2006 akıl oyunları şampiyonasının eleme sorusu

é@rt

New member
Bir kabilede ;

kadınlar ,Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri
erkekler ise Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri
yalan söylemekteler, diğer günlerde ise doğruyu söylemektelermiş.

KADIN: Dün yalan söylüyordum.

ERKEK: Ben de.

SORUMUZ: Bugün günlerden nedir?

NOT: Bu soru Akıl Oyunları Şampiyonası 2006 Eleme Sınav Sorusudur.

( Alıntıdır )​

Çok Basit Bir Soru Bu Soruyu Nasıl Elemelere Almışlar :D

é@rt

New member
Bİr Kaç ArKadaŞ daHa KatılsIn DoğRu CevaBı VericeM ama sEnin ki yanLIş ;)

é@rt

New member
arkadaşım öncelikle mesajını editle flood yapıyorsun :) doğru cevap pazar değiL...

é@rt

New member
kertenkele82' Alıntı:
hiç bir gun tabi ki, perşembede değil yani nerden çıkardınız bunu weya soruda hata war
--------------------------------------------------------------------------------

"PERŞEMBE" kadınlar perşembe günü doğru söylüyor yani kadın ben dün yalan söylüyordum derken doğru söylüyor çünkü dün çarşambaydı..erkekse yalan söylüyor ben de diyerek çünkü perşembe günü erkeklerin yalan söylediği günlerden biri...

FirstSoldier

New member
hyr. Gunlerden Persembe ise Kadının Dogru soyleme gunu yani dun yalan soyledim diyerek dogru soyledi.
Persembe gunu erkeklerin yalan soyleme gunu bende Yalan soyledim diyor ama çarsamba onların dogru soyleme gunleri.

cobrados

New member
Buldum galba cevabı.

eger hem erkek hem kadın bugun itibariyle dün yalan soledim diyosa.

bugun persembedir.Persembe günün erkek yalan kadın dogru solemiş olur

erkek yalan soluyodum diyosa yalan solemiş olur çünkü persembe günleri yalan solemesi dogal erkek şuan yalan solıyo.bugun itibariyle baktıgımızda çarsamba günü erkek yalan solemiyo ama bugun persembe oldugu için yalan soluyo

kadın ise dogruyu soluyo çümkü carsamba günü yalan solemiştir ama bugun
itibariyle dogruyu soluyo

lafın kısası sorunun cevabı--- persembe---

Hardter

New member
EarT' Alıntı:
--------------------------------------------------------------------------------

"PERŞEMBE" kadınlar perşembe günü doğru söylüyor yani kadın ben dün yalan söylüyordum derken doğru söylüyor çünkü dün çarşambaydı..erkekse yalan söylüyor ben de diyerek çünkü perşembe günü erkeklerin yalan söylediği günlerden biri...
ama bak kadın dün ben yalan sölüyordum demiş adamde evet bende yani bende dün yalan sölüyordum demek oluyor soruda bi yanlışlık var.

HTML