2 çekirdekmi 4 çekirdekmi ??

S

SqooK^

Guest
laptobun 4 işlemci 4 de mantıksal işlemci olarakdan 8 çekirdek barındırmakdadır. görev yönetisinde sekiz tane boşluk görürsün zaten bide orda yazanlar bazen yanlış olabiliyor.

manaqmanaq

New member
bios güncellemeyi yeni yaptım zaten yüklemeleri ben yapmıyorum recovry ile fabrika çıkışına geri dönüyor sonuç olarak 4 çekirdekse problem yok benim iç yazılımsal olarak orda 4 yazmasada olur içime şüphe düştü kafalarına atıcaktım pc yi valla hahaha :) teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için

manaqmanaq

New member
şimdi aklıma geldi msconfigden pc açılışını hızlandırmak için işlemciyi kullan gibi bişey vardı googleye win7 hızlandırma yazınca çıkıyor onlardan bi kaçtanesi yaptım onlardan olabilirmi acaba ??

S

SqooK^

Guest
evet benımde basıma geldı aynısı onu demek ıstedım zaten msconfig diyerekde bu yuzden kaynaklanan bır sorun sımdı ordada 4 tane gozukuyor sana tavsıyem işlemci chipseti 2,xx mb lık bir setup dosyası vardır drıverlarında onu kurarsın yenıden baslatırsın duzelır.

M.H.Orhan

New member
Resme bakılırsa arkadaş haklı, sisteminde bir hata olmalı, İşlemcin Hyper-Threading teknolojili olduğundan her işlemci çekirdeği çift işlem yapar, bu durumda çift görünür, işlemcinin 4 çekirdek olduğunu bildiğimize göre görev yöneticisinde 4 görünmesi mantıksız. 8 görünmeli.

İşlemcinin sürücüsünü indir, yada DriverPack programları kullanarak çhipset sürücülerini bir güncelle.

manaqmanaq

New member
çok teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için şimdide pc im ısınmadan dolayı kendini kapatmaya başladı servise yollasam ürün değişimi talep etsem başka bi model filan yollarlarmı acaba fiyat farkını ödiyeceğim tabi

S

SqooK^

Guest
hmm talepde bulunursun kabul ederlerse neden olmasın ama chipset driverını tekrar yuklersen oyle bır sorununda kalmaz.

manaqmanaq

New member
denedim ama sonuç aynı neyse problem değil o kadar asus ve lenova kullanan varmı acab ısınma sorunu olmayan bişi arıyorum

HTML