2 bilgisayar arasındakı bağlantı nsl yapılırr??????? .ılılıl.

bad boy

New member
arkadalar olay şu :
Biz evde 2 bilgisayar kullanıoruz bir benimki 2kardesimin laptopu [hava yapmak gibi olsun :D] :durdurun neyse bu iki bilhgisayar aynı modemde aynı ınternetı kullanıoz ve bırlıkte cs oynamak filan istioz bunun için ne yapmalııyız ama kablo ile oluor demeyın pls çunku bız aynı ınternetle bağlanmak istioz.. doğru yanıtı bulana ve buraya konu yazana teşekküre bogacam... Bad Boy

ChaMuR

Altın Üye
ağ bağlantılarıma gir..sol tarafta ev veya küçük işyeri ağı kur var..oraya tıkla..
2 defa ileri dedikten sonra maddeler çıkacak sen kendi pc'in için bu maddelerden ''bu pc internete doğrudan bağlanır diğer bilgisayarlar bu pc üzerinden bağlanır'' olanı seç ve ileri de..
daha sonra bilgisayar tanımı vs. o kısmı doldur..ileri de..
daha sonra ağınıza bir isim ver..ileri de.

ister dosyaları paylaşıma aç ister kapat..
ama açman daha iyi olur..
sonra ileri de..
tekrar ileri de..
daha sonra sihirbazı tamamla,diğer pclerde sihirbazı çalıştırmam gerek yok kısmını işsretle ve ileri de..
sonra son de bu kadar..
daha sonra pc'ni baştan başlat..

şimdi gelelim kardeşinişn pc'sine..
ondada aynı şekilde ayarları yap fakat tek fark..
kendi pc'ne ''bu pc internete doğrudan bağlanır ...vs..''
kısmını işaretlemiştin ya ona ''bu pc nete mesken ağ geçidiyle veya diğer bir pc üzerinden baplanır kısmını işaretle..
geri kalan aynı..
unutma ağ için verdiğin isim 2 pcdede aynı olmalı..
sonra o pc yide baştan başlat..
olay bu kadar..
artık dosya paylaşımı vs.. falan da yapabilirsiniz..

bu şekilde ev ağı kurabilirsin..
umarım sorun budur..biraz yazdıkların karışık olduğu için ben yanlış anlamışta olabikirm..

bad boy

New member
CHAMUUR alah razı olsun daha denemeyedıım ama yıne de saol ugrasım vermıısın... çok teşekkür ederimmm...

emrahcosku

New member
ya bende de laptop var kardeşimde masaüstü ama nedense ben kardeşimden dosya paylaşıımı alıyorum.ama o benden dosya paylaşımı alamıyorum neden oldunu çözemedim arkadaşlar bi yardımcı olsanız acaba

mstfclsr

New member
ağ bağlantılarımdan dosya ve yazıcı paylaşımı yuklumu onu kontrol et eger yuklu degilse onu yukle.. ondan da paylasim yapmiyor olabilir

bayram111

New member
emrahcosku' Alıntı:
ya bende de laptop var kardeşimde masaüstü ama nedense ben kardeşimden dosya paylaşıımı alıyorum.ama o benden dosya paylaşımı alamıyorum neden oldunu çözemedim arkadaşlar bi yardımcı olsanız acaba

kardes bunu guvenlık duvarıyla alakası felan hele sp2 hıc yok bak aynı ag adıyla baglı dıılsın sınız tahmınlerıme gore eger ayarlarla oynamıysan bırınız home bırınız prof. kulanıo bunu duzeltmek ıcın bılgısayarım sag tıkla ozellıler bılgısayar adı asada deıstır var oraa tıkla calısma grupuna ıstedıgın ısmı yaz yalnız turkce karekter kulanma bıde ıkınızde de yap bunu aynı ad lar ı yaz emınım sorun duzelekcektır duzelmeessee guest hesaplarını kontrol sılmıs olabılırsınız:victory

ceza26

New member
bayram111' Alıntı:
kardes bunu guvenlık duvarıyla alakası felan hele sp2 hıc yok bak aynı ag adıyla baglı dıılsın sınız tahmınlerıme gore eger ayarlarla oynamıysan bırınız home bırınız prof. kulanıo bunu duzeltmek ıcın bılgısayarım sag tıkla ozellıler bılgısayar adı asada deıstır var oraa tıkla calısma grupuna ıstedıgın ısmı yaz yalnız turkce karekter kulanma bıde ıkınızde de yap bunu aynı ad lar ı yaz emınım sorun duzelekcektır duzelmeessee guest hesaplarını kontrol sılmıs olabılırsınız:victory
Dostum madem bilgisayar adı yanlış yazıldı niye 1 taneside görüyor?Mantık olarak onunda görmemesi lazım değil mi?Bence çok saçma yazdığın.Tahminimce bütün ayarlar doğru ise (ki dosya yollayıp alamadığına göre doğru gibi gözüküyor) görmeyen bilgisayarda ne kullanıyorsun bilmiyorum ama virüs veya internet güvenlik programı engelliyodur.o ayarları değiştirmen lazım.Bende ark. paylaştırmıştım arkadaşın norton engelleyip duruyordu.

Shewki

New member
Çok kolay, iki bilgisayarın ağ adını aynı yap Resimdeki gibi ..

Bilgisayarı yeniden başlat her ikisini de Ağ bağlantısından her pc birbirini görecektir dosya paylaşımı , online oyun counter vs vs ..

explorer33

New member
|ChaMuR|' Alıntı:
ağ bağlantılarıma gir..sol tarafta ev veya küçük işyeri ağı kur var..oraya tıkla..
2 defa ileri dedikten sonra maddeler çıkacak sen kendi pc'in için bu maddelerden ''bu pc internete doğrudan bağlanır diğer bilgisayarlar bu pc üzerinden bağlanır'' olanı seç ve ileri de..
daha sonra bilgisayar tanımı vs. o kısmı doldur..ileri de..
daha sonra ağınıza bir isim ver..ileri de.

ister dosyaları paylaşıma aç ister kapat..
ama açman daha iyi olur..
sonra ileri de..
tekrar ileri de..
daha sonra sihirbazı tamamla,diğer pclerde sihirbazı çalıştırmam gerek yok kısmını işsretle ve ileri de..
sonra son de bu kadar..
daha sonra pc'ni baştan başlat..

şimdi gelelim kardeşinişn pc'sine..
ondada aynı şekilde ayarları yap fakat tek fark..
kendi pc'ne ''bu pc internete doğrudan bağlanır ...vs..''
kısmını işaretlemiştin ya ona ''bu pc nete mesken ağ geçidiyle veya diğer bir pc üzerinden baplanır kısmını işaretle..
geri kalan aynı..
unutma ağ için verdiğin isim 2 pcdede aynı olmalı..
sonra o pc yide baştan başlat..
olay bu kadar..
artık dosya paylaşımı vs.. falan da yapabilirsiniz..

bu şekilde ev ağı kurabilirsin..
umarım sorun budur..biraz yazdıkların karışık olduğu için ben yanlış anlamışta olabikirm..

bu arkadaş güzel açıklamış, ağ adları aynı olacak bizdede aynı sorun vardı hallettik.
ağ adını WORKGROUP yaptım iki pc yede :biggrin

HTML