17 AĞUSTOS Unutmadık Unutturmayacağız...

jiuzhaiGOu

New member

17 Ağustos gecesi herşey 45 saniyeye sığdı.

Zamanın durduğu, saatlerin akrep ve yelkovanlarının donduğu 45 saniye geride kaldığında, gecenin karanlığı yüzyılın felaketinin silüetlerini taşıyordu. :(

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yaşanan acının ve depremin yıkıcı gücünün akılalmaz boyutları ortaya çıktı. Deprem bölgesine ilk koşanlar, yaşananlara tanıklık edenler ise gazeteciler oldu. Objektifler, kameralar enkazları taradı, anaların, çocukların gözyaşlarını tüm dünyaya aktardı, yardımların dağıtımında yaşanan aksaklıkları ortaya çıkardı.

Kimi kez fotoğraf çekerken ağlasalar, objektiflerinin netini yapmaya çalışırken hıçkırıklara boğulsalar da gazeteciler üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için haftalarca deprem bölgelerinden ayrılmadılar.

O günlerin fotoğraf karelerine sığmayan acıları bundan sonrası için birer ibret belgesi olarak önümüzde duruyor. Depremde yitirdiğimiz canların, sönen ocakların sadece alın yazısı olmadığını biliyoruz. İlgisizliğin, başıboşluğun faturasını o 45 saniyenin sonunda Türk halkının ödediğini unutmayacağız. Ve unutturmayacağız...

17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinde yaşamlarını yitirenlerin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz...

jiuzhaiGOU

vinsinity

New member
45saniye bu kadar insanı alıp goturdu bızden bn o zmn daha 7yasındaydım ve o zmn tanıstım o iç karartıcı şeyle:(

yaşamlarını yitirenleri tektrar analım allah yakınlarını kaybeden herkeze sabır versın bu gunlerde onlar kadar uzulen yoktur eminim...:(

lazzuri53

"LazigoL"
ben o zmn o bölgede değildim yani karadenizdeydim ama sabah kalktığımda annemler İstanbul'da yaşayan akrabalarımıza bir şey oldu diye ağlıyorlardı gerçekten o bölgeleri TV'de izleyince içim burkulmuştu..
Hepsine Allah Rahmet Eylesin,
Allah bir daha böyle bir acı kimseye yaşatmasın..

jiuzhaiGOu

New member
koca forumda bu gibi bir konuya verilen cevap sadece 4 tane.LaZiSH MyThicaLBoY everestmc vinsinity arkadaşlarıma çok teşekkürederim duyarlılıklarından dolayı.

Geçmişini bilmeyen geleceğini yönlendiremez. Dönüp tarihine bakmak ve geçmişini öğrenerek gelecekteki rotasını çizmek tüm TÜrk Halkının görevidir. bu kadar duyarsızlık 100,000 üyesi olan koca foruma yakıştıramadım.

:D Kadınlara Neden Seytan Denilir? == 19 kişi cevap yazmış ===787 kişi görüntülemiş. :D :D (RomeoMAD arkadaşıma yönelik bişey değildir yalnış anlaşılmasın lütfen)

Türkiye acı çekmeye o kadar alışmışki geçmişini görmeden gözlerini kapatarak avrupa birliğine girmeye çalışan zekasini kullanmayan ama iyi bir izlenim bırakmak Amerika'ya kendini kabul ettirebilmek için türlü şekillere giren TÜrkiyenin bu günü 100,000i aşkın üyesi olan forumda 4 kişiyle anması acınası bi durum. Allah aynı durumu yaşamayanlara vermesin... hatırlanmamak kötü bişey olur yoksa..

react

Admin
Süper Moderatör
Cok acı facia..
18 agustos günü yaşadıklarımı anlatamam gelen iki telefon ve acı haber
Çöken bir bina ölen dört kişi ve en acısı ne biliyormusunuz
Ölümden önceki gün yaşanan çok güzel bir nişan ...
Evet uzaktan akrabalarımızdı
Küçük kızları devrilen gardrobun altında kalarak hayata veda etti
Büyük ogulları balkon kısımında ezilerek feci şekilde can verdi
Babalarının ise tam 7 yerinden kırığı oldu işini bırakmak zorunda kaldı, kötürüm oldu
Bir aile söndü.. Ve böyle bir çok aile ocak söndü
O günü Lanet Geceyi Unutmayalım Unutturmayalım !
Daha fazla ocaklar sönmesin :(

başlık belli bir süreliğine sabitlenmiştir, teşekkürler

Aktuğ

Altın Üye
Mevlam yakınlarına tekrardan sabır versin,unutamayacağımız felaketlerden birisiydi.

DeRSaaDeT

Islambol
pek te akıllanmış sayılmayız aslında Allah bize böyle bi felaket vermez inşallah tekrarlanırsa böyle bişey yine aynı acılar yaşanacak kesin :( inşallah olmaz

lazzuri53

"LazigoL"
jiuzhaiGOu' Alıntı:
koca forumda bu gibi bir konuya verilen cevap sadece 4 tane.LaZiSH MyThicaLBoY everestmc vinsinity arkadaşlarıma çok teşekkürederim duyarlılıklarından dolayı.

Geçmişini bilmeyen geleceğini yönlendiremez. Dönüp tarihine bakmak ve geçmişini öğrenerek gelecekteki rotasını çizmek tüm TÜrk Halkının görevidir. bu kadar duyarsızlık 100,000 üyesi olan koca foruma yakıştıramadım.

:D Kadınlara Neden Seytan Denilir? == 19 kişi cevap yazmış ===787 kişi görüntülemiş. :D :D (RomeoMAD arkadaşıma yönelik bişey değildir yalnış anlaşılmasın lütfen)...

Belki konuyu görmemişlerdir
zaten çoğu üyemiz foruma giremior bazı sorunlardan dolayı bunun için bu kadar suçlu görme onları yani Türk Gençliği onları unutmaz:goz: :goz:

hepimizin kayıplarına tekrar Allah Rahmet Eylesin..

+u+énsté!n

FoRum ineği
dostum hemen kızma..biraz bekleseydn bn mesela yeni gördüm..

biz o acıyı hiç unutmadık..ben o zaman 8 yaşındaydım arkadaşlar..Allah'tan deprem bölgesinde deildim ve yine şükrediorm hiçbir yakınım da zarar görmedi...

çok büyük faciaydı çoook...Allah bi daha bizi böyle cezalandırmasın inşallah..

T@nyukuk

New member
Allah bir daha göstermesin..
Büyük felaketti, yaralarını çok zor sardık. ama ne yazıkki bu felaketten yeterince ders çıkaramadık. Yarpık yapılaşma hızla devam ediyor.. Ne mutayitlerin ne de devletin umrunda değil.....

DeeRPaRtY

IRC Operator
12 Kasımda Düzcedeydim...
Düzceliyim iStanbulda yaşıorum...
okuLdan 1 Hafta izin aLıp Akraba Ziyaretine qitmiştim... Saat 5 Ciwarıydı sanırım...
Düzce Merkezde deqiLdik... Büyük Hasar Merkezde meydana qelmişti...
O Sallantı... Kelimelerle anlatılcak bişey deqil...

Uzunefe

Altın Üye
ortalığı karıştırmak gibi olmasın , bi tanıdık jeoloji bölümünde okuyo . eylülde sarsıntı olabileceğini söyledi. doğru mu yanlış mı Allah bilir ama , tedbiri almak lazım

Cyfts

..::Hackhell Başhekimi::..
bende depremi yasadım ... o gece her sey bambaskaydı .. hava, gökyüzü ve deniz kendinden soğutuyordu insanı ..

deprem basladıında ranzamın üstünden düştüm ve üstüme gardolap düştü .. [15-16 yaslarındaydım} annem kurtardı .. zor bela evden dısarı çıktık {daire kapısı sıkısmıstı 5 dk açmaya calısmıstık} .. dısarı çıktıımda tozdan nefes almakta zorlanıyordum .. gökyüzü doğu tarafımız zifiri karanlık sağ tarafı ise kızıl renge bürünmüştü {tüpras yanıyordu} .. 100 lerce kişi çığlık atıyor .. göçük altındakiler yardım bekleyerek bağırıyolardı ..

saatlerce ağlamıstım .. sabaha karsı arabada uyumusum .. gündüz olduunda ise iice herşey kendini gösteriyordu koskoca mahallemiz yerle bir olmustu .. mahalleden 6 arkadasımı kaybettim .. göçük altından sesler duyuyordum ama yapabilecek pek bir şey yoktu .. yarım saat kadar bayılmısım ..

akşama doğru tüm polisler "Tüpras patlayacak dağlara kacın " şeklinde anons yapıyorlardı .. herkes dağlara kaçtı kimsesi olmayanlar aracı olmayanlar gelemedi ..

bir hafta gecti, sınıf arkadaslarımdan 7 kişiyi daha kaybettimi örendim .. uzun bi süre şok gecirmişim ..
daha fazla anlatamayacağım .. her zamanki gibi gözlerim doldu ..

anca 1,5 yıl sonra kendimize geldik .. ne değişti hiçbirşey !! Allah kimseye felaket vermesin .. o zorluklarla urastıımızı yasayanlardan baska kimse tahmin edemez .. Tv den izliip vah vah diip üzülmek bile çok farklı .. yasım oldukça ilerledi ve halen daha etkilenebiliyorum ..

Allah tan depremde ölenlere rahmet diliyorum .. ruhları şad olsun ..
" Unutmadık Unutturmayacağız !!.."
__

avengerr

New member
evet arkadaslar ben buradaydım golcukte ve hala golcukte oturuyoruz aslında deprem sonra hala ınsaatlar suruyor guzellestırme yapıolar hala ama sonuc verıyor gercekten yanı guzllesıyor buralar tabıkı eskı halı eskı tadı olmaz ama yıne canlandırmaya calısıyorlar

cazciz

New member
ALLAH hayatını kaybedenlere rahmet eylesin kalanların ne hissettiklerini çok iyi biliyorum depremi bende yaşadım ve hala aynı şehirdeyim ve bliyorum ki depremi yaşayan herkeste hala izleri dewam ediyor....yani unutulmadı...unutmadık, unutmayacağız...:(

HTML