25 yıl köpekleriyle aynı mezarda yattı ( Adolf Hitler )

blank&jones

New member
SSCB yıllarında KGB, günümüzde ise FSB olarak bilinen Rus gizli servisinin 90’ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla açıklanan belgeler, Adolf Hitler’in sığınağında intihar ettikten sonra cesedinin ne olduğu sorularına ışık tuttu.

Belgelere göre Berlin’in düştüğü gün, Ruslar Hitler ve Eva Braun’un cesetlerini buldu. Tanınamayacak derecede yanmış cesetlerin kimlik tespiti yapıldı ve önce küçük taşra kasabası Buh’a, daha sonra buradan alınıp Finov’a, ardından da 3 Temmuz 1945 tarihinde Ratenhof kasabası yakınlarına gömüldü. Hitler’in yanında iki köpeğinin de cesedi vardı. Gizli mezar, 25 yıl büyük sır olarak kaldı. Bu arada Batı’da Hitler’in aslında ölmediği, gizlice Güney Amerika’ya kaçtığı söylentileri yayılınca KGB Başkanı Andropov, gizli Hitler dosyasını Politbüro izniyle tekrar açma kararı aldı. Nisan 1970 gecesi sabaha karşı açılah mezardan Hitler ile Eva Braun’un kalıntıları çıkartıldı ve Magdeburg’da Vesten Caddesi’nde 36 numaralı eve getirildi. Cesetler, ertesi gün KGB elemanlarınca yüksek dereceli ateş kullanılarak yakıldı ve Elbe Nehri’ne bırakıldı.

hurrıyet

sarperkan

New member
Hayatta ne yaparsan karşılığını alıyorsun
milyonlarca insanın ölümüne neden olan birisi için bir anıt yapılmayacaktı herhalde
köpeklerle birlikte bir mezar da uyumak bile şeref olmalı bu "kasap" için

ALIEN_07

Türk Genci
köpeklerini çok sevdiğini duymuştum..

ancak şu bir gerçektir çok akıllı birisi idi eğer aklını bilime kullansa idi şuan ABD yerine ALMANYA vardı..

Madness

Banned
bende okuduğum kitaplarda müthiş derecede sevdiğini okudum köpeklerini :goz:
Öbür tarafa bile onlarla gitmiş: Ne büyük sevgi :biggrin

cemparator

New member
hırsı aklının yerine gecmese su anda ne rusya vardı ne amerika,, ayrıca allahtan cok iyi bi komutan degildi oyle olsaydı tum avrupa sıcmıstı walla.

hırsının aklının onune gectigine kanıt rusyaya nerdeyse cıplak gonderirken soyledigi soz "benim askerlerim atesten yapıldı soguk onları etkilemez" (tam piskopatmıs) :D

react

Admin
Süper Moderatör
En azından kaçmadı ve "ne ölüm ne de dirim" ellerine geçmemeli gibi onurlu sözlerle bedenini teslim etti.

mehteran19

MAREŞAL
adolf hit acımasız insan simgesi gibidir çok acımasız artık bi mezarı bile yok yazık almanların sahip çıkması lazımdı

HTML