’Vurun CHP’ye!’

Vtnsvr

New member
AŞAĞIDA okuyacağınız metin 12 Temmuz 2008 günü saat 11.35’te Kubilay G. adlı bir okur tarafından gönderilmiş. Birkaç sözcük değişikliğinin dışında mesajı olduğu gibi yayınlıyorum:

VURUN BAYKAL’A

"Menderes’in ilk hükümeti kurduğu gün olan 22 Mayıs 1950 yılından bugüne tam 21.232 gün geçmiş. 707 ay 22 gün ya da 58 yıl 62 gün... Bu sürenin 92 ay 3 gününü, yani 7 yıl 208 gününü cunta hükümetleri ile geçirmişiz. Geri kalan sürenin 15.104 gününde; yani 503 ay 14 gün başka bir deyişle 41 (kırk bir) yıl 139 gün boyunca Menderes - Demirel - Özal - Çiller - Akbulut - Yılmaz - Erbakan - Gül - Tayyip gibi sağ görüşlü ve muhafazakár arkadaşlar direksiyondaymış.

Bizim aslan demokratlar ne mi yapmış? 4 yıl 242 günü sağ partilerle yapılmış koalisyonlar ile olmak üzere topu topu 3.365 gün yani 112 ay 5 gün veya 9 yıl 80 gün iktidar olmuşlar.

Peki, geride kalan 58 yılda, ülkemizin çağdaş dünyanın, bilimin, sanatın bu kadar geri kalmasının sebebi kim olabilir sizce... Söyleyeyim, Baykal!!! Çünkü en iyi bildiğimiz şey muhalefet yapmak, ama kendimize... Yahu adamlar Yıldırım Akbulut gibi bir adama sempati duydu, Erbakan gibi bir garabete bile oy verdi, destek çıktı, biz bir türlü beğenemedik Baykal’ı... Evet, ben de sevmiyorum adamı... Ama her pozisyonda da CHP’ye ve başkanına kafa göz girişmek nedir? Biz birbirimizi yerken adamlar ha bire yeni lider çıkardı. Bunu yaparken lider karizmasıymış, yetenekmiş, demokrasiymiş demediler. Onlar için önemli olan ideolojilerinin iktidar olmasıydı. Biz böyleyken, RTE çıkıp CHP’nin çakılı bir çivisi olmadığını da söyler, Fırat ağa travma yaratan devrimlerden de bahseder. 58 yılın sadece 4.5 yılında tek başına iktidar olmuş bir ideoloji şu günlerde ülkenin içerisinde bulunduğu durumun tek sorumlusu olarak gösteriliyor ve biz yani Atatürk gençleri de her durumda Baykal’ı tekmeleyerek destek veriyoruz AKP’ye... Sevmesek de, içimiz el vermese de CHP hálá bizim bu ülkenin partisidir. Adam gibi bir alternatif çıkartamadığımız sürece, son 7 yıldır memleket için çok elzem konularda yasalaşması planlanan bazı kanun ve kararnamelerin önünde tek başına duran, onun dışında özgürlükçü görülen hiçbir sosyalist partinin yer almadığı kavgalar veren, her yaptığı siyasi uyarı eninde sonunda gerçekleşen bir partiye köstek olmamalıyız.

41 yılda ülkeyi bu hale getiren zihniyet hálá iç dinamiklerinden yeni ürünler çıkartabiliyor (Abdüllatif Şener). Ve bu halk her şeye rağmen yine de illa ki "sağ" diyebiliyor. Çünkü, solu bitirmek için her gün CHP’ye vuran kişilere bizler de katıldık."

MEGALOMANİYİ BIRAK

Kubilay G. yazının altına "Buyurun hükümet listesi" diye 19. cumhuriyet hükümeti olan birinci Menderes kabinesinden (22.05.1950), 60. Recep Tayyip Erdoğan (22.07.2007) hükümetine kadar bir liste eklemiş. Bunu da bilginize sunmak isterim.

Konuya tekrar döneceğim ama şimdilik bu son bölüm. Kendini gerçekten "sol" olarak tanımlayan seçmen CHP’den ne istiyor? Onun elinden gelen bu kadar! Ama TKP var, ÖDP var, DSP var, SHP var, İP var. Onlar da CHP gibi solu temsil edemiyorsa "sen" kendin(i) temsil edecek bir şey yap! Gevezeliği, bozgunculuğu ve megalomaniyi bırak artık!

Başta seçmenler olmak üzere sol anakarasının mutlaka dezenfekte edilmesi gerekiyor!

Özdemir İNCE

cw_attack

New member
CHP nin hakettiği birşey zaten bu . MuhaLefet oLmaktan başka hiçbir işe yaramadıLar
Doğru olan ise ; üLkeye tek bir çivi biLe çakmamış oLmasıdır. 41 yıLdır başa geLemiyosa bu miLLette hata aramayacaksın ..!

uLash

Kaleidoscope
CHP nin hakettiği birşey zaten bu . MuhaLefet oLmaktan başka hiçbir işe yaramadıLar
Doğru olan ise ; üLkeye tek bir çivi biLe çakmamış oLmasıdır. 41 yıLdır başa geLemiyosa bu miLLette hata aramayacaksın ..!
Cok haklısın aynen katılıyorum 112 ay sol partıler , 41 yıl sag partıler ıktıdarda kalmıs bu uzak ara bır fark ama suda bır gercekkı chp ataturkun partısıydı , Denız baykal chp yı mahvederek sol akımın omrunu kısaltan bırıdır yanı o farkın olması sasırtıcı degıl , Benım ıkı hayalım vardı her zaman bırı ıkı turk futbol takımını sampıyonlar lıgınde fınal oynarken ızlemek (ımkansız gıbı ) Ikıncısıde ataturkun partısının egemen oldugu bır ulke , ama olmadı ve bu saatten sonrada olacagını sanmıyorum...

jet84

New member
Halkımız Chp'ye neden güvenmiyor ? Ve niçin Baykal'ın üzerine bu kadar gidiliyor ? Baykal elinden geleni yapıyor.Suskun ve herşeyi kabullenen bir muhalefet politikası mı izlemeliydi ? O zaman akpnin ekmeğine iyice yağ sürerdi. Mhpnin politikası gibi yandaşçılık mı yapsaydı akpye? Ben oyumu Chpye vermiştim. Hem Kemalist , hem de akpnin karşısında durabilecek bir partiydi. İyi ki vermişim diyorum.Çünkü ailemdekiler mhpye verdiklerine bin pişman.Bizi rezil ettiler akp dalkavukluğu yaparak diye. Bence parti içi tartışma saçma. Bu şekilde gelecek oy oranını da düşürürler.

bbxvv

New member
chp nin bu duruma gelmesinde ki en önemli rol deniz baykal ın. onun yerşnde chp başında başka bir lider olsa eminim çok daha yüksey oy alacaktır. şu an aldığı oylarda chp seçmeninin sadakati dir. baykala hayran olarak verdiklerini düşünmüyorum.

gurcan_b

New member
bu ulke her zaman sag goruse onem verecektir cunku sol gorus genelde dını konulara uzak ve duyarsız oluyor hatta dıl uzatıyor(chp genel sekreteri). bızım halkımızda dını konulara ozen gosterıyor.
o yuzden sol gorusun ıktıdar olması cok zor.

lvntdnc

New member
seçimlerde sol un %20 oyu var garanti pek te degişmez bi rakam.. bütun bu göstergelere yorumlra rağmen bile? bildiğim kadarı ile de çoğu baykalı sevmesede ona inanmasada oyunu verdi sanırım biraz at gözlüklerini cıkarıp oyları gözü kapalı degil hizmet edebilecek olana vermek lasım muhalefet olmak isteyene degil

jet84

New member
bu ulke her zaman sag goruse onem verecektir cunku sol gorus genelde dını konulara uzak ve duyarsız oluyor hatta dıl uzatıyor(chp genel sekreteri). bızım halkımızda dını konulara ozen gosterıyor.
o yuzden sol gorusun ıktıdar olması cok zor.
evet en büyük nedeni. Yoksa ekonomiymiş, bilimsel,teknolojik gelişmeymiş umurlarında değil. Aslında düşünüyorum da bu millete layık gerçekten bu hükümet. Ne demişler güçlü güçsüzü yener. Güçlü olmak her zaman bileğindeki gücü kullanmak anlamına gelmiyor. Akp gibi partiler de halkımızın dini inancını kullanarak güçlendi.Bu su götürmez gerçek. Çünkü köylerimizdeki halkımız cahil, okumamış biri kime verirse diğeri de ona veriyor. Ama bu adamların politikası ne ? Hiç araştırmıyorlar. Sadece dini inançlar bir toplumu ne kadar ileriye götürebilir ? Hangisi oyunu verirken bunların ekonomik politikası, dış siyaseti ne acaba ? diye sordu. Ilımlı İslam koşup verelim. Diğerleri dinsiz niye verelim ki ? Bu şekilde Türkiye nasıl ilerler acaba merak ediyorum.

HTML