2. Harddisk sorunu ! ? !

mercankadi

New member
İyi günler Bende 60 GB IDE Harddisk vardı , 2. olarak kullanmak için gittim yeni Samsung 80 GB SATA Harddisk oladım , anakartımdaki(ASUS A7V880) SATA girişine taktım güç kablosunu da taktım PC yi açtım görmedi 2-3 kez reset attım PC ye ve Harddiski gördü ben de biçimlendirdim 2 ye böldüm daha sonra PC yi her kapatıp yeniden açınca görmüyor Harddiski ancak 2-3 kez resetleyince görüyor , Görmediği zamanlar 'Aygıt Yöneticisi'nden 'SCSI ile RAID' denetleyicilerinde 'VIA Serial ATA RAID Controller'ın yanında ünlem işareti oluyor çift tıklayınca 'Bu aygıt başlatılamıyor (Kod 10)'yazıyor

Kablolarda bir sonrun mu var diye yeni Tırnaklı kablolar aldım ama yine de olmadı

+Sata kabloyu çıkarıp sadece güç kablosu bağlıyken PC yi açınca normal olarak görmüyor harddiski ve Aygıt Yöneticisinde de o işaret olmuyor 'Bu aygıt düzgün çalışıyor diyor'

+Güç kablosunu çıkarıp sadece SATA kablosu bağlıyken de PC yi açınca normal olarak görmüyor harddiski ve Aygıt Yöneticisinde de o işaret olmuyor 'Bu aygıt düzgün çalışıyor diyor'

Anakartımda 2 SATA girişi var 2sini de en az 20 şer kez denedim sorun hep aynı

Anakartım:ASUS A7V880
SATA Harddiskim:Samsung HD082GJ

Şimdiden teşekkürler
saygılar

HTML