYETE

kasap1

New member
komutanlar başortülülerin parasıyla maaş alıyor . onların parasını yiyor ancak insanların akılları yerine geldiğinde, başortülüler ayaklandıkları zaman iş işten geçmiş olacak.

DİLİPAK'a yorum yapan arkadaşlar buna da yorum yapsanıza.......

TAURUS

unutulur mu??
%47 var elinde birileri çözcem diye vaatlerde bulunuyodu yapsın da bu sahneleri resimleri görmeyelim de bizde ALKIŞLAYALIM.....

NeCcko

Altın Üye
%47 var elinde birileri çözcem diye vaatlerde bulunuyodu yapsın da bu sahneleri resimleri görmeyelim de bizde ALKIŞLAYALIM.....
Bu cümlenin ne kadar garip oldugunu sanırım sende biliyorsundur.

bir çözüm getirilmeye calısıldıgı zaman belli bi kesim tarafından nasıl engelleniyor anayasa mahkemesi adına ve özüne ters düşerek anayasayı çiğniyor vs vs.

Komik olmasın kimse tek bişe solesem yetecek, sayın bu yasağa destek çıkan zihniyet yiyosa yada şu kadar delikanlı iseniz bi referandum yapılmasına ses cıkarmayın ve bu konuda bi seçim yapılsın.

Halk sizi %70 in üstünde ezdiğinde daha ne dicekler merak konusu.

Konuya gelince denebilcek o kadar çok şey varki aynı zamandada söylenecek hiçbirşey yok.

O ananın evladını alıyorsun belki şehit olacak ama anasını almıyorsun. Bu zihniyete yazıklar olsun yazıklar olsun.

İşi vatandaşı korumak olan bi kurum başka ne varsa karısıo maşşallah.
O şehitlerin ruhları peşinizi bırakırmı hiçmi Allah korkusu yok bunlarda

Neyse doldum iice ortalıgı karıstırmayım

muratel

New member
Orduya bak çay demle dağlıca baskını aktütün ve daha niceleri kafamıza çuval zaten milat olmuştu bunlar halktan kopuk halkı sevmeyen değerlerini benimsemeyen işgüzar kişilerin işi aklıma alayda bir devremin sürgün edildiği geldi sivilde polis olan bu arkadaş astsubaya selamın aleyküm demiş (ağzından kaçmış) arıcak karakoluna sürgün edildiğini duymuştum ve bende eklemiştim selam müslümana verilir ne yapmaya selam vermiş diye bu olayı duyunca ...

bu ordunun başındakilerle savaşa giderken tekbir getiremices dolayısı ilede kazanamıcaz tek korktuğum nokta bu..

İngilizin biri çanakkalede tümen kayboldu bulut indi yere sonra havalandı tümen kayıp diyor bizimkiler öyle bişey yok olmadı diyor 260 kg top mermisini kaldıran seyit onbaşıyada yalan deselerdi yada hep asker ve silah olarak eksik ve sayıca az olduğumuz yerlerde bu savaşları nasıl kazandığımız hakkında bilgi verselerde bizde anlasak dünyanın dört bir yanında at koşturan atalarımız nasıl başarmış bu işi diye!!...

moral bozucu bir haber keşke görmeseydik ..

shamur_80

New member
gerçekten çok acı bir durum hem asker için hemde anneler için . içeri girenlerden neyi eksik bi bilsek. bu ülke ne zaman kurtulcak acaba saçma deger yargılarından merak ediyorum....

bu arada ben gerçekten ak partinin bu sorunu kökten halledecegine inanmiyorum

HTML